Skocz do zawartości
Reyals

Corsair VX450 a GTX 970

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy corsair vx450W utrzyma poniższa konfiguracje:

 

Foxconn P35a

C2Q 9300, napiecie stock.

5GB DDR2 800

1x HDD

1x SSD

1x naped optyczny

GF GTX970

 

Oczywiście powyższe było by tylko stanem przejściowym, zmiana całej platformy razem z zasilaczem Grudzień/Styczeń.

Nad tą kartą myślę bo zbliża się parę gier, którymi jestem zainteresowany, pytanie tylko czy ten zasilacz w ogóle uciągnie taki cfg i czy ewentualnie wytrzyma te 2-3 miesiące.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy link z google (http://www.anandtech.com/show/8568/the-geforce-gtx-970-review-feat-evga/15) wskazuje, że przy obciążeniu cała platforma testową pobierała 300w więc biorąc pod uwagę Twoją konfigurację oraz całkiem przyzwoite parametry tego Corsaira byłbym spokojny.

 

Nie wiem też na co chciałbyś się przesiąść ale ogólnie ten zasilacz powinien sobie dosyć sprawnie radzić z większością "standardowych" konfiguracji opartych o jedną kartę graficzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzyłem ten temat bo w teście na PPC - http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_killer_gtx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,20 widze na wykresach 389 W w C3.

W google też szukałem i znalazłem link przez Ciebie podany ale właśnie coś mi się nie zgadzało w nim biorąc pod uwagę powyższy test.

 

Będę się przesiadał na:

 

MSI z97 Gaming 7

i7 4970k

Ram 16GB G.skill 2133mhz

 

Po zrobieniu upgrade zasilacz zostanie wymieniony bo ten corsair ma już za sobą 7 lat pracy i zasłużył na emeryturę, chciałem się tylko upewnić czy da radę te 2-3 miesiące z nową grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 lat to już trochę w rzeczy samej jest więc emerytura brzmi całkiem sensownie, szczególnie że to na co się przesiadasz sugeruje pewne ambicje jeśli chodzi o OC ;)

 

Co do pomiarów na PPC to "nasza" platforma testowa ma dosyć prądożerne CPU, które dodatkowo jest podkręcone. Co więcej pobór mocy mierzony jest z gniazdka a Twój zasilacz (jeśli dobrze wygooglowałem) jest w stanie oddać prawie 400W@12V po stronie "wtórnej" więc biorąc pod uwagę sprawność zasilacza na poziomie ok. 85% będziesz w bezpiecznych granicach.

 

Przy okazji polecam jeszcze wyposażyć się w jakiś prosty watomierz - bardzo fajne urządzenie, które potrafi rozwiać wiele wątpliwości i pomóc w niejednej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój vx450 pracował stabilnie na konfigu i5 2500k@4,5GHz+ gtx580, i nie hałasował nawet(zasilacz na dole). W testach dawał 40A na linii 12V w temperaturze otoczenia 45stopni.

To ostatni tak porządnie zrobiony budżetowy zasilacz Corsaira . J bym si.ę raczej o niego nie obawiał- mój do dziś pracuje u brata z i5 2400+gtx570.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...