Jump to content
stivo

Przewód Video do drugiego monitora.

Recommended Posts

Cześć,

 

Nabyłem drugi monitor i mam go obecnie podpiętego do grafy przez kabel D-SUB i przejściówkę na DVI, jednak chciałbym docelowo kupić DVI-DVI (monitor ma tylko wejścia DVI i D-SUB). I w związku z tym mam kilka pytań.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kabla DVI-DVI? Są jakieś różnice w jakości między tymi najtańszymi, a tymi droższymi, pozłacanymi?

Czy może szukać czegoś w stylu DVI-HDMI/DisplayPort?

 

Przy okazji zapytam, bo trochę się zdziwiłem dzisiaj podłączając przejściówkę. Z czego wynika różnica w wyjściach DVI na GTX 650 Ti (jak tutaj)? Chodzi o brak tych czterech otworów w lewej stronie jednego z gniazd. Nie mogłem podpiąć do niego przejściówki, bo ona ma te 4 bolce, a z kolei przewód DVI od głównego monitora nie miał tych bolców. Czy one na coś wpływają?

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te 4 piny służą właśnie do przesyłu sygnału analogowego RGB (interfejs DVI-I). Dzięki nim możliwe są przejściówki DVI->D-Sub. Przy połączeniu cyfrowym stricte cyfrowym (DVI-D) są niepotrzebne.

 

Co do tego, jaki kabel wybrać, to najlepiej DVI-DVI (szkoda się bawić w jakieś przejścia na HDMI czy DP, skoro sygnał i tak idzie cyfrowy). Spójrz tylko, by był to kabel Dual-Link. A co do jego jakości, to byleby nie był taki najtańszy (unikaj choćby takich badziewi). A to, czy będzie to przewód za kilkadziesiąt złotych, czy kilkaset, to już żadna różnica poza samą ceną.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


×
×
  • Create New...