Skocz do zawartości
Radzio1234

IIyama XB2483HSU vs Benq VW2245Z

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

EDIT 17.10.2014:

 

Co sądzicie o BenqVW2245Z? Już praktycznie byłem pewny, że kupuję IIyamę XB2483HSU, gdy na drodze do jego zakupu pojawił się w/w Benq. Widziałem go u kolegi i do zastosowań typowo biurowych prezentuje się całkiem ok. Bardzo mało o nim informacji w internecie, ale w którymś ze sklepów komentarze kupujących są tylko pozytywne.

 

Także naprawdę zastanawiam się czy warto wydać 830zł na Iiyamę, czy wystarczy 350zł na Benq..

 

Poniższy wywód już nieaktualny ale zostawiam:

 

Od kilku dni przeglądam internet w poszukiwaniu "nowego" monitora do akademika. Obecnie jestem zmuszony pracować na wbudowanej w laptopa matrycy co nie jest komfortowe, ani dla oczu, ani dla kręgosłupa..

 

W domu mam zwykłą TNkę W2252V i daje radę, choć tym razem chciałbym coś lepszego na VA albo IPS.

 

Nie chcę przesadnie szaleć z budżetem na zakup monitora, dlatego planuję nie przekroczyć 500zł-700zł, chyba, że przekonacie mnie, że warto. Choć też znowu tak dokładając po kilka stówek można się zatrzymać w okolicach 2k, co nie jest dobrym rozwiązaniem :D

 

Ogólnie wkurza mnie strasznie srebrzenie monitorów, choć nie wiem czy to wina bardziej samych matryc czy moich oczu. Zarówno w W2252 jak i laptopie mam takie wrażenie i chciałbym kupić coś z bardziej gładkim obrazem, ale nie błyszczący.

 

Skłaniałem się już prawie na 100% do Della W2209WA czy innych używanych monitorów, ale za niewiele więcej idzie dostać nowe z gwarancją, za 520zł idzie dostać np. takiego AOC i2369Vm chwalonego za świetne kolory.

 

Wadą jak dla mnie jest format 16:9, ale do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. W laptopie mam i nie narzekam przesadnie, więc jeśli na serio warto brać któryś z nowych modeli to piszcie.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 17.10.2014

 

Co sądzicie o BenqVW2245Z?

 

Już byłem pewny, że kupuję IIyamę XB2483HSU, czekałem tylko na zwrot pobrania na konto bankowe, gdy na drodze do jego zakupu pojawił się w/w Benq. Widziałem go u kolegi i do zastosowań typowo biurowych prezentuje się całkiem ok. Bardzo mało o nim informacji w internecie, ale w którymś ze sklepów komentarze kupujących są tylko pozytywne.

 

Także naprawdę zastanawiam się czy warto wydać 830zł na Iiyamę, czy wystarczy zaledwie 350zł na Benq..

 

350zł przemawia do wyobraźni, choć z drugiej strony monitor kupuje się na lata..

Edytowane przez Radzio1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...