Skocz do zawartości
kandi

Sapphire 9800

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,wlasnie wczoraj stalem sie szczesliwym posiadaczem Szafira 9800 Pro 128 MB (380@680) i powiem tak karta kreci sie srednio ,z jedynych testow jakie na razie udalo mi sie zrobic to oba 3dmarki (Cat. 3.5) jesli ktos jest zainteresowany to mowcie jakie benchmarki jeszcze zrobic ,sama karta wyglada tak :

 

Dołączona grafika

 

 

Po zalozeniu osmiu radiatorow na pamieci , karte udalo sie puscic stabilnie na 740 MHz ,acha kosci sa na SAmsungach :

 

Dołączona grafika

 

jesli chodzi o Core , to tylko 410 MHz ,na 420 MHz - 3DMARK 2003 test "MOTHER NATURE" i pojawiaja sie wyskakujace na wodzie charakterystyczne kropeczki .

OK to na razie tyle :mrgreen: zaraz postaram sie dac wyniki z UT2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj dokladniejsze zdjecia ^^

 

zmien chlodzenie na rdzeniu (zdejmij tego shim'a) + dobry radiatorek (miedz darox :D) + as3 i powiedz jak wtedy sie kreci...

 

 

swoja droga to rdzen ci sie fatalni kreci :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj dokladniejsze zdjecia  ^^

 

zmien chlodzenie na rdzeniu (zdejmij tego shim'a) + dobry radiatorek (miedz darox :D) + as3 i powiedz jak wtedy sie kreci...

 

 

swoja droga to rdzen ci sie fatalni kreci :

OK mam reszte zdjec (tylko nie myslcie ze to ja robile cyfrakiem :wink: )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jesli chodzi o Core to rzeczywiscie Makabra :!: Zmienic radiator bardzo bym chcial ale jaki dac????????Moze chodzilo ci o jakis straszy pod CPU :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stalo sie zjebalem Szafira :( , chcialem zmienic coopera na Titana ,ok udalo sie ale za bardzo sie grzal wiec wrocilem do standardu ,wczesniej posmarowalem jeszcze ASIII ,wlaczylem 3dmarka 2001 wszystko spoxo ,ale problem sie zaczal przy 3dsmarku 2003 tzm na BATTLE of PROXYCON wyskakuja kropki tak samo dzieje sie na testach TROLLE i TROLLS of LAIR zegary mam wszystkie na default i guzik ,nic tylko kulka w leb ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój "Mint" chodzi na 450/370 bez wymyślnego chłodzenia (ten Mint to Ati) - ale na oko ten szafir to tez ati...

 

btw - usunąłeś to żółte paskudztwo?? to był błąd... wyglada na to że AS3 nie przewodzi w grubych warstwach za dobrze... bo miałem tak samo w moim R9700 (ale na szczęście wymienili...)

 

tobie tez wymienią - o ile nie zostawiłeś za dużo śladów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie byla srebrna pasta ale taka ze przyklejala sie do Coopera , w sumie chyba by sie zgadzalo to z ASIII tak samo mialem przy zakladaniu pasty na NB (wieczne zwiechy) dopiero jak posmarowalem zwykla biala pasta silikonowa bylo ok , tak samo zrobie jutro z tym szafirem zobaczymy , dzieki za pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lancer bądz czlowiek - dawaj linka do 3d3 marka

http://service.futuremark.com/compare?2k3=1017111

Musze przyznac ze w Polsce sie poprawia. Nawet w Kanadzie jeszcze GF FX 5900 kupic nie mozna!

 

PS: Nie to ze bym chcial. ATI jest nadal gora ale to jest z pewnoscia ciekawostka dropsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam - standardowe chlodzenie - czekam na bloczki od popixa... (ale buda otwarta - przy zamknietej po jakims czasie kropki zaczynaja od czasu do czasu migać) zresztą widzialem na sieci ze biegaja na 470 wiec to zaden wyczyn

natomiast RAMy są twarde 370 i ani MHz więcej (skok jest i tak 6,25MHz :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://content.guru3d.com/admin/imageview.php?image=808

 

Albo o tej.

 

Gainward FX Powerpack - GeForce FX 5900 128 MB

Model: Ultra:1200 XP - Golden Sample

 

 

$750CAN !!!!!!!!

 

Chyba by mnie pogielo jak bym sobie karte za tyle kasy kupil

 

Ale swiatelka sa przednie

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...