Skocz do zawartości
5t0z3k

Mała obudowa wysokie temperatury GPU

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam skromną konfigurację:

 

I5 4460

8 GB Ram Kingston HyperX Red

MSI HD7850

 

Całość miesci się w małej obudowie (foto w ząłączniku). Chciałbym zmniejszyć temperatury które nie są za ciekawe (foto w załączniku). W planach jest usunięcie szyny do mocowania dysków 3,5" (zaznaczone na 1 foto czerwonym przekreśleniem) oraz odmalowanie całej obudowy w środku na czarny mat. Wcześniej GPU dochodziło do 87 stopni lecz zniwelowałem to dodając na bok wentylator wyciągający powietrze ( SPC Zephyr 120mm) przez co o wiele głośniej szumi PC stoi na biurku około 50-60 cm od głowy.

 

Pokazane temperatury są po 2h sesji w Watch Dogs

 

Proszę o jakieś porady jak zrobić w budzie przeciąg, lecz żeby nie szumiał jak nie wiadomo co :)

 

Pozdrawiam

post-209494-0-42277800-1412717748_thumb.jpg

post-209494-0-75603100-1412718068_thumb.jpg

Edytowane przez 5t0z3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal ten złom i kup obudowę. Mówię poważnie. Za 50 powinieneś już znaleźć używaną obudowę z zasilaczem na dole i miejscem na wentylatory 120 mm z przodu i tyłu.

 

Jak dobrze zauważyłeś, potrzebujesz zrobić przeciąg, obecnie masz tylko wentylatory wyciągające, nic nie wpycha ci powietrza do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego dziwoląga to bym nie brał. To jakby normalna obudowa odwrócona do góry nogami. Zasilacz nie ciągnie powietrze z obudowy a nie z zewnątrz. Nie widzę, jak tam ma wyglądać cyrkulacja powietrza z rejonie kart rozszerzeń.

Już lepsza klasyczna buda z zasilaczem na górze ale dobrą wentylacją.

 

Dobra wentylacja = przód na dole zaciąga, wył u góry wyrzuca, przyczym ma miejsce na wentylatory minimum 120mm. Nie może być też takiej sytuacji, że buda ma z przodu miejsce na 120mm wentylator ale ma lity plastik na froncie. Którędyś te powietrze musi wlecieć. Dobrze jak ma filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chcesz za bardzo zrozumieć co ci napisałem.

Obudowa nie ma żadnej cyrkulacji powietrza w górnej jej części. Tam właśnie znajduje się karta graficzna, na której temperatury się żalisz.

Jaki jest więc sens zaprzątania sobie głowy tym gniotem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. GPU jest zintegrowane z CPU w jednej paczce. CPU ma przyzwoite temperatury, więc GPU po prostu tak ma mieć, jak ma - nic mu raczej nie będzie.

 

2. Załóż jakiś wyciągowy wentylator, bo ten w coirsarzu bez obciążenia ledwie się kręci.

 

3. Kup na allegro dukt montowany z boku obudowy prosto na boxowy cooler. Temperatury spadną o 10* Tylko dziurę trzeba wyciąć oczywiście. Albo zmień cooler na coś lepszego, niż box, ale bez wyciągu to to nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszym zdjęciu zobaczyłem pustą budę, a na drugim już nie patrzyłem w związku z tym na nagłówek tabeli :P

 

W tym struclu dałbym nóżki 2cm, wyciął dno obudowy i dał wiatrak wyciągowy na tył, wtedy VGA będzie dostawać powietrze z podłogi. Tylko jakiś filtr trzeba by dać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dodatkowych wentyli mam tylko ten z boku zaraz obok karty który wyciąga powietrze i nic więcej, Jutro wywalam te szyny od mocowania dysków 3,5" i wkładam tam wentylator oraz daję na tył pod zasilaczem jak i również odwrócę ten wentylator koło karty graficznej aby wtłaczał powietrze, zdam relacje co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę to potrwało ale zyskałem zadowalające wyniki :), naprzeciw temu co napisał i radził Klaus przygarnąłem za darmo obudowę Areocool T40 wsadziłem do niej cały majdan wraz z 2 wentylami 120mm uporządkowałem kabelki wywaliłem zbędne elementy w obudowie i osiągam całkiem dobre temperatury. Co najważniejsze jednostki niemal że nie słychać :)

 

Screen z temperaturkami po 2h sesji w wymaksowanym Watch Dogs z modem The Worse Mod + MalDo Pack v.1.0

 

Pozdrawiam

post-209494-0-87186400-1413740228_thumb.jpg

Edytowane przez 5t0z3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za PP ale nie mam już opcji edytuj

 

Zakupiłem inna obudowę Zalman ZM-T4 upchnąłem wszystko ładnie w  środku dodając na razie na przód wentyla wciągającego SPC Zephyr 120mm i powiem że jest chłodniej niż w Areocool T40 (Proc o 3 st grafa o 5 st) wiec dobrze wydane 89zł :)

 

Pozdrawiam

post-209494-0-28958600-1416332521_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem okazyjnie SPC HE924 oraz SPC Zephyr 120mm osiedliłem części w obudowie, podpoiłem 3 wentylatory 2x120mm SCP Zephyr + 1x92mm Seryjny z obudowy Zalman pod własnej konstrukcji automatyczny kontroler obrotów sterowany Termistorem ( termistor umiejscowiony jest w okolicy GPU, gdy tam robi się cieplej Wentylatory w obudowie zwiększają lub zmniejszają swoją prędkość obrotową ). Jednostka stoi na biurku około 1m od mojej głowy i jest praktycznie bezgłośna podczas normalnej pracy (słyszę lekkie sporadyczne chrobotanie w zasilaczu Corsair), natomiast podczas grania lub mocnego stresowania jednostki słychać lekki szum lecz nie przeszkadza on nawet gdyby ktoś zechciał się położyć spać obok samej jednostki. Tak więc niemal bezgłośnie i w miarę chłodno :grin:

 

Na koniec zdjęcia ukazujące min temp która utrzymuje się podczas normalnej pracy oraz max którą osiągam podczas grania w Wiedżmin 2 na sytych ustawieniach :D.

 

Temp pomieszczenia w którym opisywana jednostka stoi wynosi między 21 a 24 stC

 

Pozdrawiam :)

post-209494-0-22426500-1419703490_thumb.jpg

post-209494-0-84031400-1419703514_thumb.jpg

Edytowane przez 5t0z3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...