Skocz do zawartości
xthomasz

Reset przy uruchamianiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam następujący problem. Kiedy włączam komputer, tuż przed sygnałem dźwiękowym ze speakera, stacja wyłącza się i włącza ponownie. Za każdym razem dzieje się to tylko raz. Po resecie system uruchamia się poprawnie. 
Sprzęt jest nowy. Jedyne co robiłem w BIOSie to przestawienie taktowania pamięci RAM z 1333 na 2133. Myślałem, że tu leży przyczyna więc przywróciłem wszystko do ustawień podstawowych. Dodatkowym problemem jest to,
że BIOS wykrywa dysk twardy SATA, ale po uruchomieniu systemu go nie widać (jest to dysk dodatkowy, system uruchamia się z innego dysku SSD)

Jaka może być przyczyna takiego resetu?

Konfiguracja:
Płyta główna: ASUS Maximus VII HERO
Procesor: i7 4790k
Pamięć: TridentX 2133MHz CL9
Zasilacz: XFX XTR 750
Chłodzenie CPU: TR Macho

Thank you from the mountain ;)

Edit#1
Dysk już działa, ale problem resetu zostaje :(

Edytowane przez xthomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po optymalizacji sprzętu programem AI Suite 3 od Asusa, problem pojawił się ponownie. Dodatkowo, na płycie głównej na wyświetlaczu Qcode, wyświetla się błąd 00, chociaż żadna z diod świadczących o błędach w wykryciu sprzętu się nie świeci.

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, ale tak się działo za każdym razem nawet gdy nie optymalizowałem systemu. Zresetowałem jeszcze raz BIOSa, jest ok, ale wyświetlacz Q-code dalej wskazuje 00. Czytałem, że to oznacza jakiegoś rodzaju błąd, ale nie mam pomysłu co może być nie tak. Na wyświetlaczu powinno wyświetlać się A0, wtedy oznacza, że kontrolę ma system operacyjny. 00 wyświetla się najczęściej kiedy system nie może wykryć cpu albo jest jakiś problem z kablami bądź dyskiem startowym (wtedy za każdy problem odpowiada dioda na płycie głównej, ale te się nie świecą). Wymieniłem kable, docisnąłem wszystko jak trzeba, ale dalej jest to samo. Niby wszystko działa, ale ten komunikat 00 mnie trochę martwi i irytuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nazwę to nie zwróciłem uwagi. Jeśli któryś z posiadaczy płyt asusa z q-codem miał podobne przeboje to przyjmę wszystkie rady ;) niestety strona asusa, z której można by było się czegoś dowiedzieć, jak na razie nie działa. 


Edit #1
Problem (po raz kolejny, mam nadzieję, że ostatni) rozwiązany. Tym razem wypiąłem dysk SSD (Plextor M6S 256GB) z obudowy, tzn. odkręciłem wszystkie śrubki, którymi był przymocowany. Zastąpiłem dysk innym, starym dyskiem z laptopa. Wszystko było w porządku, więc wpiąłem z powrotem SSD z tą różnicą, że nie wkręcałem go już śrubkami mocującymi w obudowie. System wystartował a na płycie głównej widnieje kod A0 co oznacza pełną sprawność. Mam tylko nadzieję, że podczas optymalizacji systemu bądź podkręcaniu czegokolwiek, nie pojawi się ten problem ponownie ;)

Edytowane przez xthomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZUY_BEZCZELNY_CHAM

#UP

 

to mało w życiu widziałeś jeszcze ;)

 

 

NO OFFENCE OFC

 

 

 

a dla autora tematu mam ofertę w stylu "nie do odrzucenia"; oto ona:

 

 

 

podkladka_montaz_plyty_01_mini.jpg

 

 

Edytowane przez ZUY_BEZCZELNY_CHAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...