Skocz do zawartości
Atais

Nowa drukarka do domu, b/w laser?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Posiadam obecnie drukarkę kolorową HP DeskJet 970CXI.

Z drukarki jestem dość zadowolony, kluczowe były dla mnie bardzo tanie tusze, które napełniałem sam. Czasem było łatwo, czasem spędzałem 12h nad kartridżem... życie, wiadomo :-).

 

Niestety od jakiegoś czasu korzystam z Macbooka i drukarka pod Mac OS działa gorzej. Wydaje mi się, że to kwestia sterowników, ale nie działa mi duplex i z domyślnego trybu wybrany jest czarno-biały. Nie jest to problem, kolorowy tusz zasechł jakiś rok temu, a drukuję na tyle mało, że odwracałem kartki sam.

 

Dziś jednak zasechł mi tusz czarny i muszę albo kupić nowy kartridż albo zmienić drukarkę. I chyba powoli na to drugie jest najwyższa pora. 

 

Szukam drukarki do domu, używana sporadycznie. Dlatego myślę nad laserem bo słyszałem, że nie zasychają? Byłoby to wygodne. Nie potrzebuję koloru, jakoś przeżyłem przez tyle czasu, to i teraz dam radę. Duplex, fajnie jakby był. Zupełnie jednak nie wiem czego szukać. Chciałbym jakąś nowszą drukarkę niż tę, którą mam obecnie - nie chciałbym problemu braku kompatybilności z Mac. 

 

Mogę kupować zamienniki, chyba już wyrosłem z samodzielnego napełniania.

Świetnym dodatkiem byłaby praca WiFi lub przez Ethernet... ale to bardzo zbędny bajer.

 

Polecacie coś? Pozdrawiam.

Edytowane przez Atais

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z producentów których warto brać pod uwagę - Canon, Brother lub Epson - nie będzie problemu z dostępnością zamienników i połączeniem się przez wi-fi, napisz tylko w jakim przedziale cenowym chcesz się zmieścić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laserowe drogie? Przy zakupie owszem. Moze nieco wiecej pociagna pradu, ale:

- nie zasycha tusz - mialem z tym spore problemy w dtukarce hp, 2tyg. i toner do kosza

- zawsze mozna zchipowac drukarke i tylko dosypywac proszek

- wada jest slabsza jakosc druku

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nieco wiecej pociagna pradu,

 

Z drugiej strony laserówka drukuje szybciej = krócej ciągnie tą większą ilosć energii, więc ilość energii zużyta na wydrukowanie wysokiej jakości A4 może być całkiem podobna.

- wada jest slabsza jakosc druku

 

Zależy od modelu. Ja miałem atramentowego Epson R200 lub 220 (nie pamiętam) i nawet fotki drukował gorzej od laserowej kolorowej Ricoh 240DN (atrament wsiąkając w papier tak się wchłaniał, że zdjęcie miało nienajlepszą ostrość ... może gdybym użył jakiegoś papieru foto to ten problem by nie wystąpił). Tak czy inaczej teraz mam laser kolorowy i już nie chcę wracać do atramentówki.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...