Skocz do zawartości
Hiker

Budżetówka za 900zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;-)

 

Składam sobie blaszak, chodzi o to żeby było tanio, żeby było raczej pod net, biuro czy film niż pod gry, ale żeby też dało się Civa 5 czy jakąś strategię w długie zimowe noce zapuścić (nie jestem fanem strzelanek ani fpsową żyłą). 900zł za komputer bez gfx (dokupię później). Pytania w [ ] i niżej, dzięki z góry za pomoc.

 

Na chwile obecną wygląda to tak:

Procesor Intel G3258 3.2 GHz BOX [chcę go docelowo na 4.0 podkręcić, raczej nie więcej, bo na boxie i płyta zwykła jak niżej - czy to w ogóle realne w takiej konfiguracji, chociaż na 3.8?]

Płyta główna Gigabyte GA-H81M-HD3 [myślałem czy Asrock H81M tańszy o 30-40zł by nie wystarczył, ale podobnie audio i oc lepsza na GigB?]

Pamięć Ram Crucial 8192MB 1600MHz Ballistix Tactical CL8 [CL8 jest dość rzadko spotykane, ale rozumiem, że ten parametr im niższy tym lepiej?]

Zasilacz Corsair VS Series 350W [mocniejszy myślę nie jest mi potrzebny nawet po dokupieniu gfx zostaje jakieś 80W luzu przy maksymalnym obciążeniu]

Obudowa SilentiumPC Brutus S30 Pure Black mATX [tutaj nie jarzę, czy powyższy zasilacz razem z tą budą się nada, bo zasilacz w tej budzie jest u góry, ale gdzieś znalazłem info, że to nie ma znaczenia - jak to jest?]

 

Dysk twardy i napęd mam.

 

Do tego za miesiąc/dwa planuję dołożyć kartę graficzną - do takiego czegoś to myślę, że 500zł to i tak za dużo za kartę, ale może:

Radeon R7 260X [w jakiej wersji radzicie: najtaniej jest od Club3D ale może z Gibabyte albo od MSI lepiej kupić?] albo GTX 750?

 

Ew. czy jest jakaś tańsza nawet za 300zł sensowna karta na moje zastosowania?

Edytowane przez Hiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ale jak Ci się zechce pogrąc w coś lepszego to GTX 260/x się nada. Bierz od MSI lub ASUS. Reszta zestawu może być. Zasilacz weź 450W. Przyda się zapas w razie czego. A czy jest na dole czy na górze to nie ma to większego znaczenie przy takiej konfiguracji. Co innego jakbyś miał mocniejsze bebechy i więcej ciepła w budzie. Wtedy lepiej mieć zasilacz niżej pod porocesorem i kartą graficzną, a nie nad.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...