Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

3930k w porównaniu do Haswella - kilka testów Dołączona grafika. Ramy ustawiłem na 1600 Cl9.

Wyniki dla procesorów @4.5GHz. Dla 4770 wyniki z testu, który zamieścił Caleb.

 

1)wPrime v2.09 32 MB  (scre en)

 

Multi -Threaded CPU

4770k - 6.5

3930k - 4.3

 

Single -Threaded CPU

4770k - 32

3930k - 33,37

 

2)POV-Ray 3.7 RC3 (screen)

4770k - 139,9

3930k - 116,51

 

3)SiSoftware Sandra 2012 SP4 (screen)
Processor Arithmetic - GOPS

4770k - 152,5

3930k -  190,71

 

4)SiSoftware Sandra 2012 SP4 (screen)
Processor Multi-Media: MP/s

4770k - 490,7

3930k - 482,34

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u konkurencji test jeden Haswella na Titanie i tam w Crysis niezle Haswell radzi sobie, na default 3.4GHz przebija Ivy 4.5GHz...

Ja profilaktycznie swojego wystawilem za 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wrzuc chociarz konkretnego linka do tej "konkurencji"

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie porażka z tymi premierami u nas. PCLol to już szczególny przypadek nieudacznictwa a jeszcze redaktor w komentarzu napisał, że praktykują coś takiego jak test na żywo :lol: no myślałem, że padnę. Bezwzględne chamstwo.

U nas zdecydowanie lepiej, ale i tak jest wiele niedociągnięć. O ile pamięci myślę, że można przeboleć, o tyle o temperaturach jakieś znikome info. Gdzie jakaś analiza, jakieś porównanie z Ivy... Na konkurencyjnym portalu redaktor od powyższego zdania również nie pochwalił się temperaturami co skwitował  "jaki jest sens porównywania temperatur pomiędzy różnymi rodzinami " i niby dlatego nie zrobili tych testów. :lol: Nóż się w kieszeni otwiera na takich pajaców. Nie wiem co jest powodem na PPC, ale mi tego zabrakło. 

 

 

Co do samego Haswella... siedząc na S1366 chyba prędzej machnąłbym 980X niż 4770K. 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wrzuc chociarz konkretnego linka do tej "konkurencji"

Juz mnie ubiegli Dołączona grafika

Prosze, chodzi glownie o Crysis3, procesor ma potencjal, w przyszlosci moze byc chyba tylko lepiej...

 

W sumie przydaloby sie porownanie SB, IVY, Haswell na Titanie, zegar w zegar.

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ładnie pluć na danego producenta , dlatego pomija się pewne nie wygodne kwestie i wciska się kit.

 

A to miejsce w c3 jest totalnie niezoptymalizowane , ht nie działa i jest niskie wykorzystanie cpu. Nie wiem jaki jest błąd pomiarowy znając życie to mały nie jest , więc można sobie darować wyniki z tego levelu. Levele gdzie poprawiono optymalizacje ivy i haswell wypadają tak samo.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie porażka z tymi premierami u nas. PCLol to już szczególny przypadek nieudacznictwa a jeszcze redaktor w komentarzu napisał, że praktykują coś takiego jak test na żywo Dołączona grafika no myślałem, że padnę. Bezwzględne chamstwo.

U nas zdecydowanie lepiej, ale i tak jest wiele niedociągnięć. O ile pamięci myślę, że można przeboleć, o tyle o temperaturach jakieś znikome info. Gdzie jakaś analiza, jakieś porównanie z Ivy... Na konkurencyjnym portalu redaktor od powyższego zdania również nie pochwalił się temperaturami co skwitował  "jaki jest sens porównywania temperatur pomiędzy różnymi rodzinami " i niby dlatego nie zrobili tych testów. Dołączona grafika Nóż się w kieszeni otwiera na takich pajaców. Nie wiem co jest powodem na PPC, ale mi tego zabrakło. 

 

Akurat Crysis 3 do testów CPU nadaje się średnio, ale mniejsza, kto co woli Dołączona grafika Co do temperatur, wspominamy o tym, że procek mocno się grzeje i osiąga 85 C. Jeśli chodzi o analizy, to w dwa dni można wielkie G zrobić, a nie analizę... Konkurencja czasu miała więcej, nawet teraz trzyma CPU. Tyle się na razie w arcie znalazło, jak i7 wróci lub wskoczy i5 to się pobawimy jeszcze:

 

"Niestety, poważnym problemem okazały się bardzo wysokie temperatury podczas obciążenia, sięgające 80-85 stopni Celsjusza na coolerze Scythe Rasetsu. Intel najwyraźniej ponownie połączył IHS z rdzeniami niezbyt wydajną pastą, zamiast zastosować sprawdzone i bezproblemowe lutowanie, co owocuje takim oto piekarnikiem. Marzenia o stabilnych 5 GHz przy chłodzeniu powietrzem trzeba na razie schować między bajki, ale pamiętajmy zarazem, że wszystko zależy od konkretnego modelu. Głównie dlatego zdecydowaliśmy się zamieścić na wykresach wyniki przy taktowaniu 4500 MHz, aby Haswella, Sandy Bridge i Ivy Bridge porównać zegar w zegar."

 

Jako takich pomiarów temperatury nie prowadzimy w przypadku CPU, bo jest zbyt dużo składowych żeby miało to głębszy sens, poza wrzuceniem kilku wyników na wykresy. Kwestia pamięci będzie niebawem rozwiązana, to małe piwo ;]

 

Biadolić po próżnicy nie ma co - procki przyjechały bardzo późno, kurier dosłownie czekał na nie pod drzwiami, w czwartek wypadło święto, a w sobotę premiera - idealnie Dołączona grafika Nie wspomnę nawet jak bezproblemowa była platforma testowa hehe. I tak nieźle, że komplet testów bazowych, OC i IGPU jakoś udało się zrobić, wydając kompletnego arta. Na żywo to my się możemy wybrać na browar, a nie robić testy Dołączona grafika

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy były dobre i mnie czytało się świetnie i proponuje nie ciągnąć tego dalej czego brakuje etc. Fakt. zabrakło parę rzeczy, ale i tak sporo zostało zrobione. Więc luz. Przynajmniej mniej więcej wiem jak wypada Crysis 3 na nowym procku i .  Czekamy cierpliwie na testy i5 i jak się będą miały do i5 zeszłej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Crysis 3 do testów CPU nadaje się średnio, ale mniejsza, kto co woli Dołączona grafika Co do temperatur, wspominamy o tym, że procek mocno się grzeje i osiąga 85 C. Jeśli chodzi o analizy, to w dwa dni można wielkie G zrobić, a nie analizę... Konkurencja czasu miała więcej, nawet teraz trzyma CPU. Tyle się na razie w arcie znalazło, jak i7 wróci lub wskoczy i5 to się pobawimy jeszcze:

 

"Niestety, poważnym problemem okazały się bardzo wysokie temperatury podczas obciążenia, sięgające 80-85 stopni Celsjusza na coolerze Scythe Rasetsu. Intel najwyraźniej ponownie połączył IHS z rdzeniami niezbyt wydajną pastą, zamiast zastosować sprawdzone i bezproblemowe lutowanie, co owocuje takim oto piekarnikiem. Marzenia o stabilnych 5 GHz przy chłodzeniu powietrzem trzeba na razie schować między bajki, ale pamiętajmy zarazem, że wszystko zależy od konkretnego modelu. Głównie dlatego zdecydowaliśmy się zamieścić na wykresach wyniki przy taktowaniu 4500 MHz, aby Haswella, Sandy Bridge i Ivy Bridge porównać zegar w zegar."

 

Jako takich pomiarów temperatury nie prowadzimy w przypadku CPU, bo jest zbyt dużo składowych żeby miało to głębszy sens, poza wrzuceniem kilku wyników na wykresy. Kwestia pamięci będzie niebawem rozwiązana, to małe piwo ;]

 

Biadolić po próżnicy nie ma co - procki przyjechały bardzo późno, kurier dosłownie czekał na nie pod drzwiami, w czwartek wypadło święto, a w sobotę premiera - idealnie Dołączona grafika Nie wspomnę nawet jak bezproblemowa była platforma testowa hehe. I tak nieźle, że komplet testów bazowych, OC i IGPU jakoś udało się zrobić, wydając kompletnego arta. Na żywo to my się możemy wybrać na browar, a nie robić testy Dołączona grafika

Znajdz mi grę , która potrafi dociążyć cpu do 100%? Nie obraż się jak się nie potrafi testować to się takie rzeczy wypisuje , c3 nadaje się idealnie do testowania cpu przez większość część gry niemiłosiernie ciśnie cpu , a Ty zrobiłeś w zasadzie test gpu a nie cpu w c3. Nie wiele osób potrafi testować cpu w grach , taka jest smutna prawda.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam te testy na purepc i u was to prawie zawsze są takie duże różnice pomiędzy prekursorem i sukcesorem danego modelu procesora, dochodzące nawet do 10-15%. Chodzi mi o gry w full hd i więcej i dużych detalach. Na zachodnich stronach różnice zazwyczaj są od 2-5% max. W ostatnim teście nawet pojechaliście z detalami na medium i mniej żeby te różnice na siłę wyciągnąć. Zastanawiające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi grę , która potrafi dociążyć cpu do 100%? Nie obraż się jak się nie potrafi testować to się takie rzeczy wypisuje , c3 nadaje się idealnie do testowania cpu przez większość część gry niemiłosiernie ciśnie cpu , a Ty zrobiłeś w zasadzie test gpu a nie cpu w c3. Nie wiele osób potrafi testować cpu w grach , taka jest smutna prawda.

Nie obrażam się. Po prostu własnoręcznie nie znalazłem takich miejsc, gdzie widziałbym 100% obciążenia CPU, nawet na mapach z dużą ilością przeciwników, wybuchów, zieleni itp. Akurat miejsc testowych trochę przerobiliśmy, tak najmniej kilkanaście i zależność od CPU była wszędzie niewielka / umiarkowana bez względu na detale, co wyszło nawet przy teście kart graficznych na platformach AMD FX-8350 i i5-3570K. Jeśli lokacje wybitnie zależne od procesora wydają się być w mniejszości, to czy będą reprezentatywne? Moim zdaniem - nie. Jeśli możesz, to podrzuć save z takiej lokacji gdzie CPU ciśnie po 100% – chętnie rzucę okiem czy nawet do testów wstawię Dołączona grafika

 

Natomiast jest w procedurze sporo gier, które dobrze reagują na zmianę CPU / MHz w m.in.: Hitman, Witcher 2, AC III, SC2 czy Skyrim, niemniej C3 do nich nie zaliczam póki co. 

Tak sobie czytam te testy na purepc i u was to prawie zawsze są takie duże różnice pomiędzy prekursorem i sukcesorem danego modelu procesora, dochodzące nawet do 10-15%. Chodzi mi o gry w full hd i więcej i dużych detalach. Na zachodnich stronach różnice zazwyczaj są od 2-5% max. W ostatnim teście nawet pojechaliście z detalami na medium i mniej żeby te różnice na siłę wyciągnąć. Zastanawiające.

Jak kolega Auguste Rodin napisał, test CPU, to nie GPU, bo chociaż czasami wyniki bywają płaskie, to nie powinno tak być wszędzie Dołączona grafika

@ Caleb, dorzuiłbys z łaski swojej testy i7-950 lub cos w ten desen - wiem, ze masz sprzet wiec nie marzudź ;D

Zrobię to nawet bez łaski, bo akurat mam i7-960 oraz i7-920, ale taki update będę w stanie wykonać dopiero w połowie miesiąca ;/

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Caleb, You won a cookie! ;D

Spoko, poczekam, mam na glowie wazniejsze rzeczy.

 

 

A co do Haswell'a - wyraźnie widać, że Intel skupił się na platformie mobilnej, zdecydował sie pocisnąć z mniejszym TDP oraz rozwojem układów grafinczych w strefie urządzeń mobilnyh - kosztem kręcenia dekstopów. Niemniej od lat Intel nie chce za bardzo przekraczać 3.8 GHz w sprzętach wg oficjalnej specyfikacji, więc co sie dziwić?

 

Zobaczymy jak wypadnie tock, bo aktualnie tick desktopom nie kliknął.

 

Ah i jeszcze jedno - czekam na jakies testy, które relanie potrafią wykorzystać intelowskie TSX, problem w tym, ze to niestety enterprise Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wspomnę nawet jak bezproblemowa była platforma testowa hehe. I tak nieźle, że komplet testów bazowych, OC i IGPU jakoś udało się zrobić, wydając kompletnego arta. Na żywo to my się możemy wybrać na browar, a nie robić testy Dołączona grafika

Czyli Intel nie popisał się stabilnym buildem. ;) Czyżby brakło im czasu ?  Co do temperatur, owszem, widziałem to zdanie - nie ignoruję Twoich słów. ;) Zależy mi na konkretnej analizie, bo trzymam nietypowo komputer w biurku, otoczony matami wyciszającymi i drewnem, więc kisi się i jak widzę 85*C to już wiem, że u mnie miałby ~95*C jak nic. 

 

Pytanie, czy pokusicie się o operację z IHSem ? ;) Oczywiście już jak będziecie mieć własny model. Np. porównanie w standardowej czapce, bez czapki, z jakimś Arctic silverem i z CLP. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Intel nie popisał się stabilnym buildem. Dołączona grafika Czyżby brakło im czasu ?  Co do temperatur, owszem, widziałem to zdanie - nie ignoruję Twoich słów. Dołączona grafika Zależy mi na konkretnej analizie, bo trzymam nietypowo komputer w biurku, otoczony matami wyciszającymi i drewnem, więc kisi się i jak widzę 85*C to już wiem, że u mnie miałby ~95*C jak nic. 

 

Pytanie, czy pokusicie się o operację z IHSem ? Dołączona grafika Oczywiście już jak będziecie mieć własny model. Np. porównanie w standardowej czapce, bez czapki, z jakimś Arctic silverem i z CLP. Dołączona grafika

Jeśli chodzi o IHS, to pewnie, ale musimy mieć wtedy sampla na własność i gwarancje, że jak się spier*** to dostaniemy nowy, bo będzie potrzebny do mobasów :> Jednym zdaniem - CPU jest bardzo gorące i tutaj jest gorzej niż IB, przynajmniej na naszej sztuce. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez cięcia czapki można na 100% powiedzieć że będzie lepiej, w koncu ten sam proces i to samo ciach!o rozsmarowane na rdzeniu, dziwię się że intel nie lutuje czapek bo tdp wieksze od ivy bridge, integra mocniejsza to i wiecej ciepłą w stresie oddaje, ale silikonowe mazidło tańsze i mniej skomplikowane w produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lutuj bo to znacznie utrudnia proces produkcyjny.

Doszli do wniosku, ze normalni dadza rade z defaultowym chlodzeniem, a mianiacy jak trzeba latwiej poradza sobie z takim (a nie lutowanym) topem i beda na golych rdzeniach.

Nie oszukujmy sie, Intel ma w d.... overlcolokerow, bo ich liczy na placach jednej reki w porownaniu z reszta userow i odbiorcow typu korpo/enterpise.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, Intel ma w d.... overlcolokerow, bo ich liczy na placach jednej reki w porownaniu z reszta userow i odbiorcow typu korpo/enterpise.

Dokładnie to samo można powiedzieć ogólnie o desktopach w kontekście serwerów. Dołączona grafika Tak więc po nitce do kłębka... Co nie znaczy, że nie powinniśmy szukać sposobu, aby sobie poradzić. Dołączona grafika

 

I co znaczy, że Haswell jest przeznaczony dla mobilnych i casuali ... Broadwell tym bardziej będzie, więc trzeba te procki "adaptować" pod siebie, bo w drugą stronę już nie pójdą (a przynajmniej dopóki AMD się nie podniesie). :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u konkurencji test jeden Haswella na Titanie i tam w Crysis niezle Haswell radzi sobie, na default 3.4GHz przebija Ivy 4.5GHz...

Ja profilaktycznie swojego wystawilem za 700.

 

Jak dobrze się przyjrzysz to zobaczysz 3,4 GHz+ turbo a to już daje 3,9 MHz

 

@Caleb

Nie wiesz przypadkiem czy dostepne płyty oparte na z87 już mają poprawioną obsługę usb 3.0 czy trzeba poczekać kilka miesięcy na nowe rewizje z87 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie, Intel ma w d.... overlcolokerow, bo ich liczy na placach jednej reki w porownaniu z reszta userow i odbiorcow typu korpo/enterpise.

Ale nie przeszkadza im to odpowiednio kasować za wersje K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...