Skocz do zawartości
hamons

Komputer do 3,5 tys i kilka dodatkowych pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapowiada się dość długi temat więc wybaczcie ale jeśli macie trochę czasu to proszę o przeczytanie mojego postu.

Planuje zrobić stanowisko multimedialne-gamingowe w moim pokoju. Budżet na całe przedsięwzięcie to 10 tys zł. Lecz na tym forum chciałbym się skupić na samej jednostce centralnej, której budżet wynosi ≈3,5 tys. Komputer będzie używany głownie do gier, lecz nie tylko.

 

Oto spis podzespołów które planuje kupić.

 

 

Obrazy podzespołów są odnośnikami do ich stron w sklepie Agito.

Dlaczego Agito? Wydał mi sie najbardziej profesjonalny. Choć może być to tylko ułuda. Wiec jeśli znacie lepszy to mi poleczcie. Zależy mi aby był z nim dobry kontakt,  aby produkt dostarczony był staranie a nie rzucający się po samochodzie dostawcy jak worek ziemniaków. Oraz w razie awarii jakiegoś towaru nie było problemów z gwarancją. Oferuje może któryś sklep że w razie popsucia któregoś z towarów przysyłają kuriera aby odebrał od klienta popsuty towar?

PPłyta główna MSI Z97 GAMING 5

msi-z97-gaming-5.2159331.2.jpg

Karta graficzna MSI Radeon R9 280X

msi-radeon-r9-280x-oc-twin-frozr-gaming-

Procesor Intel Core i5-4670K 3.4GHz BOX

intel-core-i5-4670k-3-4ghz-box.1659320.2

SilentiumPC Spartan Pro HE924

silentiumpc-spartan-pro-he924.2136416.2.

Pamięć Kingston HyperX DDR3 2x4096MB 1600MHz CL9 Intel XMP BOX

kingston-hyperx-ddr3-2x4096mb-1600mhz-cl

Zasilacz SilentiumPc Deus G1 80Plus Bronze 600W

silentiumpc-deus-g1-80plus-bronze-600w.1

Obudowa Corsair Graphite Series 230T

corsair-graphite-series-230t-pomaranczow

Dysk WD Black WD1003FZEX (3,5", 1TB, SATA/600)

wd-black-wd1003fzex-35-1tb-sata600.19259

Napęd Asus DRW-24F1ST

asus-drw-24f1st-czarny-cyberlink-power2g

Ten zestaw na Agito kosztowałby mnie dokładnie 3747 zł.

 

 

 

Informuje że jestem początkujący jeśli chodzi o składnie komputerów i dobieraniu podzespołów dlatego liczę na waszą pomoc (jeśli gdzieś napisze bzdury to wiedzcie że wynikają one z mojej nie wiedzy, wiec nie naskakujcie na mnie tylko poprawcie). Lecz komputer planuje sam składać. Lepiej abym wiedział co i jak gdy coś w komputerze będzie szwankowało. Praktykę gdzieś trzeba załapać a po za tym da mi to sporo frajdy.

Na czym mi zależy?:

  • Komputer głownie pod gry i chciałbym aby wytrzymywał dzisiejsze i te zapowiadające się na najbliższy rok topowe gry na full detalach.
  • Aby był szybki nie tylko w grach gdyż nie tylko tym się zajmuje.
  • Aby dało się go skonfigurować pod trzy ekrany. Dwa monitory + plazma. Nie znam się na tym bo jeszcze nigdy nie używałem więcej niż jednego. Nie czytałem/oglądałem ani jednego poradnika o konfiguracji kilku ekranów z komputerem. Wszystkie ekrany będę podłączał za pomocą hdmi.
  • Doradźcie mi który podzespół mogę wymienić. Dopowiem że pamięci ram, chłodzenie procesora, napęd dvd i dysk twardy wybierałem na opak aby tylko spełniały dobrze swoją funkcje.
  • Chce tez aby dało sie oddzielić dźwięki komputera. (np. wszystkie dźwięk w komputerze będą wysyłane do słuchawek ale dźwięki z procesu Spotify były wysyłane na głośniki. Trochę więcej opisze w dziale "Dźwięk")
I tu jest chyba wszystko co powinno się znaleźć w tym dziale lecz jeśli możecie przeczytajcie dalszą cześć.

 

Dodatkowe informacje i kilka pytań.

Oto kilka zdjęć projektu pokoju które wstawiłem w celu zapobiegnięcia niektórym pytaniom. Od razu informuje że przedmioty reprezentują sam przedmiot (np monitor LG który jest na projekcie reprezentuje monitor nie dany model LG).

 

B6VMFzc.jpg

KUAJd7F.png

 

 

Rozdzielczość.

-jak kupie monitory i plazmę to najlepiej aby miały taką samą rozdzielczość? Coś mi się kiedyś o oczy odbiło że najlepiej aby miały taką samą jeśli chce się je połączyć z pc'tem.

 

Dźwięk.

Będę posiadał dwie pary słuchawek i zestaw głośnikowy. Problem tkwi w tym jak rozporządzić przesyłem dźwięku.

A mianowicie planuje coś takiego. Jedne słuchawki będą podłączone do komputera i tylko sygnał dźwiękowy z niego będą odtwarzać drugie natomiast będą podłączone do telewizora ale odbierać będą sygnał dźwiękowy z TV i PC w zależności czy jest on używany do odbioru telewizji satelitarnej/grania na Playstation czy jako trzeci monitor. Głośniki będą podłączone do PC i TV.  

Dodatkowe wyjaśnianie. Dlaczego tak pogmatwane. Czasami będą używały tego "miejsca multimedialnego" (sorry nie wiem jak to nazwać) dwie osoby. Mianowicie mój młodszy brat (16l. Będzie używał komputera tego co aktualnie ja używam, wiec będę pozwalał mu wejść na mój nowy bo tak samo jak ja jest miłośnikiem gier a nie chce aby był skazany na tego ślimaka) i ja. On np siedziałby przy komputerze na słuchawkach i ja oglądałbym TV na drugich słuchawkach. Nie było by z tym dużego problemu, dźwięki by ze sobą nie kolidowały. Problem zaczyna się gdybym chciał oglądać film z pc'ta lub live, wtedy byśmy słyszeli to samo.

Biorąc to pod uwagę stworzyłem taki projekt przesyłu dźwięku.

 

pzLUi2h.jpg

Głośnik (sorry pominąłem)-oznacza zestaw głośników.

 

Wiem że trudno się połapać jak niby rozwiązaniem ten problem ale przedstawiłem swój pomysł najlepiej jak potrafiłem. Wszystko w nim wydaje mi się być ok prócz przesyłu dźwięku z komputera do telewizora. Niby nie można przesłać z komputera dźwięku w kablu HDMI. Lecz przeglądając net natrafiłem na parę poradników które temu zaprzeczają. A co do koligujących ze sobą dźwięków. Można ponoć to rozwiązać poprzez podłączenie dodatkowej karty dźwiękowej, no i tak planuje to właśnie zrobić. I tu mam dwa kolejne pytania. Czy ten system rozdzielania dźwięków ma prawo działać? I czy nie ma żadnej płyty głównej posiadającą wbudowana kartę dźwiękowa która oferuje możliwość oddzielenia dźwięków na komputerze i wysłanie ich oddzielnie do urządzeń audio?

 

To już chyba koniec. Przepraszam za chaotyczny sposób pisania, pewnie sporo z was będzie miała problemy z jego zrozumieniem a wielu kompletnie nic nie zrozumie ale czas goni i nie mam za bardzo czasu na poprawę tekstu. I tak przesiedziałem na jego tworzeniu parę godzin.

Wiem że sporo tu też pytań i treści których nie powinno być w tym dziale i może nawet na tym forum. Zrozumiem jeśli zostanie usunięty.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

Edytowane przez hamons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem ile cali ale rozmyślałem nad 42-47. Jeśli chodzi o plazmę. Sory za przejęzyczenie, ale mam dziwny nawyk nazywania każde płaskie TV plazmą. Miałem cały czas na myśli TV LED. Co do jednego monitora. Zależy mi na dwóch jeśli wręcz od siebie tego nie wymagam. Robię często wiele rzeczy na raz i drugi monitor były doskonałą opcją. Na jednym gram a na drugim np.: przeglądam playlistę; mam włączonego ts3; przeglądam internet; oglądam filmy na YT itd.

Edytowane przez hamons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten PC szału nie robi.

Co do agito.pl, to polecam: https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&es_th=1&ie=UTF-8#q=agito%20problemy%20z%20gwarancj%C4%85

 

Swego czasu mieli najgorszy serwis w PL. Najgorsze jest to, że morele (jak pisali na labie przedstawiciele tej firmy) przechodzi restrukturyzacje i ciężko mówić u nich o skuteczności przyjmowania sprzętu z tytułu gwarancji.

 

Ja Ci prezentuję podglądowo PC z tej firmy - z wygody składania podzespołów w koszyku :)

http://www.morele.net/inventory/info/Ypjx4g/

 

Tu opcja z OC i wydajniejszą kartą o średnio 15-20%. Na pewno poczułbyś różnicę przesiadki z GTX 760 na R9 280X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karte graficzną i płyte główną zmieniłem na zalecane przez was.

A co z moimi pozostałymi pytaniami? Pomoże ktoś?

Mam jeszcze jedno pytanie. Może ktoś był i będzie wiedział. A mianowicie wyjeżdżam 27 na PGA. Jade tam po raz pierwszy i jestem ciekaw czy po za prezentacjami gier itp będzie można kupić jakiś sprzed po okazyjnej cenie albo otrzymać jakiś kod promocyjny.

Edytowane przez hamons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...