Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

and will not be allowed to use the additional 125 MHz and 167 MHz BLCK options, which effectively makes overclocking these standard chips impossible. It may still be possible to push the BLCK up a few MHz, but without the extra stepping and gearing ratio options, the other component clockspeeds based off that same base clock are going to go out of spec and will become unstable fairly quickly as you try to push that BLCK up.

przeczą sami sobie... z jednej strony " makes overclocking these standard chips impossible" a z drugiej " It may still be possible to push the BLCK up a few MHz"

ale faktycznie non K nie dla overclockerów... a zresztą który overclocker by kupił non K? ;)

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

and will not be allowed to use the additional 125 MHz and 167 MHz BLCK options, which effectively makes overclocking these standard chips impossible. It may still be possible to push the BLCK up a few MHz, but without the extra stepping and gearing ratio options, the other component clockspeeds based off that same base clock are going to go out of spec and will become unstable fairly quickly as you try to push that BLCK up.

przeczą sami sobie... z jednej strony " makes overclocking these standard chips impossible" a z drugiej " It may still be possible to push the BLCK up a few MHz"

ale faktycznie non K nie dla overclockerów... a zresztą który overclocker by kupił non K? Dołączona grafika

 

Bo nie rozumiesz jednej rzeczy: bez strapow nie dasz rady wrzucic 125MHz na bclk, bo nie masz strapu 1.25. Jedynie +/- 7% od 100MHz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze to paletka ESow, to sprzedawac nie mozna Dołączona grafika Poza tym po IB wiem, ze ludzie by chcieli mega selekty ponizej ceny sklepowej bo otwierany. I wez tu sprzedaj procka w kraju, jak na HWBocie jest 200-300€ wiecej jak cena sklepowa.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko pytanie co dla Was oznacza fajny procesor i ile chcecie dopłacać do ceny sklepowej...

Jak dla mnie fajny 4670k to taki który zrobi 4,5GHz przy napięciu 1,2V. Co do dopłaty to Ty już musisz podać cenę bo to będzie twój "stracony" czas na wyszukanie/sprawdzenie takiego cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, ze to paletka ESow, to sprzedawac nie mozna Dołączona grafika Poza tym po IB wiem, ze ludzie by chcieli mega selekty ponizej ceny sklepowej bo otwierany. I wez tu sprzedaj procka w kraju, jak na HWBocie jest 200-300€ wiecej jak cena sklepowa.

Jeśli ma dzięki niemu wygrać nagrody o wartości ~ 500€ to się nie dziwię. Kiedyś sam byłem szczęśliwcem takiego deal'u z Milansem (wymiana 7900GTX na 9800GT) po czym i tak zgarnął takie nagrody, że się opłaciło. :) 

 

Jednak personalnie do desktopa to sorry, ale trzeba być mega łosiem, już lepiej kupić dwa procesory za tą cenę. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma dzięki niemu wygrać nagrody o wartości ~ 500€ to się nie dziwię. Kiedyś sam byłem szczęśliwcem takiego deal'u z Milansem (wymiana 7900GTX na 9800GT) po czym i tak zgarnął takie nagrody, że się opłaciło. Dołączona grafika 

 

Jednak personalnie do desktopa to sorry, ale trzeba być mega łosiem, już lepiej kupić dwa procesory za tą cenę. Dołączona grafika

 

Czemu? Nie zawsze chodzi o kase z konkursow. Niektorzy chca dobre selekty do domu/oc na zimnie i nie biora udzialu w zawodach.

A tak btw. a macie ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=2n1XuK1VNPw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo szukam i szukam... z tablic napięciowych Haswella wynika że 2V to max.. ale nie wiem jakie jest dopuszczalne 24/7..

Jeśli go schłodzisz 24/7 na tyle, żeby pracował na 2V to może tyle pracować (sam to wyczytałeś). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli go schłodzisz 24/7 na tyle, żeby pracował na 2V to może tyle pracować (sam to wyczytałeś). 

Ja tam widzę dopuszczalne typ.~1.75v , te 2v to tylko teoria oni tego nie sprawdzali w praktyce przecież wszystko w jest w pdf. W włączonym c6/c7 idle typ. ~1.6v.

 

 

Widać sideband umie lepiej czytać od Ciebie, więc się poprawiam : Jeśli go schłodzisz 24/7 na tyle, żeby pracował na 1.75V to może tyle pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie udało się doczytać gwiazdki przy tych 2v.

 

Najbardziej rozmiesza mnie specyfikacja dla kontrolera pamięci typ 1v , max - brak informacji Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...