Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

No według mnie z tego co napisał to chyba jednak wynika że będzie nieźle z wydajnością Haswell'a a przynajmniej więcej niż te 10%.

 

Jakby tak 15-20% było to już zakup byłby ciekawy. I jak wcześniej pisałem samo 6 x Sata III dla mnie już jest zachęcające :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla ludzi, ktorzy potrafia myslec i laczyc fakty:

- WRki spi, pifast do osiagniecia bez ln2

- pamieci PSC/BBSE

- Intel jest w stanie kontrolowac do pewnego stopnia swiadomie wydajnosc CPC jak rowniez margines o/c swoich ukladow (patrz ESy B0/B1 Conroe vs retail, nazwe steppingu moglem pomylic)

 

I jeszcze tips dla jeszcze bardziej kumatych: pamieci 1600/1866 byly fajne i wystarczajace w czasach LGA775 albo Nehalema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty dalej myślisz kategoriami rekordów, a ludzie cie pytają o zgoła odmienne rzeczy.

 

W grach dalej 1600Mhz będzie stykało (w najnowszym teście na THG tylko w F1 2012 i Skyrim szybsze pamięci dawały poprawę wydajności).

 

Także póki co nie odpowiedziałeś nam na pytania.

Ja od siebie dodam jedno. Czy procki non-K będzie można kręcić "wysoko" (w cywilnym rozumieniu tego słowa) szyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam jedno. Czy procki non-K będzie można kręcić "wysoko" (w cywilnym rozumieniu tego słowa) szyną?

 

Raczej nikt nie dostaje sampli "bez K", Intel zawsze chwali się flagą. Dla mnie wzrost Nehalem -> Sandy nie był jakiś szczególny, więc moje zdanie pewnie nie byłoby satysfakcjonujące. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ty dalej myślisz kategoriami rekordów, a ludzie cie pytają o zgoła odmienne rzeczy.

 

W grach dalej 1600Mhz będzie stykało (w najnowszym teście na THG tylko w F1 2012 i Skyrim szybsze pamięci dawały poprawę wydajności).

 

Także póki co nie odpowiedziałeś nam na pytania.

Ja od siebie dodam jedno. Czy procki non-K będzie można kręcić "wysoko" (w cywilnym rozumieniu tego słowa) szyną?

 

W paincie tez roznicy nie bedzie, a jednak jest. Zacznij uzywac gier gdzie jest potrzebna szybka pamiec, to zobaczysz roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W paincie tez roznicy nie bedzie, a jednak jest. Zacznij uzywac gier gdzie jest potrzebna szybka pamiec, to zobaczysz roznice.

 

Zmartwie cie , ale ivy ma lepszy kontroler i różnice wyrażnie zmalały względem sb. A zabawy dużo mhz i lużne timingi nie mają większego sensu. Pamięci , które zrobią 2133 cl9 na niskim napięciu tanie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ludzie placili po ponad 1000zl za kozackie komplety 2x1. Seria Intela Extreme tez droga i co z tego? To ze kogos nie stac na to, to juz nie jest argument. To teraz ja Ciebie zmartwie, ze Intel z pelna swiadomoscia wciskal SB ludziom, ktory ma bledy w architekturze/kodzie, ktore nie objawiaja sie brakiem stabilnosci lub przyspieszonej degradacji. Jak sie czujesz ze swiadomoscia, ze posiadasz niedopracowany produkt za spore pieniadze w swoim kompie? Zapewne powiesz, ze to jest nieistotne dla Ciebie, skoro Tobie to nie przeszkadza. Tak jak mnie nie przeszkadza ile co kosztuje, by uzyskac pelnie wydajnosci, nawet jesli tylko na AC. Kubica tez jezdzi normalnymi autami na codzien. Takze skonczcie swoje fanaberie w moim kierunku. Extreme o/c to jedno, ale tez potrafie wypowiadac sie na temat codziennego uzytkowania sprzetu na AC/WC, bo takiego rowniez uzywam i testuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś uwiera plik pieniędzy w portfelu to wiadomo co kupi niezależnie czy realnie przyniesie to korzyści czy nie. Jak bierze się pod uwagę przeciętnego człowieczka to on troszkę inaczej myśli niż Ty. Nie pierwszy nie ostatni raz intel sprzedaje procki z różnymi wadami , to samo robi amd nie widzę w tym żadnego problemu. Istotna jest wydajność końcowa i cena , reszta to kwestie pomijalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci , które zrobią 2133 cl9 na niskim napięciu tanie nie są.

 

300-400 zeta za kit 2x4gb to nie majątek Dołączona grafika

 

(np tridentx 2400 modele cl9 i cl10 na samsungach)

 

 

O połowę tańsze będa pamięci zdolne do pracy na 2600 cl11.

 

 

 

Problemem jest coraz lepsza selekcja układów- trafić coś do 200 - 250zł co poleci po o/c 2400 cl9 albo 2600 cl10 graniczy z cudem :(

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co pakować się w 2x4 przy dzisiejszych cenach pamięci. wolę mieć 4x4 1600 niż 2x4 2400. zresztą wnioskując po testach na THG szybkie pamięci dopiero "zaczynają" mieć znaczenie przy trzech 120hz monitorach i dwóch lub trzech kartach graficznych.

 

natomiast mając jeden monitor fullhd do tego 60hz (gram z vsynch) - odnosząc się do mojego zestawu, nie ma chyba żadnej gry która skorzystałaby z szybszych pamięci ani dzisiaj z ivy ani jutro z hanscwellem.

 

poza tym przy 16gb wyłączyłem swapa i jak na razie nie natrafiłem na żaden problem z tym związany.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natomiast mając jeden monitor fullhd do tego 60hz (gram z vsynch) - odnosząc się do mojego zestawu, nie ma chyba żadnej gry która skorzystałaby z szybszych pamięci a ni dzisiaj z ivy a ni jutro z hanscwellem.

Z wydajności haswella też raczej nie skorzystasz - mało jest gier, które na i5-3570K @4,7Ghz w niskiej rozdzielczości mają mniej niż 100fps

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

farcry3 ostatnio rzucił na kolana moją 680. zmiana detali z ultra na high oraz ustawienie SSAO zamiast HDAO (czy jak to tam im było) dało pozytywny efekt i sprzęt zaczął trzymać przez 95% czasu 60fps Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhash w porownaniu z 3x full hd to tak:

zresztą wnioskując po testach na THG szybkie pamięci dopiero "zaczynają" mieć znaczenie przy trzech 120hz monitorach i dwóch lub trzech kartach graficznych.

Więcj jeden ekran to niska rozdzielczość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu sie wypowiadac jak te wszystkie informacje sa z czapy.

Jedni kopuja od drugich jakieś plotki, pierwszi edytuja posta = perfect trolling.

 

Wole poczekac na rzetelne newsy z kilku serwisow, a nie jakies ze strony ktora nawet nie podaje na czym to testowala.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radiergummi ten test byl raczej pokazem co potrafi ten procesor w sektorze mobilnym.

Sami przyznali, ze nie mogli podkręcac pożyczonego cpu Dołączona grafika

 

Dziwi mnie, ze w modelachK nie ma TSX. Do tego przydałby sie test wlasnie modelu z i bez TSX na tym samym zegarze bez zadnych turbo.

 

Za to zegary 3.9 zapowiadają się ciekawie, ale nic nie wiadomo o temperaturach.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim względem zawiódł?

 

Po pierwsze padł 2 razy dopiero trzecia sztuka działa już pół roku poprzednie - pierwsza 2 dni druga 5 dni ;/ I grzeje się jak cholera przez "gluta pod czapką" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem w swojej karierze nie jeden komputer i ani razu procek nie wyzionął ducha.

 

Ok, mogłeś mieć raz turbo pecha i trafić na jakiś przypadek rzadszy niż 6 w totka, że z prockiem było coś nie tak.

Natomiast druga taka sama sytuacja to już nie przypadek.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem w swojej karierze nie jeden komputer i ani razu procek nie wyzionął ducha.

 

Ok, mogłeś mieć raz turbo pecha i trafić na jakiś przypadek rzadszy niż 6 w totka, że z prockiem było coś nie tak.

Natomiast druga taka sama sytuacja to już nie przypadek.....

 

Najuprzejmiej jak umiem powtarzam po raz drugi że nie iteresuje mnie twoje zdanie ...

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...