Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

to może od razu wstaw kompa do gabloty muzealnej i się tylko na niego patrz. sorry za linka  innego forum ale widać że warto ciąć : http://forum.pclab.pl/topic/763201-Intel-Haswell-wątek-zbiorczy/page__view__findpost__p__11696270

Mi nie chodzi o bicie rekordow na tym procku, mam stabilne 4.7GHz przy 1.25V i to mnie na razie cieszy.

Pozwol ze spytam czy masz u siebie zdjety IHS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :D dlatego cie namawiam rowniez ale poki co testuj i dawaj znac jak ci idzie. mieszales juz tymi ringami?

 

poza tym uwazam ze masz fajna sztuke procka i mozna by go bylo pomeczyc o wiecej

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę pograłem i tempy nie są takie wysokie:

crysis 3 max 64C

WoT 63C

Metro LL 63

a teraz wisienka na torcie... Star Conflict max 68C..... nie wiem dlaczego tak bujnęło 

wszystko przy 4.7GHz 1.25V

 

@zaodrze244

chciałeś zobaczyć moją budę

nic specjalnego, kiedyś to wyglądało lepiej,  Dołączona grafika http://forum.purepc.pl/topic/323638-haf-932/  teraz jest więcej... samoróbki i opasek zaciskowych Dołączona grafika

chociaż już nie najmłodszy,  cały sprzęt wodny działa bez zarzutu, jedynie pompkę wymieniłem na mocniejszą i radiator na większy.

post-157650-0-88349100-1370813529_thumb.jpg

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce

NICE Dołączona grafika

mój też się bujnął na 4.8 ale nie miałem czasu potestować Dołączona grafika

co prawda wątpię żeby tak niskie napięcie jak moje okazało się stabilne, ale system wstał i się nie wywalił... zobaczymy ile będzie potrzebował do stabilnego ;(

zmieniałeś Vccin czy zostawiłeś na auto?

post-157650-0-06129900-1370816666_thumb.jpg

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że z IHS test pracował 48minut a bez IHSa 10minut, dla mnie to już powód, aby nie brać autora na poważnie. Druga sprawa, tak naprawdę tylko Core 0 się poprawił. Na reszcie różnica rzędu 7-8*C może być spowodowana niedogrzaniem półgodzinnym. 

 

Core 1 z pewnością też sporo zabierał od Core 0, stąd różnica niby o 12*C. 

 

Nie jestem pewien, czy to wystarczający powód na ściąganie IHSa. Trzeba poczekać na testy kogoś bardziej rzetelnego i ogarniętego. 

To tak rzetelnie tobie odpowiem.

Już przy 10min nie ma sensu więcej robić bo temperatura stabilizuje się już po 8 min.Ale masz wstawione z ponad 6H w pokojowej 30C dla rzetelności. 4.6 dobijało  ponad 90C bez IHS masz to co wyżej z 10min w tych samych warunkach i widzisz jaki jest spadek temperatur. Teorie nie dogrzania możesz sobie darować jak IHS nie był zakładany a na gołym rdzeniu blok siedzi. Dlaczego taka różnica przez glut i silicon nie równomiernie nałożony.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardocp.com/article/2013/06/01/intel_haswell_i74770k_ipc_overclocking_review/6#.UbWeUNgs33J

Ciekawa analizna statystyczna firmy Asus nt. OC procesorów Haswell:

70% CPU może osiągnąć zegar do 4.5GHz

30% CPU może osiągnąć zegar do 4.6GHz
20% CPU może osiągnąć zegar do 4.7GHz

10% CPU może osiągnąć zegar do 4.8GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak rzetelnie tobie odpowiem.

Już przy 10min nie ma sensu więcej robić bo temperatura stabilizuje się już po 8 min.Ale masz wstawione z ponad 6H w pokojowej 30C dla rzetelności. 4.6 dobijało  ponad 90C bez IHS masz to co wyżej z 10min w tych samych warunkach i widzisz jaki jest spadek temperatur. Teorie nie dogrzania możesz sobie darować jak IHS nie był zakładany a na gołym rdzeniu blok siedzi. Dlaczego taka różnica przez glut i silicon nie równomiernie nałożony.

No właśnie miałem już pisać, dobry test. Swoją drogą, dziwne, że temp stabilizuje Ci się po 8 minutach, ale okej, może przywilej haswella, bo u mnie na nehalemie niestety trzeba dłużej potrzymać. 

 

 

P.S. Dopiero teraz zobaczyłem, że na PCLolu to Twoja wstawka. Dołączona grafika Także cieszę się, że umiesz się poprawić. Dlatego odszczekuję tekst o nierzetelności. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardocp.com/article/2013/06/01/intel_haswell_i74770k_ipc_overclocking_review/6#.UbWeUNgs33J

Ciekawa analizna statystyczna firmy Asus nt. OC procesorów Haswell:

70% CPU może osiągnąć zegar do 4.5GHz

30% CPU może osiągnąć zegar do 4.6GHz

20% CPU może osiągnąć zegar do 4.7GHz

10% CPU może osiągnąć zegar do 4.8GHz

BRZMI JAK CASTING NA KSIĘGOWEGO ( CHODZI O TE %-NTY ) CYT:

-ILE TO 2+2 ?

-A ILE MA BYĆ ?

-DZIĘKUJĘ MA PAN PRACĘ

 

SWOJĄ DROGĄ, NIEWIELE SKLEPÓW W  KRAJU OFERUJE 4670K 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP zawsze najpierw większe ilości i7 idą - na nich opiera się większość testów. Co do procentów to czytając ten fragment po raz kolejny zauważyłem pewną nieściśłość, bo wyszło że w badaniach Asusa próba procesorów wynosiła 130% Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez Krzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzem, Racuch, na logikę, panowie Dołączona grafika Kolejne zegary to podzbiory. Jeśli proc osiągnie 4.8GHz to osiągnie zarówno 4.7, 4.6 i 4.5 GHz i jest zaliczany do tych wszystkich grup. Nie wiem, czego was w tych szkołach uczą Dołączona grafika

Racuchowi to chyba chodziło o to, że to zostało wyliczone przez Intela, że tyle-i-tyle procków ma się kręcić tak-i-tak. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boze, poczytajcie moze temat?

Przeciez wyraznie bylo info ze Haswell @4.5 jest wydajny jak SB @4.8

 

W sumie przydalo by sie zaktualizowac w pierwszym poscie info o Haswellu

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikai co powiecie na takie 4.8GHz przy Vcore 1.295V? Dołączona grafika

niestety tempy dobiły prawie do 100C.... więc trzeba będzie postąpić zgodnie z radą zaodrze244 i... pozbyć się IHSa ewentualnie tylko zmienić pastę Dołączona grafika

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny wuj pani Basiu Dołączona grafika . to a propo wyniku i temperatury.

 

Czy ktoś z Was znalazł może jakieś wyniki podkręcania i5 4430. Szukałem, ale do tej pory bez rezultatu, wszyscy się podniecają procesorami K. Jakiś czas temu postanowiłem, że przesiądę się na Haswella po premierze ze względu na to, że będzie można podkręcać przez mnożniki BCLK. Jednak przed zakupem chciałem sprawdzić jak wygląda podkręcanie przez BCLK.

 

Kolejna rzecz to płyty główne. Wszystkie są co najmniej o 100 - 150 zł za drogie, a AsRock to już kompletnie przegina, chyba poczuli zbyt mocno wiatr w żaglach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grvimag ihs sie nie pozbywasz chyba ze tak jak maxforce uzyjesz odpowiedniego bloku wodnego z odpowiednim zestawem montazowym ktory nie zmiarzdzy krzemu. powinienes zdjac ihs wyczyscic dokladnie silikon, gluta, zabezpieczyc czyms wystajace "kondensatorki" (nie pamietam jak to sie fachowo nazywa) np klejem na goraco (ten w takimtym pistolecie) albo czyms innym (moze ktos cos doradzi - ivy tego nie bylo) przesmarujesz krzem clp i czape troche tez od spodu oczywiscie, wkladasz procka do socektu na to ihs dociskasz zapinka i tada gotowe. jakie 30min zabawy.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę zdjąć IHS i przesmarować krzem http://www.coollaboratory.com/en/products/liquid-pro/ Dołączona grafika

powinno być OK... ale jeszcze nie teraz...

 

update 4.8GHz

mam stabilne 4.8GHz przy 1.260V... oczywiście stabilne dopóki nie włączę OCCT Dołączona grafika

AIDA 64 system stability test chodzi już jakiś czas i nadal OK..

wszystkie gry i programy które nie są stworzone żeby stressować CPU działają normalnie...

niestety Star Conflict męczy CPU bardziej niż AIDA :(

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie do wątku, jak zaobserwowaliście  czy w normalnym użytkowaniu typu gry, internet, filmy wysokiej rozdzielczości, lekka obróbka graficzna (czyli w skrócie użytkowanie jako normalny śmiertelnik) bez syntetycznych testów wygrzewających ten procesor, i5 4670k nadaje się na taktowaniu do 4.5 ghz do takiego użytku bez zagrożenia dla procesora ? 

Ty gravimag pisałeś wyżej, ze w grach około 60*C ( przy 4.7) wiec chyba nie jest źle, jak pamiętam podobne temperatury miałem na P4 3.0 HT, który uchodził za grzejnik Dołączona grafika Wiem, że wszystko zależy od sztuki no ale tak poglądowo można by chyba już coś powiedzieć. 

Ogólnie chodzi mi o to czy ten procesor można określić jako grzejący się i nie warto przesiadać się na niego np. ze starszych platform niż "i5/i7" ? Z punktu widzenia samych temperatur aby nie martwic się o jego stan po zakupie i użytkowaniu po OC, bo z tego co widzę to temperatury to główna bolączka tych procesorów w porównaniu np z SB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Matiu23

jak dla mnie nadaje się do codziennego użytku przy 4.5GHz i Vcore nie większym niż 1.3V o ile masz założone chłodzenie inne niż stockowe Dołączona grafika

prawda jest taka że jak CPU dojedzie do 100C to się włączy throttling (chyba, bo tyle jeszcze nie miałem ;P )

to zbyt wysokie Vcore i brak dobrego odprowadzania ciepła może fryinąć procka nie częstotliwość.

btw, mam 60C przy 4.7GHZ ale pamiętaj że mam WC block... do duża różnica w porównaniu do air coolera.

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...