Skocz do zawartości
rustin

Podkręcanie Athlona 64 X2 4400+

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj podkręciłem ahthlona brisbane. Płyta do tego jest chyba najgorsza jaka może być GA-M61SME-S2. Orginalnie procek ten chodzi w auto na 200Mhz I mnożnik się zmienia zależnie obciążenia do maks 11,5

 

Opiszę co zmieniłem.

Cpu Frequency - 217
HT Speed - 4
PCIE i SATA Spread Spectrum - wyłączyłem
HT Spread - wyłączyłem
CPU Clock - 11,5
W innych opcjach wyłączyłem Cool 'n' Quiet i włączyłem aby wiatrak na cpu chodził automatycznie na maksa.
Dzięki temu otrzymałem 
HT Link 871mhz

Procesor 2495mhz

Nie ma możliwości podniesienia napiecia na tej płycie.
Próbowałem mniejszy mnożnik i większe fsb ale nie wstaje, cały czas safe mode. Mam dwie kości ramu , niestety jedna 667MHZ druga 800MHZ

Najpierw ustawiłem RAM na 533mhz i 6-6-6-18, CR=2T ale mimo to nie mogłem podnieść już FSB.

Dlatego Zmieniłem na 800 5-6-6-18 2T. OCCT nie wywalił żadnego błędu a temp maks 64' i 54'. Czekam na pastę MX2 bo teraz jest tylko silikon H więc moze trochę spadnie.
Czy taka temp nie jest za wysoko ? Przy normalnej pracy ma 48' i 41'

 

Czy jest sens tej zabawy i czy wogóle coś da te 200mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 mhz to tyle co nic , szczególnie przy tej architekturze .

 

Generalnie płyta bardzo kiepska , nie tylko do OC .

 

Na twoim miejscu albo bym zmienił płytę i ew. procka na jakiegoś Athlona II / Phenoma II albo zaczął zbierać na nową platformę .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn chodzi Ci o płytę główną aby można tego podkręcić ? czy płytę i procka zmienić ?

bo jak sami pisaliście lepszego nic nie włoże w tą płytę.

 

Przynajmniej się coś nauczyłem, podkręcać procka :)  jeśli chodzi o podkręcanie to chyba jest ok ?

 

ps. Co do platformy jak się zdecyduje założę oddzielny temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt wiele osiągniesz na tej płycie, podstawą musi być zmiana napięć, a tutaj takowej jak na lekarstwo, ja bym na twoim miejscu sprzedał te płytę w cholerę i pomyślał o czymś deczko świeższym.

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...