Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

a masz u siebie na płycie CMOS_SW przycisk? jak tak to spróbuj najpierw to, jak nie zadziała,

jak to nic nie da to nie masz wyjścia tylko flashować BIOS do ostatniej wersji. 

masz jeszcze BIOS_SW, możesz to przełączyć.

 

czy ktoś jeszcze zauważył że nowy CPU-Z 1.65.1 nie pokazuje zmian napięcia tylko stałe zadane? LOL 

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego jak cmos_sw:) ale  jak to zrobic flashowac do poprzedniej wersji skoro takie cos mi robi

 

Ps. strach teraz mam flashowac bios :(

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zrób clear cmos i wciśnij CMOS_SW Dołączona grafika

to tylko przywróci ustawienia defaultowe, BIOS zostanie ten który instalowałeś. później będziesz mógł flashowac :)

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poddaje sie nadal resetuje sie i sama sie wlancza Dołączona grafika

@rafiki20 przecież twoja płyta główna ma dwa biosy ze switchem w prawym górnym rogu płyty koło banków pamięci. przełączasz biosa, odpalasz system i jeszcze raz wgrywasz biosa. jedna kość powinna być tylko zapisy walna druga ma tą funkcję zablokowaną żeby mieć zawsze coś w zapasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poniewaz komp sie wlancza i wylancza i pokazuje nr 15 czasami po paru resetach pokazuje sie logo startowe gigabyte i to wszystko

 

Ps.up

tylko jak flashowac ta 1 kosc aby byly sprawne obie kosci o to chodzi jak postanowie ponnownie flashowac i bedzie [gluteus maximus] bedzie zgon obu kosci

Edytowane przez rafiki20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie poniewaz komp sie wlancza i wylancza i pokazuje nr 15 czasami po paru resetach pokazuje sie logo startowe gigabyte i to wszystko

 

Ps.up

tylko jak flashowac ta 1 kosc aby byly sprawne obie kosci o to chodzi jak postanowie ponnownie flashowac i bedzie [gluteus maximus] bedzie zgon obu kosci

manual: z flashowaniem powinno być tak że jak już odpalisz kompa na BACKUP biosie to w windowsie przełączasz swicha na MAIN biosa i w tedy flashujesz. tak gdzieś kiedyś słyszałem że to się robi - koleś z msi tak mówił w wywiadzie chyba dla linusa. tak samo powinno być z gigabytem.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z flashowaniem powinno być tak że jak już odpalisz kompa na BACKUP biosie to w windowsie przełączasz swicha na MAIN biosa i w tedy flashujesz. tak gdzieś kiedyś słyszałem że to się robi - koleś z msi tak mówił w wywiadzie chyba dla linusa. tak samo powinno być z gigabytem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie pasty sprawdzałeś w ten sam dzień i mierzyłeś temperature w pokoju żeby sprawdzić czy taka różnica jest prawdziwa ?

Bo 6-7 stopni mniej to jest wielka różnica. Tym bardziej że MX-2 to dobra pasta pasta, bo składem to czym one się mogą różnić.

IMO ale tylko imo to mogło być chłodzenie za luźno dociśnięte.

 

Temperatury sprawdzane w odstępie godziny, może dwóch. MX-2 była od początku lipca, gdy dostałem Noctue, czyli po kilkudziesięciu godzinach pracy sprzętu. GC-Extreme było mierzone na świeżo, zaraz po założeniu.

 

Temperatury w pokoju nie sprawdzałem. Nie było gorąco, więc podejrzewam okolice 20-22st. C

 

GC-EXtreme jest produkowany na bazie diamentu - "for­mu­ła Ge­lid GC Extre­me/OCZ Fre­eze ba­zu­je na wy­ko­rzy­sta­niu dia­men­tu, ale nie w ta­kim stę­że­niu co Dia­mond IC"   - Xtre­me Ad­dict

 

 

Co do MX-2 to nie wiem jaki jest jej skład. Ale wiem, że obie są dobre w swojej klasie. Może MX-2 nie zdążyło się jeszcze wygrzać. Ale jeżeli GC bez wygrzewania daje tak dobre rezultaty to miło. 

 

Chłodzenie dociśnięte tak samo mocno przy obydwóch pastach.

 

Test, na którym się opierałem i dokonałem zakupu tej pasty  - http://www.overclock.pl/articles/show/id/461,23,26,testy

 

 

Edit:

 

Obydwie pasty nakładane cienką warstwą po całej powierzchni IHS

Edytowane przez _Sap_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak dokładnie podkręczasz, mnożnikiem czy szyną(nie wiem jak to sie robi na Haswell). U mnie na Ivy nie szło nic powyżej x51, musiałem zmniejszyć mnożnik i szyną dobierać największa wartość na jakiej pójdzie. Napięcie ustawiłem stałe 1.5V

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2848197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiepska sprawa z OC... mogę załadować system przy 5.0GHz przy 1.33V, ale cokolwiek powyżej już nie przechodzi... ciekawe czy jakbym miał czysty system to udałoby sie zrobić walidację CPU-Z dla 5.2GHz Dołączona grafika

 

 

A spróbuj z głupia: Start --> Uruchom --> msconfig

Następnie zakładka Ogólne --> Uruchamianie selektywne i opcja Załaduj usługi systemowe.

 

U restarcie załaduje Ci się czysty system bez programów które ładują Ci się przy starcie.

 

Ew. "Uruchamianie diagnostyczne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dzięki za podpowiedź, zapomniałem o trybie diagnostycznym ;)

poszedł na 5.2GHz, wina była po mojej stronie :p tak się przyzwyczaiłem że nie muszę zmieniać VRIN że zostawiałem na 1.8V.... kolejna sprawa to RAM.. jak włączę profil XMP.. to nie wstaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz pamięci? U mnie chodzą 2X4gb 1866mhz CL9 XMP 1.2 Kingston Predator w DualChannel.( Wysłane z dotyku Samsung 3G GTP-6200 za pomocą Tapatalk 2 )

Edytowane przez dakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną mam 4Ghz stabilne ,ale dziwi mnie napięcie  1,198V, ktore sie nie zmienia.  Dużo opcji zostawiłem na auto oprocz spread spectrum i c3,c6,c6 . cie i speedsteep włączone. Najniższa mozliwa wartosc w fixed mode to 1.200V, to możliwe ? Co należy zmienić ,żeby napięcie nie było stałe ? ( pomijając offset bo narazie nim nie chce sie bawić)

oc 1.BMP

oc 2.BMP

oc 3.BMP

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hwmonitor pokazuje tyle ile cpuz 1.65 czyli 1.198V

na 3 ss'ie widoczny jest fixed mode i wartość wynosi 1,900V, jak chce zmienić to minimalna dostepna wartość wynosi 1,200V lol

Jeśli kto ma tę płyte to niech napisze jak znalezc vid procka ;) o ile sam wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...