Skocz do zawartości
Sturmovik

Laptop 17 cali 1600x900 dla dziadków 3000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Tytuł zdradza prawie wszystko. Wymagane jest jeszcze solidność poparta minimum 2 letnią gwarancją dla firm.

Dobra kamera (dużo Skype).

Dobre głośniki.

Ma być cichy.

Z innych wymagań procesor przynajmniej i3 preferowane i5 (nie chcę żadnych wersji U Intela), nie wykluczam AMD.

Grafika właściwie może być integra, czyli bez znaczenia

Przynajmniej 6 GB RAM.

Idealnie ale nie koniecznie możliwość zainstalowania 2 dysku (SSD). Jeśli możliwy tylko jeden dysk to miło by było aby był to SSD 250 GB.

Rozmiar 17 cali matryca 1600x900 (specjalnie niska rozdzielczość) rozmiar 17 cali.

 

Budżet, który jest w wysokości 3000 -3500 brutto max. Nie musi być tyle. Laptop ma przetrwać przynajmniej 3 lata normalnej eksploatacji w domu.

System Windows 8.1 lub bez systemu ale w takim przypadku trzeba odliczyć od budżetu koszt Windowsa.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty. Dell 5737 z i5ulv (procesor ma wydajność zwykłego i3, niższy pobór prądu a więc dłuższe czasy pracy na baterii), 8GB RAM, dysk SSD i matryca 17,3" o rozdzielczości FullHD. Laptop posiada bardzo długie przebiegi na baterii, dobrą jakosć wykonania (aluminium) i 2 letnią gwarancję domowej naprawy (w tym 2 lata na firmę).

 

nie chcesz ULV intela a wykluczasz wolne AMD?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty. Dell 5737 z i5ulv (procesor ma wydajność zwykłego i3, niższy pobór prądu a więc dłuższe czasy pracy na baterii), 8GB RAM, dysk SSD i matryca 17,3" o rozdzielczości FullHD. Laptop posiada bardzo długie przebiegi na baterii, dobrą jakosć wykonania (aluminium) i 2 letnią gwarancję domowej naprawy (w tym 2 lata na firmę).

 

nie chcesz ULV intela a wykluczasz wolne AMD?

 

W sumie racja mało konsekwentne zachowanie z mojej strony :) Nostalgia za AMD :) Choć nie do końca znajmy ma lapka z dedykowaną grafika i ma problemy z wchodzeniem tego procesora U na wyższe częstotliwości nawet jak gra w gry 3D. Z tego co wiem nie jest to jednostkowy przypadek i nie chce takiej sytuacji.

 

Laptop praktycznie to użytku domowego na kablu.

Rozważałem tego DELL gdyby to tylko były procki M lub H to brałbym bez wahania.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem błyszcząca amtryca nie będzie tutaj na plus.

 

Lepiej wybrać coś solidnego z matową matrycą:

 

Probook 470 z i3Haswell

 

i3 spokojnie wystarczy do zastosowań domowych

Więcej niż 4GB ram jest również niepotrzebne. Poza tym jak już kupować to 2x 4GB

Lapek jako biznesowy model powinien wytrzymać dłużej niż konsumenckie odpoweidniki.

 

Oczywiście dokupujesz do niego system + SSD.

 

 

Konsumencki lapek z całkiem dobrym wykonaniem to natomiast ten:

 

Z710 z i3 haswella

 

Poza tym ma bardzo dobre głośniki jak i podświetlana klawiaturę.

Dokupujesz tak samo SSD

również wybrałem z i3 ponieważ bezsensownym byłoby przepłacać za mocniejszy proc do prostych zastosowań

 

Jedyny minus Z710 to błyszcząca matryca neistety.

Edytowane przez Laptopy \ Netbooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem błyszcząca amtryca nie będzie tutaj na plus.

 

Lepiej wybrać coś solidnego z matową matrycą:

 

Probook 470 z i3Haswell

 

i3 spokojnie wystarczy do zastosowań domowych

Więcej niż 4GB ram jest również niepotrzebne. Poza tym jak już kupować to 2x 4GB

Lapek jako biznesowy model powinien wytrzymać dłużej niż konsumenckie odpoweidniki.

 

Oczywiście dokupujesz do niego system + SSD.

 

 

Konsumencki lapek z całkiem dobrym wykonaniem to natomiast ten:

 

Z710 z i3 haswella

 

Poza tym ma bardzo dobre głośniki jak i podświetlana klawiaturę.

Dokupujesz tak samo SSD

również wybrałem z i3 ponieważ bezsensownym byłoby przepłacać za mocniejszy proc do prostych zastosowań

 

Jedyny minus Z710 to błyszcząca matryca neistety.

 

Tak szczerze to może HP się poprawiło ale ten laptop ma zastąpić HP z serii pro z którego nie bardzo jestem zadowolony (matryca niby matowa ale tak naprawdę to półmat - do matowej z stacjonarnego monitora DELL to jej bardzo daleko) i wile innych przypadłość wymienię dwie beznadziejne chłodzenie (w czasie przeglądania internetu wiatrak co jakiś czas wyje i tragiczny ale to naprawdę tragiczny touchpad jeszcze nigdy nie miałem kontaktu z tak beznadziejnym bez myszki nie jestem w stanie tego laptopa obsługiwać, odwzorowane są ruchy palca bez dotknięcia powierzchni touchpad, czyli ja minimalnie ruszę placem nie dotykając i mam kursor w innym miejscu)

 

Oba cierpią na jedną wadę rok gwarancji w HP można odpłatnie przedłużyć ale cena robi się mało atrakcja. Lenovo rozważałem ma dobre opinie ale ta gwarancja rok dla firm.....

 

Ktoś wie co co za hybrydy HDD/SSD są w Lenovo, słyszałem iż nie są za szybkie....

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie masz gwarancję rok dla firm.

Natomiast co do HP -

 

a) gwarancja serwisowa hp - rzeczywiscie 1rok. Natomiast rękojmia do sklepu - 2 lata. 156zł (około) kosztuje gwarancja na w sumie 3 w serwisie hp'ka.

b) jaki model ma nowy laptop zastąpić?

c) jeżeli chodzi o chłodzenie to Probook 470 pracuje cicho bez obciażenia, przy naprawdę dużym natomiast oczywiste jest, ze wiatrak się włączy na max obroty, ale zazwyczaj by tylko przedmuchać system wentylacji. Temperatury są naprawdę niskie, więc więcej hałasu będzie robił przy normalnym użytkowaniu dysk, jeżeli nie wrzucisz mu SSD.

 

Niestety nie odpowiem Ci dokładnie co do touchpada ponieważ nie korzystałem z niego na tyle, żeby móc się stosownei do tego wypowiedzieć.

Natomiast w bliźniaczym mniejszym modelu 450 bardzo dobrze się sprawuje. Nie odczułem jakichkolwiek problemów w użytkowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a) Dell daje 2 lata a czasem 3 NBD :)

b) HP Probook 4570s i3 + jakieś AMD nie pamiętam jakie

c) Może  się poprawili ten HP Probook 4570s ma bardzo dobra baterię, wykonany jest bardzo dobrze, przebolałem touchpad (myszka) ale chłodzenie mnie wkurza, w grze w Minecraft cały czas na wysokich obrotach w czystym desktop na pewien czas co jakiś  także wyższe obroty.

Mają także taniusieńkiego Asusa X51 (bez dedukowanej grafiki) nawet starszy i nadal bezszelestny i bezproblemowy touchpad.

 

Tak naprawdę głównym powodem kupna tego HP był win XP wymagany przez program (taniej było kupić nowy laptop z XP niż nową wersję programu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Dell daje 2 lata a czasem 3 NBD :)

Tylko, że to jest gwarancja na osobę prywatną do konsumenckich lapków jak to jest w przypadku 5737.

Na firmę się dokupuje przedłużenie takiej gwarancji.

Jest dodawana czasem z góry, ale to w przypadku gdy kupujesz lapka biznesowego z wyższej półki. Wtedy liczona jest "od daty produkcji laptopa"

 

Zadzwoń do sklepu i się zapytaj :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5737 nie ma żadnych problemów z wchodzeniem w tryb turbo. Tak po za tym to sprzęt jest dla dziadków więc wątpie aby na nim cisnęli w BF4 ;) przez 99% czasu używana bedzie integra

 

 

Chyba się zdecydowałem kupię taki zestaw:

 

http://www.x-kom.pl/p/161431-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5737-i5-4200u-8gb-1000-hd8870m.html

Wymienię dysk na SSD 256GB Cruial MX100

Teraz pytanie czy wie ktoś jaką kieszeń trzeba kupić aby włożyć tam zamiast napędu ten HDD z kompletu? Jeśli tak proszę o linka.

Oczywiście do tego Windows.

Jeszcze jedno pytanie z tego co DELL pozwala bez utraty gwarancji wymienić samodzielnie dysk, pytanie czy jak wymienię DVD na kieszeń i coś padnie to będę musiał włożyć ponownie DVD czy DELL bez problemu naprawi zmodyfikowany laptop?

 

Oni z BF4 grać nie będą ale wnuczek.....

Tylko, że to jest gwarancja na osobę prywatną do konsumenckich lapków jak to jest w przypadku 5737.

Na firmę się dokupuje przedłużenie takiej gwarancji.

Jest dodawana czasem z góry, ale to w przypadku gdy kupujesz lapka biznesowego z wyższej półki. Wtedy liczona jest "od daty produkcji laptopa"

 

Zadzwoń do sklepu i się zapytaj :>

Gwarancja NBD to Next Business Day czyli naprawa w następnym dniu roboczym u klienta. Nie ma tu znaczenia czy nabywcą jest osoba prywatna czy firma. Ja korzystałem z NBD jako firma i bez problemu było. Koledze z gwarancją NBD w lapku m4800 kupionym w US ale używanym w PL (tak na marginesie to jest super laptop praktycznie można wszystko wymieniać jak w stacjonarce ale ciut drogawy) jak się poskarżył iż zrobił się głośny przyjechali wymienili chłodzenie i z własnej inicjatywy bez proszenia wymienili kartę graficzną na lepszą. Jak się kolega spytał dlaczego to mu serwisant powiedział iż dostał takie zlecenie więc wymienia :biggrin:   Korzystałem z gwarancji NBD w DELL i działa jak wspominałem niezależnie kto kupi ten sprzęt, natomiast masz rację ta gwarancja płynie od momentu produkcji nie od momentu sprzedaży, można sprawdzić w necie po service tag do kiedy jest gwarancja.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu w moim vostro padł HDD Seagate i tego samego dnia wykonali zdalną ekspertyzę, na następny dzień serwisant w niecałe 2h wymienił płytę główną i dysk twardy. W przypadku gwarancji biznesowej gwarancja płynie od daty produkcji z tym, że jest jej więcej jak podają. W moim przypadku zamiast 48 miesięcy jest 50 miesięcy. Mając della można sobie to sprawdzić po service tagu. Oprócz tego istnieje możliwość przedłużenia gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc temu w moim vostro padł HDD Seagate i tego samego dnia wykonali zdalną ekspertyzę, na następny dzień serwisant w niecałe 2h wymienił płytę główną i dysk twardy. W przypadku gwarancji biznesowej gwarancja płynie od daty produkcji z tym, że jest jej więcej jak podają. W moim przypadku zamiast 48 miesięcy jest 50 miesięcy. Mając della można sobie to sprawdzić po service tagu. Oprócz tego istnieje możliwość przedłużenia gwarancji

 

Jak przedłużyć gwarancję w DELL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecydowałem kupię taki zestaw:

 

http://www.x-kom.pl/p/161431-notebook-laptop-17-3-dell-inspiron-5737-i5-4200u-8gb-1000-hd8870m.html

Wymienię dysk na SSD 256GB Cruial MX100

Teraz pytanie czy wie ktoś jaką kieszeń trzeba kupić aby włożyć tam zamiast napędu ten HDD z kompletu? Jeśli tak proszę o linka.

Oczywiście do tego Windows.

Jeszcze jedno pytanie z tego co DELL pozwala bez utraty gwarancji wymienić samodzielnie dysk, pytanie czy jak wymienię DVD na kieszeń i coś padnie to będę musiał włożyć ponownie DVD czy DELL bez problemu naprawi zmodyfikowany laptop?

 

Oni z BF4 grać nie będą ale wnuczek.....

Gwarancja NBD to Next Business Day czyli naprawa w następnym dniu roboczym u klienta. Nie ma tu znaczenia czy nabywcą jest osoba prywatna czy firma. Ja korzystałem z NBD jako firma i bez problemu było. Koledze z gwarancją NBD w lapku m4800 kupionym w US ale używanym w PL (tak na marginesie to jest super laptop praktycznie można wszystko wymieniać jak w stacjonarce ale ciut drogawy) jak się poskarżył iż zrobił się głośny przyjechali wymienili chłodzenie i z własnej inicjatywy bez proszenia wymienili kartę graficzną na lepszą. Jak się kolega spytał dlaczego to mu serwisant powiedział iż dostał takie zlecenie więc wymienia :biggrin:   Korzystałem z gwarancji NBD w DELL i działa jak wspominałem niezależnie kto kupi ten sprzęt, natomiast masz rację ta gwarancja płynie od momentu produkcji nie od momentu sprzedaży, można sprawdzić w necie po service tag do kiedy jest gwarancja.

 

To ciekawe dość. Przy jakim lapku korzystałeś jako "firma" z gwarancji?

Tak jak pisałem gwarancja DELL'owska jest przypisywana zależnie od produktu, który zakupujesz. Jedne są dłuższe, drugie krótsze, zależnie od klasy sprzętu.

 

E:

co do samej zamiany dysku

a) musisz zachować oryginalny z lapka jeżeli podmieniasz po prostu na SSD

b) jeżeli pakujesz w kieszeń w niektórych przypadkach może od razu wiązać się to z zerwaniem plomby i utratą gwarancji. Jeżeli nie ma bezpośrednio plomby to wyciągasz napęd wrzucasz kieszeń i wszystko śmiga. Tylko musisz zachować sam napęd w przypadku gdy oddajesz na gwarancję - laptop musi być w stanie jak przy zakupie

Edytowane przez Laptopy \ Netbooki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe dość. Przy jakim lapku korzystałeś jako "firma" z gwarancji?

Tak jak pisałem gwarancja DELL'owska jest przypisywana zależnie od produktu, który zakupujesz. Jedne są dłuższe, drugie krótsze, zależnie od klasy sprzętu.

 

E:

co do samej zamiany dysku

a) musisz zachować oryginalny z lapka jeżeli podmieniasz po prostu na SSD

b) jeżeli pakujesz w kieszeń w niektórych przypadkach może od razu wiązać się to z zerwaniem plomby i utratą gwarancji. Jeżeli nie ma bezpośrednio plomby to wyciągasz napęd wrzucasz kieszeń i wszystko śmiga. Tylko musisz zachować sam napęd w przypadku gdy oddajesz na gwarancję - laptop musi być w stanie jak przy zakupie

 

Ja nie korzystałem z gwarancji DELL NBD jako firma reklamując laptop tylko monitor buczał, wymienili na inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie bez znaczenia. To nie jest gwarancja na "firmę, czy osobę prywatną"

Tylko producent jako DELL daje daną gwarancję na produkt.

Tylko tak jak pisałem w zależności od klasy produktu masz tę gwarancję na dany czasokres (od roku do chyba 5lat przy przedłużeniu)

 

Natomiast i tak zawsze masz rękojmię do sklepu - 2lata os. prywatna 1rok - firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie bez znaczenia. To nie jest gwarancja na "firmę, czy osobę prywatną"

Tylko producent jako DELL daje daną gwarancję na produkt.

Tylko tak jak pisałem w zależności od klasy produktu masz tę gwarancję na dany czasokres (od roku do chyba 5lat przy przedłużeniu)

 

Natomiast i tak zawsze masz rękojmię do sklepu - 2lata os. prywatna 1rok - firma.

 

Tak w szczegółach wygląda to w Polsce

w przypadku paragonu fiskalnego- osoba fizyczna - 2 lata niezgodności towaru z umową.

w przypadku faktury VAT - firma -1 rok rękojmi

Przy czym przepisy rękojmi są znacznie mniej korzystne dla reklamującego niż niezgodności towaru z umową. Jest to w obu przypadkach odpowiedzialność sprzedającego a nie producenta.

 

Gwarancja jest to zupełnie oddzielna sprawa, która jest dobrowolna na dowolnych warunkach ustalonych przez producenta zarówno jeśli chodzi o jej długość i zakres ochrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...