Jump to content
Sign in to follow this  
R3N3G4T

Core i5-3570K, dziwne piski.

Recommended Posts

Witam,
Szuakm pomocy w znalezieniu lub wyjaśnieniu mi przyczyny dziwnych pisków w okolicach procesora. Dzwięki pojawiają się po podłączeniu karty sieciowej usb TP-Link TL-WN822N ver:2.0. Chciałbym się dowiedzieć czy te dźwięki nie zwiastują nieczego złego.
Link do filmu z dźwiękiem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic na tym filmie nie słyszałem;)

Ale jeśli połączy się MSI i piski w okolicach procesora, to zapewne piszczą cewki w sekcji zasilania CPU. MSI z tego słynie. Mam to samo na MSI Z77 G41, szału z tym dostaje. U mnie piszczy przy pobieraniu plików z sieci lub uruchamianiu gier przez steam.

Czy zwiastuje to coś złego? Teoretycznie nic nie powinno się stać, choć nie polecam np. grać w coś gdzie ciągle zmienia się obciążenie z wysokiego na niskie (np. Football Manager) bo wtedy może być źle.

Jak chcesz się tego pozbyć to zmień MSI na Asusa;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

No nie mów. Mam ten fetysz, że bardzo lubię Football Managera. W tygodniu nie mam za bardzo czasu w to grać, za to w soboty lubię sobie zrobić paro (a czasami nawet kilko) godzinną sesję. Z tego co się orientuje piszczenie cewek zależne jest od obciążenia (piszczy głównie na niskim, dlatego czasami pomaga wyłączenie C3/C6, C1E jeśli piszczą w sekcji zasilania CPU) Tak się składa, że w FM`ie obciążenie CPU często się zmienia z bardzo wysokiego na bardzo niskie. Po paru godzinach grania w FMa piszczenie zmienia się w syczenie, a po kilku godzinach przy zmianie obciążenia obraz na monitorze zaczyna się przyciemniać lub rozjaśniać... także jak czymś tą przypadłość pokatować to przypuszczam, że może spokojnie usmażyć płytę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.