Skocz do zawartości
Adikss

Przednie wejście USB3 nie działa prawidłowo

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy zestaw, niedawno poskładany

http://www.morele.net/inventory/info/Jvdvka/

 

Problem z USB3 na przodzie, mianowicie dysk w obudowie z USB3 chce się ciągle formatować a nie można tego zrobić, dysk podpięty pod USB3 bezpośrednio do płyty głównej działa normalnie. Dodam że stary pendrive  z USB2 działa na panelu przednim normalnie.

 

Ściągałem nowe sterowniki ze strony producenta do USB3 - nie pomogło, wtyczka wydaję się podłączona ok do płyty głównej, w biosie nie widzę nic z panelem przednim związanego z USB3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepskie okablowanie obudowy wpływa na spadek napięcia i dysk nie jest zasilany prawidłowo. Dość powszechne. Z nowymi modelami dysków zwykle nie ma problemów bo wymagają mniejszej ilości prądu i nawet kiepskiej jakości obudowy są wstanie dostarczyć z płyty głównej prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam dokładnie ten sam problem. Już nawet skróciłem kabelek łączący frontowe porty z płytą główną. Niestety dalej jest tak samo. Ale.... w windowsie! Pod linuxem dyski  podłączone do przedniego USB 3.0 działają bez problemu. Taka ciekawostka :/ 

 

=========== edit ============

 

Sprostowanie: pod linux'em zadziałał tylko raz :/

Edytowane przez bpjl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...