Skocz do zawartości
masin

Windows 10 Technical Preview (tylko wersja dla testerów!)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak na 10130, ale na 10122 obczailem, ze jak sie usunie wszystkie ikony z menu start, to pozniej aby dzialalo "dodaj do menu start" to pierwsza ikone trzeba recznie przeciagnac do menu ;) 10130 w drodze, zobaczymy jak sie sprawuje.

 

Ciekawi mnie czy ms kompletnie zrezygnuje z Panelu sterowania, bo te Ustawienia sa mocno okrojone.

 

- poprawiona pikseloza ikonek w menu start

- kolejne zmiany w ukladzie, poznikaly skroty do ustawien itp z menu start

- skopali przeciaganie ikon w menu start

- znikly ustawienia menu start w wlasciwosci paska zadan

- chyba poprawili bug z klikaniem w ikony na pasku zadan

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10130 masz ?

 

Jak działa Menu Start i czy system szybko się  bootuje i wyłącza  ?

 

10122/10125 miały z tym problem.

 

FireFox poprawnie się uruchamia ?

 

Da się ikonkę FF odczepić z paska zadań ?

 

Na wcześniejszych nie było takiej możliwości i wróciłem do 10074.

System bootuje dość szybko. Wyłącza się w miarę też (SSD). FF nie używam. Jestem jednym z nielicznych, którzy wielbią IE ;)

Aczkolwiek nowa przeglądarka działa coraz lepiej i zaczynam się do niej przekonywać :)

Edytowane przez Fuego3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 10130 zainstalował się z nienacka podczas jednego z restartów. Edge spodobał mi się. Usunęli problem z czasem wybiórczym wprowadzaniem polskich liter. Ale problem z kopiowaniem danych czy tekstu np. w webowym dostępie do skrzynek Live, Outlook pozostał - zgłosiłem ten problem do MS.

 

Na 10130 był też zgrzyt z wylogowaniem się i mnawiązaniem połączenia Wi-Fi - wyłączenie i włączenie karty nie pomogło. Ale restart komputera już tak ;)

 

Hyper-V trzeba potestować. Na pierwszy rzut oka brak nowości. Za to w Windows Server 2016 (vNext) powinny już być :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli nie, to licencję skopiujesz.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

 

Ale Kasza słusznie pyta, sam się też nad tym zastanawiam. Ciekawe, czy mając licencję np. na siódemkę będzie można zrobić czystą instalkę Win10, czy może raczej tylko przez upgrade... No i jak z ewentualnym powrotem licencji do starego systemu, gdyby 10-ka się nie spodobała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się pojawiła opcja do zapisu na update z Win7. Pytanie czy z tego korzystać na prawie 6-letnim laptopie? (Core 2 Duo 4GB Ramu).

Orientujecie się jak z wydajnością w porównaniu do 7?

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Kasza słusznie pyta, sam się też nad tym zastanawiam. Ciekawe, czy mając licencję np. na siódemkę będzie można zrobić czystą instalkę Win10, czy może raczej tylko przez upgrade... No i jak z ewentualnym powrotem licencji do starego systemu, gdyby 10-ka się nie spodobała...

 

Kurcze nawet nie strasz, że po wyborze update'u windows 10 anulują licencję z win 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi co w przypadku gdy system jest aktywowany poprzez SLIC 2.1. Czy ms uzna to jako legalny? Zaznaczam z góry, że mam licencję, ale wolę ten sposób aktywacji.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, microshit przeszedł samego siebie. Ta durna ikona na pasku zadań, informująca o możliwości upgrade'u - po każdorazowym restarcie systemu sama się ustawia jako "zawsze widoczna". W dupę niech sobie to wsadzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 jest testowany przez około 4 miliony osób.


 


Co stanie się z kompilacjami "dziesiątki" w postaci buildów Windows 10 Pro Insider Preview po premierze finalnej wersji systemu?


 


Te będzie można jeszcze używać przez jakiś czas, ale jesienią wygasną i staną się bezużyteczne.


 


Co więc należy zrobić?


 


Na szczęście, co Microsoft już potwierdził, uczestnicy programu Windows Insider otrzymają bezpłatnie dostęp do finalnej wersji systemu (Windows 10 GA) już w trakcie premiery "dziesiątki", czyli 29 lipca.


 


System będzie dostępny w usłudze Windows Update.


 


 


No to testerzy WIN 10 zapisani do programu Insider, mają widoczne światelko w tunelu odnośnie otrzymania darmowej, finalnej wersji WIN10 :)


 


Zobaczymy, uwierzymy :biggrin:


 


 


 


Żródłó: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2015/23/testujesz-windows-10-pro-insider-preview-finalne-wydanie-systemu-dostaniesz-29-lipca.aspx


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś bedzie wiedział - próbuję zainstalować 0130 z pendrive na czysty dysk - płyta asrock b85m pro4 i dostaję komunikat brak wymaganego przez komputer sterownika nośników ... próbowałem na HDD i SSD i to samo, ktoś coś? jakiś pomysł? Win7 na tym zestawie instaluje się bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak masz więcej dysków, wypnij je i zostaw tylko ten, na którym chcesz instalować system.

 

2. w biosie ustaw AHCI

 

3. pendrive przygotowałeś w UEFI czy z biosu ?

 

4. w czym przygotowałeś pendrive z systemem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wypiąłem, raz próbowałem na pojedynczym SSD raz na pojedynczym HDD 2. standardowo mam AHCI, ale na IDE też raz próbowałem 3. z tego co pamietam dla UEFI i Biosu NTFS, ale dzis zrobilem sobie kolejne tylko dla UEFI fat32 i będę próbował. 4. Rufus w Win7 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Insiders To Receive Full Windows 10

 

Z tego co napisali to licencja przypisze się do konta MS.

Zatem np. czy można założyć konto MS, zapisać się do Windows Insider, pobrać system i póki co zainstalować go na maszynie wirtualnej, a potem gdy wyjdzie pełna wersja pobierzemy ISO i zainstalujemy na docelowej maszynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows Insiders To Receive Full Windows 10

 

Z tego co napisali to licencja przypisze się do konta MS.

Zatem np. czy można założyć konto MS, zapisać się do Windows Insider, pobrać system i póki co zainstalować go na maszynie wirtualnej, a potem gdy wyjdzie pełna wersja pobierzemy ISO i zainstalujemy na docelowej maszynie?

Jest też wiele innych pytań. Czy to oznacza bycie wiecznym beta-testerem udostępniającym wszystkie dane o sobie? Udział w Windows Insider to dobrowolna inwigilacja gdzie na to pozwalamy, więc nie ma nic za darmo. Windows nawet bez tego zbiera sporo danych o nas, ale tam już ma pozwolenie praktycznie na wszystko. Kolejne pytanie się rodzi czy do jednego konta MS może być przypisanych więcej kluczy? Klucz ma być przypisany do konkretnej maszyny, a jak odpalam na maszynie wirtualnej to wtedy jak mam to rozumieć?

Może ktoś ma czas i pognębi ludzi na pomocy MS odnośnie pytań, bo ja mimo paru pytań do końca i tak nie rozumiem tego licencjonowani co ma być w Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będę migrować z Win8, to też mi się przypisze system do konta?

 

Miałem W10 ale z kontem lokalnym, a wczoraj akurat usunąłem partycję kilka godzin wcześniej zanim przeczytałem tego newsa.

Wysłano z Nokia Lumia 920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetliło mi się ostatnio powiadomienie o nowej "zawartości" czy coś dla testerów i:

Co jak próbowałem zalogować się na nieistniejące konto M$ (nie pamiętając, że na tego maila konta nie zakładałem) ? Czy to dotyczyło aktywowania systemu na stałe (czyt. rezerwacja łącza ? Czytałem, że coś takiego ma być.) ?

Okienko zniknęło po sekundzie od kliknięcia "loguj" nie pozwalając mi naprawić błędu.

 

Pozdro z Buildu 10130

Edytowane przez PC_Master

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...