Skocz do zawartości
Sou

Stary EDIMAX umiera? Jaki pożądniejszy router?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam poważny problem. Chyba umiera mi router Edimax BR-6504n. A może po prostu szwankuje mi sieć? Byłbym skłonny stwierdzić, że to sięć gdyby restart routera przez wyciągnięcie wtyczki natychmiastowo nie naprawiał "problemu".

 

Ogólnie zajmuję się streamowaniem na Twitch. Łącze mam 250/15 z czego 250 nigdy nie osiągnąłem, download stoi na jakiś 60Mb/s, upload normalnie 15Mb/s wyciąga. 250Mb/s nie jest ściemą, na poddaszu mam światłowód normalnie i ogólnie sieć sprzedaje łącza nawet 1000Mb/s .

 

Speedtest:

http://www.speedtest.net/result/3758352057.png

 

Na czym polega problem? Wtrakcie użytkowania kompa nagle tracę połączenie z netem (w sumie czasem tylko niektóre usługi, jakby DNSy padły). Ping oczywiście nie leci np do wp albo leci z wartościami 3000, 500,300,2000,3000 itd. Wystarczy, że wyciągnę wtyczkę od routera z gniazdka i wepnę spowrotem a po chwili wszystko jest ok. Najczęściej dzieje się tak niestety jak streamuje. Zazwyczaj raz na kilka godzin, ale ostatnio przyjechała do mnie dziewczyna (też streamuje) i praktycznie co 30 minut taka akcja. Najpierw zrywanie połączenia, później leży wszystko i po kilku minutach potrafi wróćić samo do normy (albo po restarcie routera). Upload przy streamach to 3500Kb/s dla każdego kompa. 

 

 

A może to DNSy? Pingowanie DNSów w trakcie takich akcji: http://imgur.com/D3Xju87 . Albo np ping -t www.wp.pl leci a żadna www nie odpowiada. Zmieniam z DHCP na DNS 8.8.8.8 i nagle wszystko śmiga (na tych dnsach też przerywa stream i "zawiesza" cały internet od czasu do czasu).

 

Ogólnie wszystko się pie#@ i mocno jestem już zdenerwowany. Nie sądze żeby była to sięć chociaż kto wie?. Stawiam niestety na router który nie radzi sobie z taką ilością danych. 

 

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne to czy ktoś ma pomysł jaki inny router kupić żeby sobie ze wszystkim poradził? Powiedzmy tak do 600zł...

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tych zasilaczach, ale problemy nasiliły się odkąd moja dziewczyna jest u mnie i odpala swój stream. Dzisiaj wkur@# pojechałem do sklepu i kupiłem nowy router, zobaczymy jaki będzie efekt... dam znać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...