Skocz do zawartości
moni87

DELL XPS 1647 jak przyśpieszyć

Rekomendowane odpowiedzi

cześć, jak w temacie- mam Della XPS 1647, nie jest już najmłodszy / ok 3 lata/
jak można go przyśpieszyć, co wymienić? mam 8gb ramu/ niestety z tego co słyszałam to już max/

nie znam się zbytnio na kompach więc pomyślałam że może coś podpowiecie :)

 

używam go do programów takich jak- after effects, /ogólnie obróbka video/, photoshop, sketchup, cad, planuje uczyć się 3dmaxa

/tak, wiem że do tych celów to wypasiona stacjonarka- planuję w przeciągu ok pół roku kupić, ale na razie chciałabym poprawić parametry laptopa- jeśli się oczywiście da/ nie chcę na razie kupować nowego lapka- ten ma świetną matrycę rgb, poza tym tak jak wyżej- i tak będę kupować stacjonarny

 

przesyłam fragment raportu z Aidy

 

z góry bardzo dziękuję :)

 

 Komputer:
      Typ komputera                                     ACPI x64-based PC  (Mobile)
      System operacyjny                                 Microsoft Windows 7 Home Premium
      Dodatek service pack systemu operacyjnego         [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer                                 9.0.8112.16421 (IE 9.0)
      DirectX                                           DirectX 11.0
      Nazwa komputera                                   MONI (Moni)
      Nazwa użytkownika                                 oem
      Domena logowania                                  [ TRIAL VERSION ]
      Data / Czas                                       2012-01-09 / 19:37

    Płyta główna:
      Typ procesora                                     Mobile DualCore Intel Core i5-540M, 1866 MHz (14 x 133)
      Nazwa płyty głównej                               Dell Studio XPS 1647
      Mikroukład płyty głównej                          Intel Ibex Peak-M PM55, Intel Ironlake-M
      Pamięć fizyczna                                   [ TRIAL VERSION ]
      DIMM1: Crucial CT51264BC1339.M16F                 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM  (8-8-8-22 @ 609 MHz)  (7-7-7-20 @ 533 MHz)  (6-6-6-17 @ 457 MHz)  (5-5-5-14 @ 380 MHz)
      DIMM3: Crucial CT51264BC1339.M16F                 [ TRIAL VERSION ]
      Typ BIOS'u                                        Phoenix (04/01/11)

    Ekran:
      Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon HD 4670  (1024 MB)
      Karta wideo                                       ATI Mobility Radeon HD 4670  (1024 MB)
      Akcelerator 3D                                    ATI Mobility Radeon HD 4670 (M96)
      Monitor                                           Samsung 160HT  [16" LCD]

    Multimedia:
      Karta dźwiękowa                                   ATI Radeon HDMI @ ATI RV710/730/740 - High Definition Audio Controller
      Karta dźwiękowa                                   IDT 92HD73C1/92HDW74C1/92HDW74C2 @ Intel Ibex Peak PCH - High Definition Audio Controller [b-3]

    Magazyn:
      Kontroler IDE                                     Ricoh PCIe Memory Stick Host Controller
      Kontroler IDE                                     Ricoh PCIe xD-Picture Card Controller
      Kontroler IDE                                     Standardowy kontroler Serial ATA AHCI 1.0
      Dysk fizyczny                                     ST9500420AS ATA Device  (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
      Napęd dysków optycznych                           HL-DT-ST DVD+-RW GA31N ATA Device
      Status dysków SMART                               OK

 

Edytowane przez moni87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki

a mógłbyś podać przykładowy dysk- chodzi mi o to ile może kosztować taka przyjemność?

czyszczę system dość regularnie ale ostatnio przy większych projektach praca na nim się spowolniła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSD 120/128 GB to koszt 250-300 zł np. Crucial MX100 128GB za 267 zł czy Samsung EVO 120GB za 279 zł .

 

Wersje 250GB/256 GB to odpowiednio 399 zł i 489 zł .

 

Dysk prawdopodobnie będziesz musiał zamontować w miejscu napędu DVD , chyba że chcesz stracić na pojemności a stary dysk wstawić do zewnętrznej kieszeni .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem dziewczyną ;D

 

echh czyli jesli chce zostawic normalnie napęd to rozwiązanie niezbyt mobilne.. ale mimo to dzieki za propozycję


zastanawiałam się czy jest sens wymienić

a) grafę

b) czy mimo wszystko pociągnąłby więcej jak 8gb ramu

c) procesor?

 

jest w ogóle taka możliwość w laptopach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w niedalekiej przyszlosci planujesz zakup pc to kupil bym tylko dysk ssd 128-256gb przynajmniej sobie go potem pezelozysz. Ew. Dolozenie ramu jeśli Ci nie wystarcza to co masz. W wymianę CPU bym się nie bawił skoro i tak będziesz zmieniała sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A . ) Do tego co robisz lepsza grafa jest nie potrzebna , chyba że coś od NV z obsługą CUDA , nie wiem czy w ogóle kartę da się wymienić .

 

C.) Żeby wymiana miała sens to musiała byś wstawić jakiegoś I7 , nie wiadomo czy uda się to zrobić i ile kosztuje mobilny I7 tej generacji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...