Skocz do zawartości
Melampus

4th - kolejna rev. by Melampus

Rekomendowane odpowiedzi

4th

 

 

I jestem po raz czwarty tutaj. Stąd taka krótka nazwa. 

Nie będę się również zbytnio rozpisywał bo w zasadzie nie ma o czym. Wszystko poniżej jest jeszcze w fazie tzw. beta. Graty od pieca te same, ale docelowo będzie X99. Póki co czekam na jakąś płytę z blokiem oraz na większą ilość modeli ddr4 zwłaszcza od muchy. Nie ukrywam również, że przesiadka nastąpi jak "podatek od nowości" zniknie. Trochę to potrwa ale mi się nie śpieszy.

 

Do rzeczy. Jakie zmiany w TJ07.

Po pierwsze nowy wystrój z podświetlaną podłogą i ścianą. Pozbyłem się wentyli, zostały tylko te w piwnicy na chłodnicach. Górę oraz tył mobotray'a zastąpiły elementy z CZ w postaci pleksi. Resztę wnętrza także stanowi pleksi. Nie malowałem, a obklejałem folią. Wycinanie, zaginanie, wiercenie to moja sprawka. Zmianie uległy grille na bocznych panelach. Oryginalne wymontowałem i zastąpiłem aluminiową siatką z większymi "oczkami". Wszystko po to by zmniejszyć restrykcję dla powietrza. Podobny grill poszedł na osłonę z tyłu obok zasilacza.

Poza tym pozbyłem się również 5 calowych zaślepek z przodu budy i zastąpiłem je otwieranym do góry, jednolitym panelem. W ten sposób mam łatwy dostęp do bebechów z przodu budy.

 

Co do samego lc to: układy są dwa, ale łączą się wspólnie w nowym rezie. Idzie to następująco:

1. pompa->płyta+cpu->2x120->rez

2. pompa->hdd->2xgpu->4x120->rez

 

Zwodowałem hdd bo zawsze chciałem to zrobić. Dwie pompy? Korciło mnie od dawna. Co do gpu to wariactwo w postaci 580 i 470. Miałem jakoś pecha bo zawsze chciałem zrobić sli na tej płycie. Niestety nie dane mi to było, więc na "odchodne" zafundowałem sobie takie coś. 470 i tak by się kurzyła na półce....

 

Z innych ważnych zmian to chłodnice są rozdzielone w porównaniu z tym co było w Nigroris. Na wlocie do każdej z nich zamontowany jest czujnik temp., a wentylatory wypychają powietrze na zewnątrz z dwóch stron. 4x120 ma noctuy podpięte do aquaero. 2x120 ma zamontowane znane wentyle od Malika. Z innych ciekawostek to zastosowałem dwa rozmiary węża.

 

No i się rozpisałem :D  

 

Na razie walczę z nowymi oplotami z paracordu co pewnie widać na zdjęciach. Nie trując więcej, zarzucam foty....

 

4th01.JPG

 

4th02.JPG

 

4th03.JPG

 

4th04.JPG

 

4th05.JPG

 

4th06.JPG

 

4th07.JPG

 

4th08.JPG

 

4th09.JPG

 

4th10.JPG

 

4th11.JPG

 

4th12.JPG

 

4th13.JPG

 

4th14.JPG

 

Mam nadzieję, że wybaczycie jakość zdjęć ale robiłem je w pośpiechu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymasz się twardo TJ07 ale się nie dziwię...to ponadczasowa budka :)

Patuga robił te boczne podświetlane covery zatok i lightpanel według Twojego indywidualnego projektu?

 

Strugam właśnie swoją TJ07 i polecam szybę na top zmodyfikować na coś bardziej unikalnego zamiast zwykłej litej tafli.

U mnie tak to wygląda.

 

 

p13200019zxh3.jpg

 

 

 

p1320074wgx74.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle Elder. Ten top po prawej wygląda bardzo ciekawie. Stworzyłeś go z dwóch kawałków pleksi, ale jak połączyłeś - na klej? 

Co do TJ07 to zgodzę się z Tobą. Ta buda to w zasadzie piękny "mebel wystroju wnętrza domu".

 

Patuga - szczerze to pierwszy raz słyszę. Jeśli możesz to daj link do jego pracy, a z chęcią się zapoznam.

Jak dotąd to tylko Marc Steinert kontaktował się ze mną w sprawie loga smoka od bitsa i zrobienia tego tylnego panelu. Coś tam sam majstrował na forum Ewki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Top po prawej ma frezowany rant na CNC,prawdę mówiąc bardziej udzielam się na konkurencyjnych forach

a topic i fotki prac zobaczysz wpisując w google ElderLab Modding.

Patuga to właśnie ColdZero i genialnej jakości mody do TJ07 (i innych budek)

Mam od niego frontplate do TJ07 i slide mobotray,jakość wykonania pierwsza klasa.

 

 

 

p1300608eluzd.jpg

 

 

p1300634lfz3u.jpg

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finchy - wolę miecze od kastetów :>

 

Elder - powinieneś firmę konkurencyjną dla CZ założyć. Masz głowę pełną pomysłów z tego co tam i tu zobaczyłem.

Co do Patugi to nie wiedziałem, że to on stoi za CZ. Od niego (CZ) mam wspomniane: top do budy i tył wysuwanego mobo. Przyznam, że jakość pierwsza klasa. Wszystkie inne elementy z pleksi ze zdjęć (podświetlane tylne i boczne panele) to moja robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hee...powinienem własny projekt Black Ice skończyć bo wałkuję go od dwu lat i końca nie widać :biggrin:

CZ robi massive update i wiele nowych modów przybędzie od stycznia 2015.

Mam pracę którą ciężko pogodzić z hobby jakim jest LC i modyfikacje...nie zrobię konkurencji ColdZero...na razie :wink2:

 

Covery zatok zrobiłeś oryginalne,na masę modów w TJ07 jakie przejrzałem to jest coś świeżego i odmiennego,fajny pomysł.

Co do kabli to kastety wymagają rozpinana pinów z wtyczek i masa z tym roboty,

 

 

092hs6b.jpg

 

 

grzebienie są wygodniejsze w aplikacji...trzy minuty i temat kabli mobo i gpu załatwiony.

 

 

p1270457esjqx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klami zrobił prototyp slide mobotray zmodyfikowany i poprawiony względem tego od ColdZero,

plik cdr jest gotowy i można takie mobotray do dowolnej budy zastosować nie tylko TJ07.

http://www.abload.de/gallery.php?key=kdUh7pIc

 

Jak matowy satynowany akryl Perspex Frost Midnight Black i Amari Plastics Satinglass z GB sprowadzę sam się za to zabiorę...po skończeniu prac nad Black Ice.

 

Tak to wygląda w satynowanym akrylu wersja czarna i biała.

http://abload.de/img/k20d6392aqoub7.jpg

http://abload.de/img/k20d6421a5gqnh.jpg

 

Melampus zamieść proszę fotki TJ07 w dziennym świetle bez bocznego panelu,jestem bardzo ciekaw jak to wypadło

bo poza projektem Infinity nie widziałem takich rozwiązań podświetlanych coverów zatok.

http://www.overclock.net/t/1485081/lightbox/

 

 

900x900px-LL-0fabe434_case1.jpeg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 tak tylko raczej chodziło mi o przedłużkę do zasilacza z końcówka 90* do wtyczki do mobo. Czy samą wtyczka 24pin 90*.

 

Bo to co pokazałeś to gniazdo i raczej nie wlutowywał bym z mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA stosuje kątowe 90 stopni gniazda zasilania 24pin na swoich mobo,inne firmy jakoś nie wyrywają się do stosowania tego rozwiązania

http://www.evga.com/products/images/gallery/152-HR-E979-KR_XL_4.jpg

Co do adapterów zasilających z kątowymi wtyczkami 90 stopni 24pin to tylko custom.

http://hardforum.com/showthread.php?t=1796153

iksmodiw mogłby takie zamówienie wykonać...ma skill i cierpliwość do takich zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do adapterów to takie 90 stopniowe podłączenie nie uwydatnia tak oplotów (łuk kabli jest poprowadzony bokiem). To jednak kwestia gustu i tego co kto woli.

 

Obiecane foty...

 

Przód po otwarciu górnym zaślepki.

4th15.JPG

 

Sorry za ten długopis w tle, ale próbuję znaleźć jakiś mały teleskop.

 

4th16.JPG

 

4th17.JPG

 

4th18.JPG

 

4th19.JPG

 

Podświetlenie jest diodowe. Paski mogę w każdej chwili wymienić bez większych problemów na inny kolor. Plus płyn i mamy nowy odcień.

Zastanawiałem się nad dodaniem kolejnego paska z białym światłem na druga stronę podłogi i ściany, ale chyba będzie za jasno. Pomyślę jeszcze i może przetestuję jak płytę będę wymieniać. 

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto i skutecznie rozwiązany system podświetlenia paneli zatok i konstrukcja nakładek z akrylu.

Bawiłeś się z tym dłuższy czas jak widzę bo ręcznie wykonane...nie wygodniej było dać w firmie reklamowej do wycięcia laserem

i oklejenia czarną matową folią?

Pytam bo tak sam robię covery i trwa to kilkanaście minut,krawędzie cięcia po laserze są idealne

a dokładność wykonania i dopasowania elementów do dziesiątej części milimetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do dokładności i szybkości wykonania przez firmę reklamową. Niemniej ja lubię takie dłubaniny i torturowanie materiału :wink2:

Sprawia mi to niesamowitą frajdę i daje pole do główkowania w pewnych kwestiach. Może to wynik dzieciństwa gdzie się naoglądałem MacGyvera i naczytałem A. Słodowego.

Co do tego krawędziowego podświetlenia to do końca nie byłem pewien czy mi to wypali.Poza tym górny panel nad rezem miał podobnie jak dolny przechodzić łukowato, ale na top budy. Plany się jednak zmieniły... bo jednak dobrze jest mieć trochę przestrzeni za płytą główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig zdechłych szczurów ciąg dalszy...

 

Po 8 latach, w końcu nadeszła pora na przesiadkę i ubranie nowych scalaków.

Kilka fotek na początek. 

 

post-159798-0-23017600-1471638992_thumb.jpg post-159798-0-01928400-1471639055_thumb.jpg post-159798-0-80246000-1471639063_thumb.jpgpost-159798-0-06043300-1471639074_thumb.jpg

 

Konfig wygląda teraz tak:

- Płyta Asus Maximus VIII Formula - Z170

- Skylake 6700K

- Ram Corsair Dominator 16 GB

- Myzyka Asus Xonar Phoebus Solo

- SSD Triactor 480 GB

 

Ewka już naprawdę nie dawała rady (kontrolery sata) i musiałem wysłać ją na emeryturę. W sumie po tych latach, patrząc na płytę i karty graficzne, to EVGA moim zdaniem wcale tak różowo nie wypada. Odpuszczam ten sprzęt na dobre.

Tym razem postawiłem na Asusa i obym się nie mylił. Sprzęt w każdym bądź razie ma starczyć na kolejne kilka lat 6-8?

 

Z X99 nie wyszło, bo raz nie potrzebuję 6-cio rdzeniowca, dwa lepszy osprzęt jest na Z170 z górnej półki. Cena prawie taka sama.

Co do płyty Asusa. Wybrałem ten model z kilku względów, m.in. głównym czynnikiem był blok wodny od EK. Cena nieadekwatna raczej do produktu, bo trzeba sobie odliczyć ze 200 stówy na Doom 2016, którego dorzucają (nie każdemu FPSy podchodzą). Inna rzecz, to że w pudle raczej ubogo z akcesoriami. Dobrze, że dorzucili kable sata, przedłużkę do ledów (po co to komu) i dwa fajne ułatwienia: jedno do montażu procka, drugie do podłączania tych cholernych kabli z pinami do obudowy. Realtek jako zintegrowana dźwiękówka to raczej kpina. Reszta włącznie z oprogramowaniem i UEFi robi nie tylko dobre wrażenie, ale spisuje się i działa jak powinna. Chylę tu czoła Asusowi.

 

Procek z K, bo jak napisałem wcześniej sprzęt ma starczyć na kilka lat i trzeba mieć jakieś pole manewru (podkręcanie).

 

Ram. Założenia były w kierunku redline od mushkina. Niestety nie wypaliło, a szkoda bo firma robi fantastyczny sprzęt. W momencie kiedy piszę ten tekst, mushkin ma duże braki towaru, zarówno w US jak i EU. Czekanie ze dwa miechy i to ze znakiem zapytania co do dostępności kostek, spowodowały wybór Corsaira Dominatora. Pamiętam te pamięci z 2008 roku jak składałem platformę na EVGA. Dużo osób używało wtedy tych kości i byli zachwyceni. Zestaw 2x8 GB z ustawieniami 15-17-17-35 na 3000OC. Stabilnie i bez problemów.

 

Nieplanowanym wydatkiem okazała się karta muzyczna. Niestety Xonar D2 nie mógł być ze swoim złączem podpięty pod Asusa. Szkoda bo karta kapitalna (leci jakby co na sprzedaż). Trzeba było kupić następcę. Padło na Phoebus'a. I nie żałuję. Tu jednak też zdziwienie - akcesoria. Xonar D2 posiadał mnóstwo kabli i złączek. Phoebus - przejściówka molexowa na 6 pin, oraz jedno złącze cyfrowe! Płytę ze sterami można sobie od razu wywalić do śmieci, zwłaszcza jeśli posiadacie W10.

I przy okazji, doczekałem czasów gdzie kartę muzyczną trzeba podłączać do zasilacza na 6-pinową wtykę! Masakra!

 

SSD Triactor 480 GB zakupiłem ze dwa miesiące wcześniej, przy okazji przesiadki na nowy system. Oczywiście mushkin. Poprzedni dysk calisto okazał się za mały, niemniej nadal mi służy w tej konfiguracji jako dodatkowy magazyn na szybkie potrzeby.  

 

Reszta gratów przeszła ze startej konfiguracji. Grafika do wymiany raczej w 2017.

Ze sprzętowych rzeczy, których nie zrealizowałem to zasilacz. Miałem zamiar wsadzić mój stary sprzęt Modecoma 850. Nawet go przywdziałem w biały paracord. Niestety całą przesiadkę robiłem w długi weekend i okazało się, że zasiłka nie ma kabla 12 V do procka na płycie. Jakby tego było mało, ja nie miałem przejściówki z PCI-e wtyk. i tak Enermax wrócił do służby.

 

 

 

A teraz konkrety orurowania.

 

1. Blok CPU pozostał ten sam od koolance'a. I tu ciekawa historia. Producent zaleca dokupić kołki montażowe (4 szt.) do nowej podstawki intela 1151, aby wszystko pasowało. Ok. Zakupiłem, 3 dolce to nie majątek. Nawet udało się to zrobić w Polsce.

Sens używania/zakupu tych kołków to w skrócie: pic-na-wodę-foto-montaż! Kołki są o 25% krótsze w stosunku do oryginalnych z bloku i co więcej mają o 0,5 mm większy gwint od strony backplate'u. Nie da się ich wkręcić! O co tu chodzi - nie wiem? Koolance chce chyba wydusić 3$?! Jak macie te bloki to darujcie sobie zakup tych kołków.

 

2. Węże pozostały grube, ale od Tygona i o 1 mm cieńsze. Nie przeszkodziło to jednak w użyciu złączek bitspower'a. 

 

3. Znowu pokusiłem się o kupno gotowego płynu. Dotąd miałem destylkę WFI z barwnikiem od primochilla. Barwników jednak nie można już dostać (co się stało nie wiem?). Padło na Aquacomputer DP ultra red. Płyn jak soczek cioci Zosi, klarowny i czerwony. Mam nadzieję, że nie będę żałował jak swego czasu przy Feser One. Czas pokaże.

 

4. Przy okazji firmy Feser. Jak już wcześniej pisałem, w tej rewizji używam dwóch rodzai węży. Grubsze są eksponowane, natomiast 10/13 użyłem do połączeń wewnątrz - mniejszy rozmiar, mniej miejsca i łatwość połączeń. Wraz z 10/13 do użycia powróciły złączki fesera znane z 2 rewizji. Miałem więc teraz zamontowane m.in. 6 sztuk 45 stopniowych, tych złączek. Okazało się, że 5 z 6 tych 45-tek zaczęło przeciekać na łączeniu obrotowym u podstawy! Chyba z 4 razy wodowałem teraz kompa i pierwszy raz w 8 letniej historii LC takie coś miało miejsce. Nigdy wcześniej jakichkolwiek przecieków. Sprzęt ewidentnie nie wytrzymał próby czasu. Kolejny minus dla Fesera. Poniżej zdjęcie o jakie złączki chodzi.

post-159798-0-55971300-1471639085_thumb.jpg

   

5. Zmianie poddane zostały również wentyle, a raczej ich ustawienie. Pozostały Noctuy. Zamontowane od środkowej strony chłodnicy 4x120, zasysając powietrze, podpiąłem je do Aquaero. Zamontowałem również Nioseblockery na 2x120 na push od środka, jednak ostatecznie je wywaliłem. Powód to rezonans i hałas - zbyt mała przestrzeń między chłodnicami i wentylami.

 

6. Z innych zmian to na pewno w 2017 czeka mnie wymiana jednej pompy na nową. Pomimo, że układ wciąż się odpowietrza, to słychać dość głośnią pracę D5 Vario. Nie ma się jednak co dziwić, od kilku lat non stop pracuje. Wszystko się zużywa.

 

Jakie tempy:

 

Max 51 C na GPU pod pełnym obciążeniem.

Max 60-65 C na CPU w stres test.

W idle GPU - 35, CPU 28-32 C (po godzinnej pracy).

Wg wskazań Afterburner i AI Suit 3, przy temperaturze płynu 32,2 C. Układ wciąż się odpowietrza! 

Pasty na CPU i GPU to AS.

 

I tyle bazgrołów. Jeśli chciało się Wam czytać to wszystko - cóż gratuluje cierpliwości i pozdrawiam  :>  

Edytowane przez Melampus
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, widać w tych obrotowych kątówkach padły po kilku latach uszczelnienia w środku.

 

Płyny od AC są akurat niezłe, na pewno nie syfią, jak Fesery - sam testowałem. :P

 

Co do pompy to ciekawe - mam 5-letnią DDC i wciąż chodzi tak samo. Jak często czyścisz układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivanov - postaram się strzelić dzienne foty, ale dopiero za dwa, trzy dni.

 

Dammeron - Masz racje. Oringi sparciały i powstał luz, który daje przeciek.

Co do w/w płynu też mam dobre przeczucia. Jest przede wszystkim klarowny, a nie jak ketchup-feser one.

Układ czyszczę tylko przy całkowitych rozbiórkach, czyli co 1,5-2 lata. Pompa jak napisałem ma już swoje na liczniku. Głośna praca nie jest w sumie nad wyraz tak dająca się we znaki, niemniej różnica między jedną, a drugą pompą jest wyraźna. Cóż więcej w tej kwestii będzie wiadomo za 1-2 tygodnie gdy układ całkowicie się odpowietrzy.    

 

 

(Edit)

Strzeliłem 4 nowe fotki. Lepsza jakość, ale w sztucznym oświetleniu.

 

post-159798-0-59995700-1471975825_thumb.jpg post-159798-0-91693300-1471975869_thumb.jpg post-159798-0-28961400-1471975879_thumb.jpg post-159798-0-44249500-1471975889_thumb.jpg

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...