Skocz do zawartości
zimek111

Wymina Pentium D na Core 2 Duo a Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wymieniłem w komputerze procesor z Pentium D 2x3 Ghz na Core 2 Duo E4300 2x1.8

 

Niestety nie widzę dużego wzrostu wydajności, czy powinienem sformatować komputer po wymianie procesora czy to nic nie zmieni?

Bo z tego co kojarzę ten procesor ma więcej instrukcji niż Pentium D i może w windowsie nie wszystko się wgrało.

 

Sprzet:

 

MB: ECS 945gct-hm

Ram: 3GB DDR2

GPU: HD4670 512MB DDR3

Zasilacz: Fortron 350wat

HDD: 250GB S-ATA

 

System na którym to działa to Win XP

 

Na pentiumie D jak wgrałem windowsa 7 to wydajność była bardzo słaba, więc nie wiem jezeli na C2D windows 7 będzie działał lepiej niż XP to mogę wgrać 7 (oczywiście oryginalny VUP ).

 

Dodatkowo nie wiem dlaczego ale pamięci chodzą mi na 533 MhZ chociaż kości które mam mają po 800 mhz.

 

 

Screen z CPU-Z :

1787449.jpeg

 

Z góry dziękuje

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz zasyfiony system albo co innego powoduje że nie odczułeś wzrostu wydajności ?

 

A czym sprawdzałeś w ogóle wydajność - jakieś 3D Marki , gry/programy czy o zgrozo windosowy wskaźnik wydajności ?

 

W markach i grach powinien być wzrost wydajności mimo że E4300 ma znacznie niższe taktowanie niż twój stary Pentium D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System jest świeżo po formacie, ale wgrywany był gdy jeszcze Pentium D siedział w nim.

 

A jak to jest z tymi pamięcami? Skoro są 800 to dlaczego na 533 chodzą?

 

ogólnie w grach, w niektórych jest wzrost 5-10 fps a w innych żaden.

Jedynie wzrost zauważyłem że mogę więcej rzeczy na raz uruchomić i się nie ścina tak.

 

Czyli powiadasz, że format nic nie da ?

 

Powiedz mi jeszcze, czy na ten sprzęt opłaca się pakować Win 7 ? Czy w grach na 7 będzie dużo gorzej, tak jak to było w przypadku Pentiuma?

Edytowane przez zimek111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Obsługa wielowątkowości w XP jest daleka do ideału.

2. Możesz zainstalować intel inf update utility - może ich sterownik procesora będzie sobie lepiej radził, o ile IUU w ogóle będzie zawierał taki sterownik (na pewno zawiera dla nowszych CPU i windows 7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...