Skocz do zawartości
Split

Kompaktowe chlodzenie wodne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam sie nad kompaktem, tylko nie wiem nad jakim i czy jest sens.

Zalezy mi na ciszy.Niestety mam bardzo malo miejsca. Pogooglowalem troche ,ale nie moge nic znalezc konkretnego , tzn porownan chlodzen (najlepiej z wentylem max 800rpm),cos sie tam znalazlo na 1300/2600rpm. Ale wentyl 1000+ odpada

 

Cisza jest priorytetem.

Do obudowy wejdzie mi tylko 1x12cm ;) http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=210

Dodatkowo mam wsadzony zasilacz atx , a nie sfx.

 

Chcialbym schlodzic pentium`a hsw-r 4Ghz

 

Takie cos daloby rade ? http://proline.pl/?p=EMX+ELC-LM120S-TAA

ewentualnie (moze?) zmiesci mi sie drugi wentyl,obroty max 800rpm. (obudowa jest niestety w odleglosci ~70cm od glowy,postawiona na stole)

 

Albo jakis inny zestawik?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podpowiedz , to axp nawet fajne,ale szkoda mi bylo tyle kasy na powietrze , a z odsprzedażą takiego czegos to pewnie tez nie lada problem/strata.

 

Wzialem enermaxa swiecacego ^^

Jak bedzie glosno albo sie nie zmiesci to pewnie uda sie odsprzedac za 200

Edytowane przez Split

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi przyszlo , balem sie o temperatury i glosnosc wentyla , zeby je zbic.

Temperatury sa bardzo dobre (wentyl ~800rpm -nieslyszalny) wyglada tez super :wink2: , jednak pompka zupelnie dyskfalifikuje ten zestaw w moim zastosowaniu (mam wszystko pasywne + wentyl apolish 800rpm na chlodnicy).

Nie wiem czy tak kazda pompa wodna dziala , ale ta nie ma nic wspolnego z ciszą,na 7V slychac ją jak apollish`a 12cm ~1400rpm.

Jeszcze sprobuje to dzisiaj zamknąć w obudowie i obłożyć gąbką ,narazie dzialalem na pająku.

 

Jakby co to zapraszam do dzialu sprzedam 200zł ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Juz prawie udało mi sie ogarnąć komputer pod wzgledem ciszy.Problemem jest wentylator na chłodnicy-jest słyszalny.

Obecnie jest 12cm sigma evo 5V , był apolish 7V (ver 650-1300).

 

Wentylator pracuje w pionie , przed nim jest mesh , za nim chłodnica (cienka,"gesto od finow").

Temperatura w ukladzie jest bardzo dobra(jeszcze jest zapas) przy evo 5v i apolishu 7v.

 

Jaki wentylator polecacie w moim przypadku?

Edytowane przez Split

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...