Skocz do zawartości
Frixes

Komputer do gier do 4000zł

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze mówiąc to złożyłem idealnie taki sam zestaw tylko bez tego radeona, a z gtx 970 od msi którego obecnie nie mają i inna obudową. Chciałem się tylko upewnić czy dobrałem dobre podzespoły. No tak poczekam na gtx 970. A jeszcze pytanie nie lepiej zamówić ten sam procesor z płytą główną w innym sklepie oferta jest za obydwa podzespoły 1309zł (tutaj http://www.karen.pl/product/238942/Elektronika/Sprz%C4%99t_komputerowy/MSI_Z97_GAMING_3_Intel_Core_i5_4690K_3_50_GHz_BOX.html ) a na morele wychodzi razem  płyta + procek 1384zł. W końcu 75zł piechotą nie chodzi. A jeszcze co do obudowy to brałem pod uwagę w sumie dwie tj. corsair 300r oraz gladius x60 ale Twoja propozycja wydaję się równie ciekawa jakieś opinie o tej budzie? Raczej na pewno zakupie ten zestaw tylko czekam na 970 od msi no i może zasilacz Cooler Master G550M 550W czy lepiej ten co podałeś (xfx pro series core 550W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do procesora, i płyty, jak chcesz możesz zakupić je w innym sklepie. Sklep jest tylko przykładowy.

 

Co do obudów podanych przez ciebie, jak najbardziej sa ok. Co do podanej prze zemnie, bardzo dobra i fajna buda i całkiem solidnie wykonana, sam ją mam i stoi koło mojego biurka. nie narzekam jestem bardzo zadowolony. Nawet na wentylatorach od Raijintek jest dla mnie cicha, i chłodna, jak i miejsca w środku jest naprawdę dużo.

Po resztę odsyłam cie do google, jest tam kilka recenzji jej.

Co do zasilacza może być Cooler Masetr, jest modularny xfx nie jest modularny, taka różnica, obydwa trzymają wysoki poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W kwocie 1600, to średni zakup, chyba że kiedy wklejałeś była za ~1200/1300, obecnie lepiej stoi Asus i Sapphire TRI-X 

Karta graficzna Asus Radeon R9 290, 4GB GDDR5 (512 Bit), HDMI

Karta graficzna Sapphire R9 290 Tri-X OC 4GB DDR5 512bit

 

Najlepiej oczywiście 970, tylko znowu nie ma MSI Gaming, albo chociaż Asus Strixa.

Edytowane przez gando

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie 970-tki będą się sprzedawać za ~ 1350-1400 PLN w maksie. Nie ma sensu w tym momencie kupować R9 290 :)

Proponuję coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/mzBl2R/

 

Zestaw jak najbardziej pod OC. Do tego dokupujesz GTX 970 (po małych obniżkach, a raczej spadkach do cen sugerowanych przez producentów) i masz super, wydajny PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu nie chcesz SSD? Spokojnie być się zmieścił w zestawie, a przyrost wydajności jest masakryczny...

no właśnie raczej się nie zmieszcze jak już to chciałbym 256 gb jak mówiłem dokupie w innym czasie. Chyba że zaproponujesz jakiś zestaw? poza tym wydajność w czym? w działaniu na plikach i przyspieszeniu w uruchumieniu windy? chodzi mi o gry nie zbawi mnie kilkanaście/dziesiąt seknud dłużej jak poczekam aż się wczyta gra.

 

Za dwa tygodnie 970-tki będą się sprzedawać za ~ 1350-1400 PLN w maksie. Nie ma sensu w tym momencie kupować R9 290 :)

Proponuję coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/mzBl2R/

 

Zestaw jak najbardziej pod OC. Do tego dokupujesz GTX 970 (po małych obniżkach, a raczej spadkach do cen sugerowanych przez producentów) i masz super, wydajny PC.

skąd ta pewność że stanieją wydaję mi się ze modele od asusa i msi będą się trzymać 1500 bo tylko te modele mnie insteresują. Jeszcze co do podanego przez Ciebie zestawu to wolę dołożyć te 50 zł i mieć solidniejszy zasilacz z tego co wiem to do tej budy nie wejdzie Thermalright HR-02 także chyba wybiore corsair 300r. A nad tą płytą główną się również zastanwiałem co podałeś ale czy ona zagwarantuję mi takie możliwośći oc jak msi gaming 3, płyta od msi wydaję się być solidniejsza? chciałbym podkręcić procek do chociaż 4.5. Mam jeszcze wątpliwości co do ramu czy warto dopłacać do tego g.skill ripjawsx 2133 mhz czy różnica w wydajności będzie nie znaczna między tym goodramem co podałeś

Edytowane przez Frixes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC zależy tak naprawdę od procesora. Na forum są osoby, które osiągnęły max 4,2-4,3GHz jak źle trafiły. Do tego dochodzą jeszcze temperatury. Często bez skalpowania też ciężko je utrzymać na zadowalającym poziomie. Jak bez zrywania czapli zrobisz 4,5GHz i temp. będą znośne, możesz się naprawdę cieszyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tygodnie 970-tki będą się sprzedawać za ~ 1350-1400 PLN w maksie. Nie ma sensu w tym momencie kupować R9 290 :)

Proponuję coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/mzBl2R/

 

Zestaw jak najbardziej pod OC. Do tego dokupujesz GTX 970 (po małych obniżkach, a raczej spadkach do cen sugerowanych przez producentów) i masz super, wydajny PC.

Za dwa tygodnie ceny beda leciały w góre,nie tylko 970 ale wszystkich kart Swięta idą kolego świeta  :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż zamówiłem taki zestaw:

1.MSI Z97 GAMING 3

2.Intel Core i5 4690K 3,50 GHz BOX

3.GeForce GTX 970 MSI 4GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) GAMING z NVIDIA GeForce Experience

4.Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev. A

5.WD Blue 1TB

6.RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

7.XFX Pro Series Core 550W PSU 120mm 80+

8.ZALMAN Z3 - USB3.0 - CZARNA

Cena jaką zapłaciłem to 3905 zł. Co powiedzie?

 

P.S Dziekuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Frixes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zasilacz ma tylko jedno złącze 8 pin

 

to co w związku z tym ??

Do karty graficznej dają kabel 8 pin, czy przejściówkę, jak to chce niech sobie nazwie, i od zasilacza ma zasilanie 6 pin, starcza starcza.

Edytowane przez dolar444
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w sklepie którym kupiłem karte od MSI napisali że, nie mają tego produktu i teraz zamiast tego co brać Gigabyte GeForce GTX 970 OC WF3 za 1489zł czy Asus GeForce GTX 970 Strix DirectCU II za 1549zł ? Zamierzam podkręcać. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowane przez Frixes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...