Skocz do zawartości
masin

Windows 10 Technical Preview (tylko wersja dla testerów!)

Rekomendowane odpowiedzi

No to super. Po aktualizacji win 8.1 na win 10 po ponownym uruchomieniu komputera, jedyne co widze to ekran logowania z napisem "Podlacz karte inteligentną".

Super, tylko zawsze mialem logowanie na haslo i nie mam zadnej karty inteligentnej. A teraz brak mozliwosci zalogowania haslem, zaden klawisz na ekranie logowania nie dziala, ctrl-alt-del nie dziala, nie pojawia sie monit o haslo.

Moge wybrac swoja nazwe uzytkownika lub "inny uzytkownik" ale w obu przypadkach wymagana karta do zalogowania.

Any idea jak sie teraz mam zalogowac do kompa?

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się męczycie ja juz od rana siedzę na 10 bez czekania. :) https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3ee1gx/windows_10_10240_esd_download_here/

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

To ISO/ESD byly dostepne juz od ok. tygodnia.  :biggrin:

Dokladnie to samo co Windows dzis upublicznił, hash się zgadza 1:1.

 

Edit;

http://forums.mydigitallife.info/threads/62424-DISCUSSION-Windows-10-Build-10240

http://forums.mydigitallife.info/threads/62710-Windows-10-RTM-(WZOR-LEAK)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowałem W10 z linków powyżej i też mam 16384.

 

poszło nawet gładko - zainstalowałem na razie na leciwym już lapku HP DV5-1140ew. 

 

musiałem trochę powalczyć w windows defenderem - nienawidzę tego shitu ale już nie działa :D nie udało mi się tylko z tego całego centrum powiadomień wyłączyć o tym informacji - że defender nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy działa juz upgrade z poziomu windows update? Mam win 8.1 PRO i nic sie nie aktualizuje (nie dostałem powiadomienia).
PS. Wczoraj mowąłm cały obraz na dysku ok 5,9 giga a dzisiaj zostałe z tego 2,5 giga? Co zrobic? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest plik ESD, który przeważnie waży do 3 GB.

 

Sróbuj aktualizować.

 

W razie czego, wrócisz do WIN8.1 i od nowa.

 

 

Jak czytam fora, to nie zawsze wszystko przebiega gładko niestety :(


Masz dobra wersje.. bodajze wersja explorera to 16405.

 

edit;

 

NTWZtvf.jpg

 

Tutaj pisze, że powinniśmy mieć wersję 10240 16405 jako ostateczna wersja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echhhh ta niecierpliwość :mur:

 

Zamiast poczekać na Windows Update (i przypisanie klucza z 7 do 10), pobrałem instalkę 10tki narzędziem MS i wykonałem upgrade jednej z Siódemek (mam licencje OEM).

 

10tka po instalacji jest aktywowana, ale gdy sprawdziłem klucz, to okazało się , że aktywacja została wykonana przy użyciu ogólnego klucza produktu dla 10 Pro  -

 

VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T

 

https://www.reddit.com/r/Windows10/comments/3dfda8/build_10240_did_you_get_assigned_a_licenseproduct/

 

Podczas próby zmiany klucza ogólnego na mój Siódemkowy - klucz jest odrzucany. Jak będę miał trochę czasu, to na innym dysku zainstaluję Siódemkę i poprzez Windows Update wykonam upgrade, a potem spróbuję podmienić klucz na wcześniejszej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeliby to kogoś interesowało -

MSDN, Dreamspark

windows 10 Multi edition - dostajemy klucz do wersji PRO (unikatowy ofc, w końcu zapłacone 0E)

 

ofc :

• Advanced Micro Devices, Inc. driver update for AMD Radeon HD 7700 Series — błąd 0x80248007

:)

 

systemik całkiem fajny

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenshotach Levena też widzę 3V66T (częściowy klucz produktu). Hmm...

 

W linku, który umieściłem jest informacja o zapisaniu identyfikatora sprzętu na serwerach licencji MS - ale to nie jest oficjalne źródlo MS więc.... Jeśli to prawda, to możliwe, że dziś się dowiem ;)

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeliby to kogoś interesowało -

MSDN, Dreamspark

windows 10 Multi edition - dostajemy klucz do wersji PRO (unikatowy ofc, w końcu zapłacone 0E)

Klucz wazny dopoki wazne masz konto ds. Pozniej po reinstalce juz go nie przyjmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego narzędzia na dwóch maszynach z różnymi fabrycznymi kluczami po upgradzie mam ten sam klucz.

 

MS wyjaśnia, że zainstalowany klucz nie ma znaczenia, tylko identyfikakor sprzętu który MS przypisuje (kwalifikuje) u siebie do instalacji 10tki.  

 

Przy okazji sprawdzę czy po wykonaniu czystej instalacji bez wpisywania kluczy system sam się aktywuje.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tego narzędzia na dwóch maszynach z różnymi fabrycznymi kluczami po upgradzie mam ten sam klucz.

 

MS wyjaśnia, że zainstalowany klucz nie ma znaczenia, tylko identyfikakor sprzętu który MS przypisuje (kwalifikuje) u siebie do instalacji 10tki.  

 

Przy okazji sprawdzę czy po wykonaniu czystej instalacji bez wpisywania kluczy system sam się aktywuje.

 

 

U mnie niestety monit, ze nie można aktywować. Upgrade z Win8.1 Pro OEM do Win10 Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem na czysto ściągniętego ze strony microsoftu  win10 insider preview x64 pl pro build 10162 i wsztstko śmiga elegancko, ale nie mogę go aktywować, bo klucz na stronie msn był do wersji home, a ja wybrałem przy instalacji pro.

Może ktoś podać klucz do builda 10162 w wersji pro?

Edytowane przez SR-71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może spotkał się z podobnymi problemami jak ja i wie jak je rozwiązać ?

 

1. Windows 10 ciągle coś zapisuje. Dzisiaj z katalogu: C:\Users\nazwa_uzytkownika\AppData\Local\Temp usunąłem pliki zajmujące 30GB. I po 2 godzinach gry w Wiedźmina 3 już znów mam tam 2 pliki Sha627E.tmp oraz ShaA42A.tmp które zajmują prawie 2 GB każdy. Jak wyłączyć to żażynanie dysku SSD.

2. Mimo wyłączenia wszędzie pagefile albo ustawienie go na minimalne wartości (900mb) i tak w MSI afterburner widzę, że minimalnie zajmuje 2 GB, a w czasie gry w Wiedźmina 3 dochodzi do 8GB. System wykorzystuje max 4 GB ramu a mam go 16 ...

3. Wiedźmin 3 regularnie mi się wywala do pulpitu i pojawia się wykrzyknik na żółtym trójkątnym tle, niestety nie da się go ani kliknąć, ale nic więcej dowiedzieć.

4. Od kiedy zainstalowałem Wiedźmina 3 dwukrotnie (od ponad roku użytkowania) miałem bluescreen i błąd watchodga.

5. Dodatkowo 3krotnie w ciągu ostatnich 2 tygodni miałem tak, że w trakcie gry nagle framerate spada mi dokładnie o połowę, tam gdzie wcześniej miałem 50 klatek na sekundę, wtedy mam około 25. Nawet jak wyłączę grę i odpalę Heaven także framerate jest dokładnie połową tego co powinno być. Po restarcie systemu wszystko wraca do normy.

Edytowane przez cripple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...