Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawe jak sie prezentuje wydajnosc grafy w i7-4770r (tam jakis iris 5200) procek pod bga czyli generalnie do laptopa, może bedzie na tyle wydajny że można zrezygnowac z dedykowanej grafy dla w miare wydajnego sprzetu przenośnego, choć z drugiej strony tdp nie zachwyca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7-4770r z TDP 65W  to nie procek dla sprzętu mobilnego. Co najwyżej dla konstrukcji AIO

 

GT3e w wersjach mobilnych to modele i7-4950HQ ($657) i i7-4850HQ ($468).

 

Z takimi cenami to krzyż na drogę Dołączona grafika

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro o testach Haswella mowa...

Dołączona grafika

 

 

Nazwę kodową Haswell kojarzą chyba wszyscy bywalcy serwisów poświęconych nowoczesnym technologiom, ponieważ od miesięcy okupuje główne strony, przewija się w komentarzach oraz rozbudza gorące dyskusje. Każdy entuzjasta czekał na premierę nowych jednostek z wielkimi nadziejami wypatrując wzrostu wydajności, poprawy energooszczędności i oczywiście potencjału podkręcania. Czy Haswell spełni absolutnie wszystkie oczekiwania przekonamy się dosłownie za chwilę, bowiem dzisiaj nastąpiło oficjalne uwolnienie informacji o czwartej generacji procesorów Intel Core. Producent dość nieoczekiwanie przyspieszył premierę swoich jednostek, fundując nam sympatyczny prezent na Dzień Dziecka, chociaż pewnie to tylko zbieg okoliczności. Suma summarum - nareszcie możemy przedstawić Wam wiarygodne wyniki Core i7-4770K, który stanowi jednocześnie najmocniejszą odmianę Haswella. Razem z procesorem debiutuje również platforma Shark Bay, czyli chipsety Intel z rodziny Lynx Point (seria 8x) oraz zupełnie nowe gniazdo LGA 1150. Cóż... Początek tegorocznego sezonu ogórkowego jest więcej niż zwariowany i obfituje w głośne premiery, jakich w kolejnych tygodniach będzie jeszcze przybywać. Tymczasem zapraszamy do testu Core i7-4770K vs Core i7-3770K vs Core i7-2600K, gdzie sprawdzimy topowe procesory w programach użytkowych, grach i benchmarkach porównując całą trójkę zegar w zegar. Gotowi na spotkanie oko w oko z Haswellem?

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test ok ale jedna uwaga, skoro i7-3770k obsługuje oficjalnie ddr3 1600mhz to dlaczego daliście do testu pamięci 1333mhz a do hanswella 1600mhz to przekłamuje wyniki 

napisałem to na głownej ale tu też co by uświadomić testujących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc potwierdziły się plotki , najwyraźniej Intel spoczął na laurach albo po prostu nie są wstanie więcej wyciągnąć z obecnej technologii .

 

Sytuacja z H przypomina trochę Nehelema i jego początki vs. Quady na S775 . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro o testach Haswella mowa...

 

 

W rozdziale "Platforma testowa i metodologia pomiarowa" widać "Płyta główna LGA 2011 ASUS Rampage IV Formula".

Szkoda, że zabrakło porównanai z LGA 2011 - np. 3930k. Mnie to akurat interesuje. :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test ok ale jedna uwaga, skoro i7-3770k obsługuje oficjalnie ddr3 1600mhz to dlaczego daliście do testu pamięci 1333mhz a do hanswella 1600mhz to przekłamuje wyniki 

napisałem to na głownej ale tu też co by uświadomić testujących

Nie zdążyliśmy zaktualizować tych wyników po prostu, a zabrakło czasu an 1333 + 1600 w Haswellu, więc wybraliśmy bramkę nr 2. IB mamy na redakcji, więc się wyniki w ciągu kilku dni zaktualizuje w bazie. Różnice i tak są śmiesznie małe między 133/1600, ale zrobimy to dla świętego spokoju i kolejne CPU będą testowane z DDR3 zgodnymi z max jakie obsługuje kontroler. 

W rozdziale "Platforma testowa i metodologia pomiarowa" widać "Płyta główna LGA 2011 ASUS Rampage IV Formula".

Szkoda, że zabrakło porównanai z LGA 2011 - np. 3930k. Mnie to akurat interesuje. Dołączona grafika

Płyta jest, procki są, wyniki będą ;] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skoro o testach Haswella mowa...

 

Cytat: "AutoCAD 2013 to profesjonalne narzędzie do tworzenia zaawansowanych konspektów, zarządzania projektami i dokumentacją techniczną."

Absolutnie - nie. 

To system wspomagania projektowania i sporządzania dokumentacji konstrukcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh i trzeba się męczyć na ivy do kolejnej premiery, nvidia tez nic ciekawego nie dała, czekam na ruch ati i serie 89xx

 

 

Ale że jak brakuje Ci wydajności czy co ?  Nie widzę sensu... Akurat za rok wyjdą nowe konsole, więc nowe 14 nm procki jak wyjdą to wtedy można pomyśleć nad zmianą. Z tym glutem to pojechali po bandzie. Procki z coraz mniejsza technologią, a dalej grzeją się jak piekarniki...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie brakuje mi wydajności tylko chciałem zmieniać a tu zero motywacji

 

Celeb bez obrazy, test bardzo ok, ale mieliście procki przed premierą i było się czas przygotować, jak masz wpływ na testy ( a wiem że masz) dajcie te same ramki co w hanswellu ( i dokładnie te same timingi) zaktualizujcie tabelki  i będzie test w pytę na światowym poziomie ( a nawet lepszy bo póki co widziałem to pomija się ten temat )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocje dla USA w sklepach Microcenter:

 

Jakby tego było mało to przy zakupie razem z płytą dodatkowo 40 $ zniżki.

 

Nóż się w kieszeni otwiera na sama myśl.

Jak żyć.....

 

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

post-120376-1370154623,1415_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w Polszy bedzie jak zwykle najdrożej w Europie, ale przewiduje że ceny szybko spadną do normalnego poziomu popyt raczej słaby, no chyba że na wymianę rzuca się posiadacze podstawki 775

czytałem recke na guru3d i też max 4600mhz  przy 1.28v czy intel te procki ogranicza fabrycznie ? ,słabe biosy ? czy limit dla architektury 

Ryba chyba będzie musiał publicznie przeprosić Lancera ;), 5ghz pod naszymi strzechami nie zagości jeszcze długo (żeby było jasne, bez selekcji 100procków, cięcia czapy i na ac, wc)

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak ładną sztukę trafiłeś. Znajomki mają po 4.4 -4.6. Ja z 2500K też słabo trafiłem. No ale wtedy to trafiały sie perełki po 5.ghz na napięciu mniejszym niż 1.2 v. Piękne czasy. Co do wymiany to owszem dla mnie jedyna opcja to 14 nm na razie. Jakbym nadal siedział na 775 to co innego. Tak nie widzę sensu przeskakiwania z SB. Już z IB sobie dałem sobie spokój, bo po co.  Przyrost minimalny i strocona kasa niepotrzebnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie brakuje mi wydajności tylko chciałem zmieniać a tu zero motywacji

 

Celeb bez obrazy, test bardzo ok, ale mieliście procki przed premierą i było się czas przygotować, jak masz wpływ na testy ( a wiem że masz) dajcie te same ramki co w hanswellu ( i dokładnie te same timingi) zaktualizujcie tabelki  i będzie test w pytę na światowym poziomie ( a nawet lepszy bo póki co widziałem to pomija się ten temat )

Niestety kolego na Haswella było skandalicznie mało czasu, dlatego nie daliśmy rady zrobić wszystkiego co zaplanowaliśmy. Jak widać, niektóre redakcje nie skończyły testu nawet na premierę i składały go przez cały dzień lub zrobiły plan minimalny. Sprzęt dotarł na ostatnią chwilę, czas na testy był bardzo ograniczony, platforma wcale nie była bezproblemowa, do tego w czwartek wypadło święto, premiera w sobotę itp. Proces wpadł i wypadł. Wyniki Core i5-3570K i i7-3770K zaktualizujemy do 1600 MHz, pewnie jakoś do środy / czwartku się uwiniemy i w piątek wyjdzie aktualizacja wraz z testem kolejnego Haswella.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z 2500K też słabo trafiłem. No ale wtedy to trafiały sie perełki po 5.ghz na napięciu mniejszym niż 1.2 v. Piękne czasy. . 

 

 

 

to były perełki moje 2500k szło 4.6 max na sensownym napięciu Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...