Skocz do zawartości
Adikss

Nowy zestaw 3-3,5 k, edycja filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zestaw wykorzystywany głównie do konwersji filmów (dvdfab itd.), do tego net, jakieś proste gry. Nie będzie OC, dlatego tańsza płyta główna.

W oparciu o polecane poskładałem takie coś

 

http://www.morele.net/inventory/info/fSio3w/

 

Napędy DVD, BD, i dysk HDD zostaje ze starego

Wyjściowy budżet był 3k, zastanawiam się na teraz czy ma sens i7 czy może zejść do i5 bo grafa (CUDA wg info na necie działa w dvdfab) da wystarczającego kopa, bo przy ograniczeniu budżetu bym skłaniał się ku dodatkowemu HDD bo jednak szybszy będzie. Aktualna karta nie współpracuje z CUDA w dvdfab,

Aktualny komp q9550, 6GB ram, grafa 9600 GT albo coś podobnego.

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez Adikss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy I7 non-K nie ma sensu brać płyty na Z97 .

 

Bierz płytę na H97 np. Asrock H97 Pro4 za 316 zł .

 

Ramy zmień na Crucial Ballistix 2x8GB DDR3 1 600 mhz CL9 za 559 zł .

 

Zasilacz na Cooler Master G550 - modularny i kompatybilny z Haswellem , kosztuje 239 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw po poprawkach

 

http://www.morele.net/inventory/info/Jvdvka/

 

zostawiłem i7 (70 zł różnicy a może się przydać zintegrowana grafika), jeszcze się zastanawiam nad obudową Brutus fajny ale USB itd. musza być z przodu, bo komp stoi pod biurkiem i nie bardzo będzie dostęp od góry z drugiej strony Antec dostępny 4-5 dni.

Dorzuciłem kieszeń na jeden stary dysk (przyda mu się przenośny) grafikę na razie zostawiłem GTX 660 ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...