Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

VID masz taki jaki sobie ustawisz, nie zostawiaj tylko na AUTO bo płyta ci dowali 1.3V albo i więcej....

Offset mam zablokowany z jakiegoś powodu... czekam na nowszą revizję BIOSu

 

Ustawiasz vcore a nie VID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar zmienić pastę pomiędzy krzemem a iHSem. kiedy.. nie wiem, bo wygląda na to że trafiłem super sztukę i żadne zmiany nie są potrzebne Dołączona grafika

Ja bym się nie wahał, skoro robi 5.0GHz. Fakt, że temperatury nie ciekawe, ale właśnie po to bym tego IHSa przesmarował i całkiem możliwe, że na stałe by latał na 5.0, a to już coś. Odpowiedź na pytanie kiedy smarować, powinna brzmieć : tylko wtedy, kiedy będziesz miał najbliższe 2h wolnego czasu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że BIOS v. F5, który miałem, nie był do końca OK... mogłem zmienić CPU ratio i Uncore ratio, ale Bios tak naprawdę nie zmieniał Uncore ratio, czyli w zasadzie leciało na x34 + turbo = 3800 :( 

według ustawień jakie wprowadziłem w BIOSie NB Frequency powinno być takie samo jak Core Speed.... a nie jest.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co Ty chcesz 2h robic? przeciez to zajmuje 30min Dołączona grafika

Jak zawsze znajdzie się ktoś, kto musi się przypieprzyć nawet do orientacyjnych wartości czasowych. Słabo. Zdaj sobie sprawę, że nie każdy w domu ma żyletkę czy czarny silikon(jeśli chce przykleić IHSa) i na tego typu sprawy trzeba sobie zorganizować czas i gdzieś się po to udać. W ogóle nie bierzesz pod uwagę modelu, że ktoś nie zajmuje się tym na co dzień i nie siedzi w warsztacie, więc może nie ma niezbędnych rzeczy. Nie wiem jak możesz tego nie widzieć. Jeśli masz zamiar wypalić z argumentami pokroju, że przecież można wszystko wcześniej kupić, to daruj sobie, bo jak ktoś jest zapracowany to i tak na "skoczenie do sklepu" czasu nie znajdzie, więc de facto, czas przygotowań też należy w to wliczyć. 

 

 

On to liczył z rozkręceniem komputera i wszystkim.

Dokładnie tak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ma ktoś może jakiś tutorial do OC na haswella, ewentualnie może ktoś chciałby się pikusić o taki dla totalnego laika. Raz w życiu kiedyś kreciłem i to już dawno a teraz w biosie mam sporo funkcji i nie wiem za co się łapać bo znaleść opis co do czego to nie problem ale co zmieniać i na jakie wartości tego już nie mam pojęcia. Czekam jeszcze na cooler i chciałbym się też zacząc bawić ale z głową...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja: podnieść mnożnik, w razie potrzeby podnieść odrobinę napięcie (o ile to już wystarczy przejrzeć pare stron tego tematu i zobaczyć ile ludzie ustawiają). Koniec instrukcji ;)

 

Od czasów Sandy Bridge OC jest banalne. A w extremalne i tak nie będziesz się bawił bo już byś to wiedział - więc wystarczy ci ta wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ma ktoś może jakiś tutorial do OC na haswella, ewentualnie może ktoś chciałby się pikusić o taki dla totalnego laika. Raz w życiu kiedyś kreciłem i to już dawno a teraz w biosie mam sporo funkcji i nie wiem za co się łapać bo znaleść opis co do czego to nie problem ale co zmieniać i na jakie wartości tego już nie mam pojęcia. Czekam jeszcze na cooler i chciałbym się też zacząc bawić ale z głową...

 

 

 

Poczyaj, poogladaj: 

http://www.youtube.com/watch?v=0CHs5_TdpXE

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,8

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , o mnożniku i napieciu to wiem, myślałem że nawet na start muszę coś jeszcze ustawić żeby czegoś nie ... zepsuć. Jak na początek to wystarczy to super. Z biegiem czasu bedę zgłębiał tajniki  :) Może na początek choćby 4.2 stabilnie ustawić to bede happy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze znajdzie się ktoś, kto musi się przypieprzyć nawet do orientacyjnych wartości czasowych. Słabo. Zdaj sobie sprawę, że nie każdy w domu ma żyletkę czy czarny silikon(jeśli chce przykleić IHSa) i na tego typu sprawy trzeba sobie zorganizować czas i gdzieś się po to udać. W ogóle nie bierzesz pod uwagę modelu, że ktoś nie zajmuje się tym na co dzień i nie siedzi w warsztacie, więc może nie ma niezbędnych rzeczy. Nie wiem jak możesz tego nie widzieć. Jeśli masz zamiar wypalić z argumentami pokroju, że przecież można wszystko wcześniej kupić, to daruj sobie, bo jak ktoś jest zapracowany to i tak na "skoczenie do sklepu" czasu nie znajdzie, więc de facto, czas przygotowań też należy w to wliczyć.

a coś Ty taki drażliwy. przecież nie napisałem tego do końca na poważnie dodając uśmieszek... Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

to nie do końca prawdziwe twierdzenie Dołączona grafika

"may increase the maximum Turbo multipliers by four "bins" above stock" odnosi się do Ivy i Sandy

a co do Haswella " We checked with the firm and are sad to report that this feature has been removed" czyli OC za pomocą ratio w Haswellu bez K faktycznie nie istnieje...

ALE bez K może być podkręcony inaczej Dołączona grafika 

podnosząc BLCK o 25MHZ mamy już 4126MHz Dołączona grafika (do tej pory nie wiem dlaczego mnożnik spadł do 33... ale to musie mieć coś wspólnego z dzielnikami...)

trzeba tylko pamiętać żeby napięcia poustawiać manualnie... inaczej płyta dopierdzieli coś z kosmosu... na auto dostałem Vcore 1.308 Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już swego i teraz szukam 4770k tylko żeby nie było lipy muszę znaleźć jakiegoś fajnego selekta, może ktoś wie gdzie takie są ?

podobno trzeba szukać po BATCH cpu.

masz tutaj link gdzie ludzie porównują różne batche.

sorki za wstawkę z innego forum... http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?286333-Haswell-i5-4670K-i7-4770K-batch-and-o-c-results

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem już swego i teraz szukam 4770k tylko żeby nie było lipy muszę znaleźć jakiegoś fajnego selekta, może ktoś wie gdzie takie są ?

Na razie tylko z ddr2.pl można kupić selekta

4,4 GHz za 1280

http://www.ddr2.pl/pl/p/Intel-Core-i7-4770K-3%2C5-GHz-Haswell-Sockel-1150-OC4.4ghz/1072

4,6 GHz za 1310

http://www.ddr2.pl/pl/p/Intel-Core-i7-4770K-3%2C5-GHz-Haswell-Sockel-1150-OC-4%2C6-ghz/1073

 

Lub poczekać aż @ryba będzie miał coś do sprzedania ale nie wiadomo co, kiedy i w jakiej cenie. No przynajmniej mi na pm nie odpisał

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gravimag chyba któryś z nas źle zrozumiał artykuł Dołączona grafika

We've already reported in our 4770K review that, although Haswell offers more flexibility the form of additional base clock straps, access to those straps is disabled in non-K parts.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do straps ale nie do BCLK... zresztą poczekamy aż ktoś non K spróbuje... bo u mnie to działa

EDIT!

However, Intel has decided to lock the bclk ratios on most Haswell products. Only the K-series parts will have the new ratios enabled, which means the new bclk ratios will probably only be useful to truly extreme overclockers.

wydaje mi się że BCLK ratios odnosi sie do strapa a nie do samego BCLK... ale jak już wspomniałem poczekajmy na kogoś non K.

Na razie tylko z ddr2.pl można kupić selekta

 

Lub poczekać aż @ryba będzie miał coś do sprzedania ale nie wiadomo co, kiedy i w jakiej cenie. No przynajmniej mi na pm nie odpisał

tylko ciekawe przy jakim Vcore.... to 4.4 lub 4.6...

Edytowane przez gravimag
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ciekawe przy jakim Vcore.... to 4.4 lub 4.6...

Już mi odpisali odnośnie 4770k 4.6ghz

"Witam
od 1,25V-1.38V zależnie od szt jak wpadnie do testów
na temperaturę dopuszczam max 90 zostawiam 10 zapasu
pod linxx avp
pozdrawiam"
 
 
czyli nic ciekawego
Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

dobry Haswell robi 4.6 przy 1.2V...

dopuszczalne bezpieczne 24/7 to poniżej 1.3V... tak przynajmniej wyczytałem

aha.. nie sugeruj się stress testami.. w normalnym użytkowaniu tempy nie skaczą mi wyżej niż 62C, przy 4.8 1.26V

fakt, mam blok wodny, ale nie grasz w stress testy, nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. ja mam non K i nie da się w żaden sposób go podkręcić o choć odrobinę na płycię z "H" Dołączona grafika .. w zasadzie nie jest mi to potrzebne ale chciałem zobaczyć i lipa chyba że nie umiem?

 

Wiedza na temat oc skonczyla się 5 lat temu z e7200 ;/

Edytowane przez -NBL-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. ja mam non K i nie da się w żaden sposób go podkręcić o choć odrobinę na płycię z "H" Dołączona grafika .. w zasadzie nie jest mi to potrzebne ale chciałem zobaczyć i lipa chyba że nie umiem?

 

Wiedza na temat oc skonczyla się 5 lat temu z e7200 ;/

a próbowałeś podnieść BCLK?

bo w przypadku haswella ta wiedza może się przydać ;)

BCLK to coś jak FSB które pamiętasz... tak samo jak ja bo dopiero się przesiadłem z e8400 ;)

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co na tej płytce widzę i mogę to wyłączyć Turbo i na sztywno dać 3,6 Ghz,

 

BCLK nigdzie nie mogę znaleść ;/

 

płytka kastrat - wiem o tym, ale i tak przekroczyłem sporo budżet na kompa gdy go składałem bo aż takiej maszyny nie potrzebuje.

 

Nigdzie nie widze bclk ;/ a tak to bym wam zdał relację  czy coś się da..

BCLK tak jak FSB no masz racje w zasadzie ale czemu tej opcji nie widzę... jutro porobie screeny ;/ moze fakycznie za ciemny jestem na nowośći he he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...