Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie gdzie można dostać selekty 4770k ?

w ddr2 niby są 4770k OC 4.6 ale na pytanie o napięcie gość pisze tak:

"Witam
od 1,25V-1.38V zależnie od szt jak wpadnie do testów
na temperaturę dopuszczam max 90 zostawiam 10 zapasu
pod linxx avp
pozdrawiam"
 
czyli mam rozumieć że wszystkie mu robią tylko na różnych napięciach, może ktoś jeszcze selekcjonuje te procki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gravimax nie smarucj clp pomiedzy blokiem a ihs, potrzeba ciecia ihs jak juz wiele razy bylo poruszane w tym topicu wynika z faktu za grubo polozonego silikonu przyklejajacego ihs do plytki cpu a nie kiepskiej pasty pomiedzy krzemem a ihs. ciecie pomaga zmniejszyc odleglosc ihs od krzemu a clp swietnie nadaje sie za paste poniewaz daje najlepsze rezultaty. jak mialem inna paste niz clp bylo 8-10c zysku po nalozeniu clp jest 20c. pomecz maxforca moze udzieli ci informacji szczegolowej co zrobil i jak zrobil z haswellem. ja mam ivy i na doswiadczeniach z nia wysowam swoje wnioski

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już zgłupiałem bro...

chciałem dać CLP pomiędzy krzemem a IHS i pomiędzy IHS a blokiem...

wiem że to chodzi o odległości, pewnie oglądaliśmy te same filmiki na YT albo czytaliśmy te same fora Dołączona grafika

podobno tego http://www.innovationcooling.com/overview.htm się nie zaleca na krzem... może porysować...

a podobno to http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=1582&page=1 jest najlepsze na krzem...

ile w tym prawdy... nie wiem Dołączona grafika

 

BTW dla wszystkich którzy myślą żeby kupić Haswell... i mają wolne 58 minut Dołączona grafika polecam filmik... http://www.youtube.com/watch?v=ub6WnHmiIOs

dużo się dowiedziałem o architekturze, różnicach pomiędzy SB i IB, sposobach podkęcania i... itd. itp.  Dołączona grafika

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj CLP pomiedzy IHS a blok wodny bo ci zespawa na stale Dołączona grafika

Od tego jest podobno Ultra, jak beda sciagal swoje chlodzenie to wtedy napisze czy zespawalo czy nie

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawaj CLP pomiedzy IHS a blok wodny bo ci zespawa na stale Dołączona grafika

Od tego jest podobno Ultra, jak beda sciagal swoje chlodzenie to wtedy napisze czy zespawalo czy nie

LOL, może to i lepiej.. będzie powód żeby po 5 latach kupić nowy blok Dołączona grafika

chociaż muszę przyznać że enzotech Luna jest... zarywiście super wydajna Dołączona grafika

fakt, faktem czasami bywa głośna.. jak mam niedokładnie odpowietrzony układ... to aż występuje efekt kawitacji Dołączona grafika

 

update 4.8GHz 1.27V

wygląda na to że do 24/7 takie cóś można osiągnąć... oczywiście każdy CPU stress program się wywala, bez BSODa, ale jednak Dołączona grafika

( AIDA 64 system stability test działa godzinami)

wszystko inne chodzi. Grami którymi najbardziej dają w kość (a w które gram Dołączona grafika ) są Star Conflict i WoT... gdyby nie to Vcore zostawiłbym na 1.25V

wszystkie inne programy codziennego użytku działają OK, render, obróbka grafiki, filmów itd.... wszystko działa.

niech więc nikt mi nie wmawia że Haswell chumbinowo się kręci!!!!

update 4.8GHz 1.27V

OK, spędziłem kilka godzin jako niewolnik zmuszony do używania komputera do... normalnych zastosowań Dołączona grafika

wszystkie gry.... PASS

wszystkie programy.... PASS

AIDA 64 stability test.... PASS

OCCT.... FAILED ( a komu to potrzebne? Dołączona grafika)

Prime95 (działa godzinami) ... PASS

 

czyli podsumowując...

- Haswell nadaje się do codziennego użytku... niesamowite nieprawdaż?

- Haswell kręci się dobrze (x48/1.27V).. to też niesamowite po tych wszystkich negatywnych wpisach Dołączona grafika

- Haswell jest lepszy niż Ivy Bridge pod względem wydajności... moja opinia, ale szukam kozaka który powie że tak nie jest Dołączona grafika

 

generalnie rzecz biorąc... jak macie wybór nie bierzcie Ivy Bridga, weźcie Hasswella!!!!!!!

to też tylko moja opinia, ale Haswell zasłużył sobie na nią Dołączona grafika

Edytowane przez gravimag
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiecie gdzie można dostać selekty 4770k ?

w ddr2 niby są 4770k OC 4.6 ale na pytanie o napięcie gość pisze tak:

"Witam
od 1,25V-1.38V zależnie od szt jak wpadnie do testów
na temperaturę dopuszczam max 90 zostawiam 10 zapasu
pod linxx avp
pozdrawiam"
 
czyli mam rozumieć że wszystkie mu robią tylko na różnych napięciach, może ktoś jeszcze selekcjonuje te procki ?

 

 

U mnie niedlugo powinno sie pojawic kilka sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie niedlugo powinno sie pojawic kilka sztuk.

jakich sztuk?

jak dobrych kości to znaczy że pójdą x 46 przy 1.2V Dołączona grafika

@UP

daj znać na pm jak będziesz miał selekty do sprzedania

 

@gravimag

Jakiego napięcia wymaga cep aby zrobił stabilnie 4,5 GHz ??

dobra kość to mniej 1.2V, około 1.18V

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już zgłupiałem bro...

chciałem dać CLP pomiędzy krzemem a IHS i pomiędzy IHS a blokiem...

wiem że to chodzi o odległości, pewnie oglądaliśmy te same filmiki na YT albo czytaliśmy te same fora Dołączona grafika

podobno tego http://www.innovationcooling.com/overview.htm się nie zaleca na krzem... może porysować...

a podobno to http://www.prolimatech.com/en/products/detail.asp?id=1582&page=1 jest najlepsze na krzem...

ile w tym prawdy... nie wiem Dołączona grafika

 

BTW dla wszystkich którzy myślą żeby kupić Haswell... i mają wolne 58 minut Dołączona grafika polecam filmik... http://www.youtube.com/watch?v=ub6WnHmiIOs

dużo się dowiedziałem o architekturze, różnicach pomiędzy SB i IB, sposobach podkęcania i... itd. itp.  Dołączona grafika

Ja mam u siebie IC Diamond, jak nie masz nerwów  do nakładania to nawet nie zawracaj sobie głowy( podgrzej do wysokiej temperatury przed nakładaniem). CLP nie ładuj na goły i blok.

Jak OCCT z avx ci się wywala to i BF3 też się wywali.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie IC Diamond, jak nie masz nerwów  do nakładania to nawet nie zawracaj sobie głowy( podgrzej do wysokiej temperatury przed nakładaniem). CLP nie ładuj na goły i blok.

Jak OCCT z avx ci się wywala to i BF3 też się wywali.

wywaliło mi się tylko OCCT, reszta OK ;)

w BF3 nie gram więc nie mogłem sprawdzić :P

co znaczy "nie ładuj na goły i blok"?... nie nakładać na krzem i pomiędzy IHS a blok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już kupisz clp to daj na próbę m-dzy blok a ihs, podziel się wynikami, masz prawdopodobnie całkiem fajnie spasoway (na ścisło) ihs z rdzeniem i dlatego na małym vcore idzie tak wysoko bo się nie grzeje temp. i vcore 

-po kilku tygodniach jest problem z oderwaniem bloczka od cpu, to fakt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie wyniki które osiąga mój HW są całkiem zadowalające więc nie będę się śpieszył ze zdejmowaniem IHSa Dołączona grafika

a jak już się za to wezmę to.... CLP w rękę i naprzód ;P mam także zamiar wyrównać i wypolerować IHS, z doświadczenia wiem że lubią być... mało płaskie Dołączona grafika

@Maxforce

niektórzy polecają Phobya HeGrease Extreme pod IHS Haswella. używałeś może kiedyś?

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) że będzie można podkręcać przez mnożniki BCLK. Jednak przed zakupem chciałem sprawdzić jak wygląda podkręcanie przez BCLK.

Wg tom's hardware nijako :/

 

That’d all be well and good if Intel was enabling this new level of flexibility for the folks who don’t spend extra on K-series parts, giving them the ability to pick higher BCLK settings without access to the ratio multiplier. However, the company instead chooses to restrict the ratios to the Core i7-4770K and i5-4670K—the same ones you can already overclock in 100 MHz increments. Anyone buying one of the 11 other SKUs in Intel’s new Core i7 and i5 line-up is out of luck.

 

Na dodatek intel zablokował możliwość zwiększenia mnożników o 4, jak to było w sandy i ivy bridge.

 

Przy okazji, czy zmiana "szyny" w sb-e i haswellach ze 100 na 125, czy więcej daje jakiś wzrost wydajności (przy tym samym taktowaniu cpu oczywiście)?

 

edycja: skreślone zdanie, dzięki Maxforce

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tom's hardware nijako :/

 

That’d all be well and good if Intel was enabling this new level of flexibility for the folks who don’t spend extra on K-series parts, giving them the ability to pick higher BCLK settings without access to the ratio multiplier. However, the company instead chooses to restrict the ratios to the Core i7-4770K and i5-4670K—the same ones you can already overclock in 100 MHz increments. Anyone buying one of the 11 other SKUs in Intel’s new Core i7 and i5 line-up is out of luck.

 

Na dodatek intel zablokował możliwość zwiększenia mnożników o 4, jak to było w sandy i ivy bridge.

 

Przy okazji, czy zmiana "szyny" w sb-e i haswellach ze 100 na 125, czy więcej daje jakiś wzrost wydajności (przy tym samym taktowaniu cpu oczywiście)?

NIc nie zablokował, tomshardware ma błędne informacje, nadal zwiększasz o 4 dla wszystkich rdzeni nie da się na kolejne jak poprzednio

http://www.au-ja.de/review-intel-core-i7-4770k-4670k-4770-4670-haswell-26.phtml

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uhm, gravimag, do mnie to było? Dołączona grafika

hehehe, do siebie gadałem... taka przypadłość :P mało przeszkadza w życiu :P

podniosłem Bus speed do 125MHz

wszystko poszło do góry o 25%, czyli memki na 2000, a procek na.... 4126MHz, a powinno być 4250MHz, ale z jakiegoś dziwnego powodu mnożnik spadł do 33

jaki jest tego powód nie wiem :(

radzę pamiętać żeby podnosząc Bus speed nie zostawiać napięć na AUTO!!! od razu płyta wali napięcia z kosmosu! na proca dostałem 1.308, a memki 1.65V jak chciałem zobaczyć ile podniesie ;)

wydajność sprawdziłem 3dmarkiem, cpu test. na stocku 69569, po zmianie na 125MHz 72898. czy to dużo, czy mało nie wiem, bo nie lubię syntetyków :P

Dołączona grafika

 

nie chciało mi się dłużej testować :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce

A jednak niekoniecznie to tak ładnie się prezentuje. w IB oc modeli bez K wygląda tak, że można zwiększyć mnożnik bazowy o 4, a do tego dochodzi dodatkowo turbo w zakresie 0-2. W haswellu nie, czyli jest się o 200 do 400 MHz w plecy, jak na tej tabelce:

 

Dołączona grafika

http://www.hardware.fr/articles/897-6/overclocking-plus-libre-k-plus-strict-par-ailleurs.html

 

czyli można zwiększyć mnożnik, ale w zasadzie jest on tożsamy z turbo, acz tak jak piszesz - wówczas bez różnicy co do ilości rdzeni.

i w pewnym sensie miałem rację Dołączona grafika

 

 

@gravimag

Oh, ok Dołączona grafika

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie BUS SPEED na 125 jaki masz VID? Da się wtedy normalnie korzystać z OFFSET-u?

VID masz taki jaki sobie ustawisz, nie zostawiaj tylko na AUTO bo płyta ci dowali 1.3V albo i więcej....

Offset mam zablokowany z jakiegoś powodu... czekam na nowszą revizję BIOSu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg tom's hardware nijako :/

 

That’d all be well and good if Intel was enabling this new level of flexibility for the folks who don’t spend extra on K-series parts, giving them the ability to pick higher BCLK settings without access to the ratio multiplier. However, the company instead chooses to restrict the ratios to the Core i7-4770K and i5-4670K—the same ones you can already overclock in 100 MHz increments. Anyone buying one of the 11 other SKUs in Intel’s new Core i7 and i5 line-up is out of luck.

 

Na dodatek intel zablokował możliwość zwiększenia mnożników o 4, jak to było w sandy i ivy bridge.

 

Przy okazji, czy zmiana "szyny" w sb-e i haswellach ze 100 na 125, czy więcej daje jakiś wzrost wydajności (przy tym samym taktowaniu cpu oczywiście)?

 

edycja: skreślone zdanie, dzięki Maxforce

 

Czyli albo to była tylko ściema ze strony Intela, albo trzeba poczekać na nowsze BIOSy. Cóż iskierka nadziei jeszcze jest :) .

 

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2324065

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie wyniki które osiąga mój HW są całkiem zadowalające więc nie będę się śpieszył ze zdejmowaniem IHSa Dołączona grafika

a jak już się za to wezmę to.... CLP w rękę i naprzód ;P mam także zamiar wyrównać i wypolerować IHS, z doświadczenia wiem że lubią być... mało płaskie Dołączona grafika

@Maxforce

niektórzy polecają Phobya HeGrease Extreme pod IHS Haswella. używałeś może kiedyś?

 

Twoj procesor to Malay czy Costa Rica?

Przy okazji, czy zmiana "szyny" w sb-e i haswellach ze 100 na 125, czy więcej daje jakiś wzrost wydajności (przy tym samym taktowaniu cpu oczywiście)?

 

Nie, nie daje to zadnego wzrostu wydajnosci. To tylko dziala jako logiczny mnoznik/dzielnik (nazywajcie jak chcecie), by taktowanie PCI-e (chodzi glownie tylko o to), mialo wartosc ~100MHz, a nie 125MHz - wtedy wszystko co jest podpiete pod szyne PCI-e przestaje dzialac.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj procesor to Malay czy Costa Rica?

 

Nie, nie daje to zadnego wzrostu wydajnosci. To tylko dziala jako logiczny mnoznik/dzielnik (nazywajcie jak chcecie), by taktowanie PCI-e (chodzi glownie tylko o to), mialo wartosc ~100MHz, a nie 125MHz - wtedy wszystko co jest podpiete pod szyne PCI-e przestaje dzialac.

... nie wiem... zapomniałem sprawdzić zanim zamontowałem, taki byłem podekscytowany składaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...