Skocz do zawartości
masin

Windows 10 Technical Preview (tylko wersja dla testerów!)

Rekomendowane odpowiedzi

Wejdź w:

 

Ustawienia -> urządzenia,mysz -> mysz i płytka dotykowa -> dodatkowe opcje myszy -> wskaźnik -> wybór tekstowy i zmiana wymiaru pionowego -> przeglądaj i tam sobie wybierz kursor.

 

Niestety wybrany kursor będzie nieco grubszy niż oryginał, ale będzie miał normalny rozmiar, a nie taki autobus jak wcześniej :biggrin:

 

Znowu  babol wprowadzono... to już jest jakaś patologia.

 

Jedno poprawią, drugie popsują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Jaka jest aktualna wersja 10? Dzisiaj w nocy komputer sam się zaktualizował i z tapety zniknął znak oznaczający wersje Technical Preview i numer buidu oraz w informacjach o systemie wyskakuje info Windows 10 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu zapewne o okienka, a nie kolor menu/kafelkow w starcie. W w8 kolor zmienial sie tez okien, tutaj tego nie ma od kilku wersji. Ale podobno ma byc coemna wersja ui, ale triki na jej uruchomienie juz nie dzialaja :/

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemna czy jasna wersja okienek... Naprawdę, duży wybór. Już w XP były 3 schematy

Pytam się ogólnie, czy w ogóle możliwość zmiany koloru będzie?

Nie denerwują was małe ramki okna, czasem ciężko je złapać i zmienić rozmiar.

 

Wysłano gołębiem pocztowym przy użyciu pióra i pergaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś sobie nie życzy, aby system automatycznie instalował sterowniki do urządzeń Naszego komputera, to podaje prosty sposób.

 

Ustawić jak na ostatniej fotce i zatwierdzić:

 

 

5759444000_1437998164_thumb.jpg 3305308400_1437998165_thumb.jpg 9220074100_1437998166_thumb.jpg 3271544200_1437998166_thumb.jpg

 

 

Piszę o tym, bo dzisiaj WU próbował zainstalowac na siłę jakiś sterownik do karty graficznej i wyszło niepowodzenie.

 

Ja sobie dla przykładu nie życzę, żeby co chwila zmieniano mi bez pozwolenia sterowniki do grafiki :P

 

 

 

4455026500_1437998576_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem upgrade z 7 pro na 10, jak będę chciał w przyszłości zainstalować czystą 10 to mogę wyłuskać z obecnego systemu jakoś klucz?


Wyczytałem takie coś:

 

"Those who wish to perform a clean installation of Windows 10, can do so either via the built-in OS or with the downloadable ISO image that also lets users re-install Windows 10 - at no additional cost."

 

Czyli będzie można sobie pobrać obraz iso z już zintegrowanym, nowym kluczem do 10? No i gdzie to niby ma być, bo póki co nic takiego nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy na to Insidzerzy ?
 

Jutro ma być jednak  10240.16405.150725-1815.th1
 

Dla Insiderów jest  patch ponad 300MB, który można już teraz pobrać:
 
 
 
​Uwaga - łatka wymaga testowego buildu 10240.16384​
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich programów jest mnóstwo np. Aida64 w zakładce z informacjami o systemie.

 

To ja wiem, ale to co zacytowałem to czasem nie chodzi o to, że będzie można pobrać ze strony ms już gotowe iso ze zintegrownym, unikalnym kluczem produktu? Bo chyba nie będą ludziom kazać sobie sprawdzać klucza jakimiś dodatkowymi programikami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie śmigam na 8.1 (laptok firmowy) i dziś zauważyłem że zassał mi bez mojej wiedzy jakieś 2.9Gb danych , prawdopodobnie to Instalator Win10. W domu nie sprawdzałem jeszcze.

 

Katalog 

'C:\$Windows.~BT'

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem na innych forach, że ludzie piszą o tym patchu w WU :)

 

Mam rozumieć, ze to jusz wszystko z aktualizacji ?

 

No to wielkie mi przejście na pełną wersję :biggrin:

 


Obecnie śmigam na 8.1 (laptok firmowy) i dziś zauważyłem że zassał mi bez mojej wiedzy jakieś 2.9Gb danych , prawdopodobnie to Instalator Win10. W domu nie sprawdzałem jeszcze.

 

Katalog 

'C:\$Windows.~BT'

 


Wejdź w ten katalog i sprawdź, czy jest tam plik instal esd.

 

Jeżeli jest, skopiuj go na inną partycję i zuploaduj na jakiś hosting i daj tutaj link.

 

Chciałbym go sprawdzić jako czysta instalacja na innym dysku, niż ten co mam obecnie z systemem.

 

Możesz to dla mnie zrobić ?  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem na innych forach, że ludzie piszą o tym patchu w WU :)

 

Mam rozumieć, ze to jusz wszystko z aktualizacji ?

 

No to wielkie mi przejście na pełną wersję :biggrin:

 

 

Wejdź w ten katalog i sprawdź, czy jest tam plik instal esd.

 

Jeżeli jest, skopiuj go na inną partycję i zuploaduj na jakiś hosting i daj tutaj link.

 

Chciałbym go sprawdzić jako czysta instalacja na innym dysku, niż ten co mam obecnie z systemem.

 

Możesz to dla mnie zrobić ?  :wub:

 

Dziwnie mały mam ten katalog , i nie mam takiego pliku , cały czas jeszcze się coś chyba ściaga

mam tam dwa katalogi:

DUDownload

Sources

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie mały mam ten katalog , i nie mam takiego pliku , cały czas jeszcze się coś chyba ściaga

mam tam dwa katalogi:

DUDownload

Sources

 

W katalogu "sources" powinien być plik instal esd.

 

ESD z reguły mają wielkość do 3GB jeżeli chodzi o WIN10 X64.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie katalog waży ci 140MB.

Potem od razu przeskakuje na ok. 2,8GB

Wysłano z Nokia Lumia 920

Dokładnie 140MB , a cały czas się ściąga i teraz w sesji mam zassane 1,6Gb i dalej leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...