Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

zastanawiam sie nad zmodyfikowaniem mojego pudelka, gdyz fifa w ktora grywam "wysrubowala" troche wymagania, a na domar zlego Inventor 2015 zaczyna sie troszke przycinac przy dluzszej pracy.

Na dzien dzisiejszy mam pod maska (od 5 lat z lekka modernizacja):

 
Asus P5Q

Core 2 Duo E8400

4 GB ram'u DDR PC2-8900 Crucial

Kingston 2.5'' SSD HyperX 3K 120GB

ST31000340AS

WDC WD15EADS-11P8B1

Asus ENGTS450 DirectCU/DI/1GD5

x-power gtx light 480W

 

Tak jak juz wyzej pisalem potrzebuje kompa do Inventor'a oraz do gier z mozliwoscia rozbudowy.

Plan jest taki aby wymienic plyte klocka i ram.

Znalazlem kilka interesujacych mnie podzespolow ale mam dylemat 2011 czy 1150 oraz czy moj PSU wytrzyma taki zestaw ?

 

 

wiec tak:

opcja nr 1

Asus Z87-PRO

Intel i7 4790K 

HyperX 16 GB 1600 Mhz CL9 DDR3 HyperX Beast Desktop Memory Kit

cena okolo £510

 

 

opcja nr 2

Asus P9X79 Motherboard Socket 2011

Intel Core i7 4820K

HyperX Beast Series 16 GB 2400 MHz DDR3 CL11 DIMM Desktop Memory Module

 
 
cena okolo £525
 
Moze jakies inne opcje/zmiany budzet jest tak do £550
 
pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie Asusa chyba że masz go w naprawdę niskiej cenie. I wg mnie przy tych wymaganiach oraz fakcie że wytrzymałeś na C2D do tej pory kupuj bez K. I tak zobaczysz przepaść wydajności. A zasilacz może nie wytrzymać z powodu wieku kondensatorów.

 

Patelnia E975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wytrzymalem na c2d dlatego ze chodzi na 4Ghz. Zapewne roznica w wydajnosc bedzie wielka gdyz okolo 3mc temu zasadzilem ssd i rowniez zauwazylem gigantyczny skok wydajnosci. Ale pytanie nadal pozostaje, patrzyc przyszlosciowo i zasadzic sie na 2011 czy 1150. Orgiusz - sprawdze patelnie. Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patelnia to mój podpis z Tapatalk ;-)

Co do samej wydajności to wierz mi i tak będzie duży skok pomiędzy Dual core LGA775 a i7 s1150. Wiem bo przeskoczyłem z q9550 4ghz na i5 4.2

2011 jest nieopłacalne bez celowania w top.

 

Patelnia E975

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Patelnia to mój podpis z Tapatalk ;-)

Patelnia E975

:D Orgiusz slyszalem jak ludzie mowili ze 'usmazyli swoje jajko na patelni jakiejs tam' a jak wpisalem w google E975 to niezbyt duzo znalazlem plyt glownych wiec sie skumalem ze cos nie tak :)

 

Reasumujac

Widze ze zdecudowana wiekszosc opowiada sie za 1150 ze wzgledow wydajnosciowych. Tylko czy 2011 to nie jest najnowsza podstawka i czy nie bedzie tak ze za 5lat bede musial wymienic znowu plyte +procka+ram gdyz 1150 przejdzie do lamusa a ddr3 bedzie zbyt wolne..?

A tak to moze wystarczy tylko wymiana klocka + dolozenie ramu.

Hmmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odróżnić S2011 od S2011-3. Ten drugi dopiero co wszedł, natomiast to, co podałeś, datuje się na identyczny czas, co s1150. I też jest przecież na DDR3. i7-4790 będzie co najmniej tak dobry, jak słabsze/średnie procki na S2011. By mieć jakikolwiek zysk przy tej drugiej platformie, musiałbyś wyłożyć naprawdę sporo kasy na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socket który dopiero wszedł nazywa się LGA 2011-3 , jak na razie to na niego jest kilka procków z serii Haswell-E , do tego ma obsługę DDR4 .

 

W cywilnych socketach ( jak 1150 ) DDR3 będzie jeszcze przez jakiś czas skoro 14-nm Broadwell ma być na S1150 .

 

S2011 ( nie ważne czy ten najnowszy czy stara wersja ) to jak byś potrzebował procka z 6-rdzeniami i/lub obsługę 64+ GB ramu .

 

Na dzień dzisiejszy procek z 6 rdzenami ( np. wspomniany wyżej I7 4930K czy najnowszy I7 5930K ) to koszt ponad 2 000 zł , nie wiem jak kształtują się ceny w Ł ale będzie podobnie , cena procka 6C na LGA 2011 będzie 2-3 wyższa niż normalne I5/I7 na S1150 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i czy nie bedzie tak ze za 5lat bede musial wymienic znowu plyte...

5 lat to dekady w sprzęcie komputerowym! To oczywiste że po tak długim czasie i tak wszystko nadaje sie do wymiany. Kupowanie 2011-3 do takich zastosowań to bezsens.

Koledzy napisali - najlepiej 1150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Dzieki za zainteresowanie.

Przegladajac fora, sprawdzajac testy oraz porownujac ceny doszedlem ze najtaniej jest na morele.net za zestawik o jakim mysle wyjdzie 2575pln.

Zestaw wyglada nastepujaco:

 

*i7 4790k

*Asrock z97 extreme4

*Pamięć Crucial Ballistix 16GB (2x8GB) DDR3 1600MHz

* Zasilacz XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+ (P1-550S-XXB9)

 

Do tego reszta moich bebechow jak grafa,ssd oraz 2 hdd.

Co o tym myslicie?

Pzdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień płytę na MSI Z97 Gaming 5 - cenowo kosztuje podobnie a dostaniesz 180 zł zwrotu z programu Cashback za procka i płytę .

 

Asrock Z97 Ex4 w ogóle nie kwalifikuje się do tego programu , jedynie EX6 albo EX9 , w podobnej cenie jest Asrock Z97X Killer ale za niego i za procka dostaniesz tylko 125 zł .

 

Zasilacz zmień na Cooler Master G550M - modularny , kompatybilny z Haswellem i nie wiele droższy .

 

Albo dołożyć ~130 zł do XFX XTR 550W - również modularny , ma certyfikat 80+ Gold oraz tryb pół pasywny , co prawda kosztuje 354 zł ale biorąc pod uwagę 180 zł zwrotu i tak wyjdziesz na swoje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EX4 to dobra płyta ale skoro za Gaming 5 + I7 4790K możesz dostać 180 zł zwrotu to czemu nie brać MSI .

 

XFX Core to dobre choć nieco głośne zasilacze , w dodatku nie jest modularny ( ma stałe okablowanie ) i nie jest w 100% kompatybilny z Haswellem - chodzi o nowe stany C6/C7 w trybie oszczędzania energii .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za pomoc. Zestaw juz zakupiony. Wyglada nastepujaco:

 

http://www.morele.net/inventory/info/z8fLmN/

 

Do tego hdd st 1 tb i wd 1,5tb

Ssd kingston 120gb

Gpu asus 450gts

Chyba bedzie dzialac przez kilka lat

 

Opcja na przyszlosc- dolozyc ram, zmienic gpu oraz wymienic cpu na 5 ta generacje

Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez canna3inol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem juz zamykac temat ale... jestem glupi...

Zapomnialem o chlodzeniu na klocka. Mam chlodzenie z C2D ale sadze ze bedzie malo skuteczne przy tym i7. Nie pamietam co to za chlodzenie ale c2d przy max obciazeniu i po over do 4ghz temp max byla 53°. Bedzie pasowac? To inny socket.

Jak myslicie da rade przez kilka miesiecy?

Jak nie to co byscie polecili?

Edytowane przez canna3inol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...