Skocz do zawartości
Torondax

Karta sieciowa i router do domu jednorodzinnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kartę sieciową Karta PENTAGRAM HorNET Wi-Fi USB 802.11n

i router tc7200.u który dostałem wraz z zakupem internetu w upc 25mbit/s lecz nigdy nie zaobserwowałem takiej prędkości jak podają :(

 

Ostatnio przy antenie karty plastik został zniszczony(jak to się stało nie wiem)i teraz zalezy mi aby wymienic antene lub zakupić nowy gdyz ten mam już 5 lat.

No i ten router do najlepszych nie nalezy dlatego jego tez bym wymienil.

Sam myślałem o http://www.morele.net/karta-sieciowa-tp-link-tl-wn722n-n-150mbps-284524/

jednak nie wiem czy będzie działał na win7 i 8/9 jak będę zmieniał w przyszłości

 

i routerze http://www.morele.net/router-asus-rt-n18u-650058/

 

Macie jakieś lepsze propozycje?Moze lepiej kupić sama antenę do karty?

 

cena maks 350 za całość ale wole dać mniej jesli można za

Proszę o rady. Z góry dziękuje :D

Edytowane przez Torondax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden z w/w routerów nie będzie działać - Zakupiony router musi mieć wejście na skrętke oraz obsługiwac DOCSIS 3 (najlepiej, wersja 2 też zadziała). W razie czego pytać w UPC.

A konkretniej poczytałbym ten temat - [url=http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=7991&postdays=0&postorder=asc&start=675] i wywalczył modem Cisco. Wtedy będziesz mógł podłączyć dowolny router.

Co do osiąganej prędkości to po kablu czy wifi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wifi 6 m od MODEMU (z funkcjami routera) za jedna sciana z karton gipsu ale czasem nie idze zlapac sieć 1 m ale są to raczej sporadyczne sytuacje. Czytałem o docsis ale nie rozumiem jak to działa.

 

Póki co zrozumiałem ze musze użyć tego starego modemu lub rutera i dopiero do niego mógłbym podłączyć router by posłużył jako wzmacniacz i lepszy rozdzielacz łącza. Czy możliwym jest takie podłączenie a jesli to jak to zrobic> i czy mój obecny nie bedzie znacznie ograniczał?

Edytowane przez Torondax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprzętu od upc podpinasz kablem rj45 router dowolny jaki sobie chcesz xDSL, czyli z wejściem na rj45 i śmiga wszystko praktycznie z automatu. Wyłączasz sobie wifi w tym sprzecie od upc, w nowym routerze konfigurujesz zabezpieczenia i śmiga. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dostawę TP-LINK TL-WN722N i we wtorek powinna być. Kupie i ocenię czy sytuacja się poprawiła a router dokupie jeśli naprawdę bedzie potrzebny bo jednak szkoda wydawać tyle kasy by mieć troszke stabilniejsze lacze. Pewnie i tak bede musial wszystko pozmieniac ( przeprowadzka + nowy zakup nowego kompa jakoś w następnym roku)

 

Dzięki za pomoc

Edytowane przez Torondax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...