Jump to content
Sou

Stary EDIMAX umiera? Jaki pożądniejszy router?

Recommended Posts

Hej, mam poważny problem. Chyba umiera mi router Edimax BR-6504n. A może po prostu szwankuje mi sieć? Byłbym skłonny stwierdzić, że to sięć gdyby restart routera przez wyciągnięcie wtyczki natychmiastowo nie naprawiał "problemu".

 

Ogólnie zajmuję się streamowaniem na Twitch. Łącze mam 250/15 z czego 250 nigdy nie osiągnąłem, download stoi na jakiś 60Mb/s, upload normalnie 15Mb/s wyciąga. 250Mb/s nie jest ściemą, na poddaszu mam światłowód normalnie i ogólnie sieć sprzedaje łącza nawet 1000Mb/s .

 

Speedtest:

http://www.speedtest.net/result/3758352057.png

 

Na czym polega problem? Wtrakcie użytkowania kompa nagle tracę połączenie z netem (w sumie czasem tylko niektóre usługi, jakby DNSy padły). Ping oczywiście nie leci np do wp albo leci z wartościami 3000, 500,300,2000,3000 itd. Wystarczy, że wyciągnę wtyczkę od routera z gniazdka i wepnę spowrotem a po chwili wszystko jest ok. Najczęściej dzieje się tak niestety jak streamuje. Zazwyczaj raz na kilka godzin, ale ostatnio przyjechała do mnie dziewczyna (też streamuje) i praktycznie co 30 minut taka akcja. Najpierw zrywanie połączenia, później leży wszystko i po kilku minutach potrafi wróćić samo do normy (albo po restarcie routera). Upload przy streamach to 3500Kb/s dla każdego kompa. 

 

 

A może to DNSy? Pingowanie DNSów w trakcie takich akcji: http://imgur.com/D3Xju87 . Albo np ping -t www.wp.pl leci a żadna www nie odpowiada. Zmieniam z DHCP na DNS 8.8.8.8 i nagle wszystko śmiga (na tych dnsach też przerywa stream i "zawiesza" cały internet od czasu do czasu).

 

Ogólnie wszystko się pie#@ i mocno jestem już zdenerwowany. Nie sądze żeby była to sięć chociaż kto wie?. Stawiam niestety na router który nie radzi sobie z taką ilością danych. 

 

Jeśli moje przypuszczenia są słuszne to czy ktoś ma pomysł jaki inny router kupić żeby sobie ze wszystkim poradził? Powiedzmy tak do 600zł...

 

Z góry dzięki za pomoc:)

Edited by Sou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Słyszałem o tych zasilaczach, ale problemy nasiliły się odkąd moja dziewczyna jest u mnie i odpala swój stream. Dzisiaj wkur@# pojechałem do sklepu i kupiłem nowy router, zobaczymy jaki będzie efekt... dam znać;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.