Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

To aż takie złe są wyniki z ty MX'em pod czapą? Teraz w spoczynku u mnie 48 a w pokoju 21. Macho z mx'em miedzy ihs po dwóch stronach nie dałby znacznego skoku w temperaturach? 

@ Słyszałem też o metodzie z nitką Dołączona grafika Ktoś słyszał?

 

ILE?!

 

edit:

Po ręcznym ustawieniu 0,968 ( 100% OCCT 1h)  VID wskazuje 1.0634v.

Mam nadzieję że dobiję do 4,5Ghz na bezpiecznej temperaturze. ;]

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się programi to kręć i testuj w aplikacjach , których będziesz używał.

 

Masz pamięci tylko 1600mhz , więc temperatury nie będą tragiczne Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też się zdziwiłem.. Ale mam box'owe chłodzenie na razie. Macho B/W w drodze i myślę ze nawet z tym mx2 będzie dużo lepiej niż jest teraz :) A na morelach nie ma wielu past wiec użyję tą co mam na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bawić się programi to kręć i testuj w aplikacjach , których będziesz używał.

 

Masz pamięci tylko 1600mhz , więc temperatury nie będą tragiczne Dołączona grafika

Zrobię sobie najpierw target 1.25/1.2/1.15vcore ;] Na razie odkrywam uroki nowszej platformy. Jutro zrobię maraton OC i smarków [; Na razię i tak jest przepaść po Q9550@4GHz

@pielson

Jaki VID? 

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepaść to już jest między 775 a 1156 Dołączona grafika  , więc między 775 i 1150 mamy kosmos Dołączona grafika

Dlatego na razie siedzę na def bez turbo ;] Jak cztery lata temu przeskoczyłem z E4300@3,2 na Q9550@def byłem zaskoczony cyferkami w benchach. Teraz boję się cokolwiek puścić bez wszczepiania wcześniej rozrusznika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż mnie na razie SB starcza, ale to samo miałem jak się przesiadałem z E8400@4.0 ghz. W grach typu Bad Company 2 FPS wzrósł niemal dwukrotnie.  Nie żyłuj niepotrzebnie procka. Jak do 4.2-4.3 dojdziesz to spokojnie wystarczy. Haswell i przy 4.0 ghz potrafi mocno pozamiatać.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się to czuje:

- w grach masz najczęśicje wyższą ilość klatek minimalnych.

-w  programach typu kompresja wideo/audio/rendering szybciej uzyskujesz plik wynikowy.

 

Natomiast w plrogramach takich jak przeglądarka WWW bez bajerów (jak flash, htmp5), czy zwykły edytor tekstów to tego nie odczujesz tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pielson

 

Dla przykladu w  BF4 na moim konfigu  roznica pomiedzy  4GHz a  4,5GHz  to jakies  3-4 klatki

tyle ze  odczuc tego w grze nie mozna bo jak  zauwazyc  roznice pomiedzy  105 fps a  109 fps  ?

trzymam  owe  4,5GHz  tylko dla  psychicznego  komfortu  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to pół GHz można zobaczyć tylko w bardziej wymagających aplikacjach albo benchmarkach ? Np. ps cs6 będzie widział różnicę o te 0,5? 

@ Ktoś, gdzieś pisał, że różnica jest przy większych rozdzielczościach dosyć zauważalna, to by się akurat przydało ;)

Edytowane przez pielson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie na odwrot - przy wysokich rozdzielczosciach liczy sie karta graficzna.

To procesor wysyla do grafiki informacje o aktualizacji sceny.

 

Jak masz niska rozdzielczosc to grafika szybko oblicza i nie ma co robic jak procesor nie zdazy odswiezyc sceny.

Jak masz wysoka rozdzielczosc, to procesor czeka az karta grafiki upora sie z wyswietleniem calosci.

 

To tak łopatologicznie - popatrz sobie na to http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?page=4&itemid=1164

porównaj rozdzielczości i ilość fps oraz zegary.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu hr 02 bez ściągania ihs temperatury spadły w stresie do 48 na najchłodniejszym i 53 na najcieplejszym rdzeniu w OCCT przez 15 min, przy 4GHz, tylko że napięcie skacze od 1.165 do 1.273.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu hr 02 bez ściągania ihs temperatury spadły w stresie do 48 na najchłodniejszym i 53 na najcieplejszym rdzeniu w OCCT przez 15 min, przy 4GHz, tylko że napięcie skacze od 1.165 do 1.273.

Adaptive VCore? Sam po zabawie ustabilizowałem 4,2GHz na 1.21 - 68°C 1h avx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jestem jeszcze zielony, bardzo zielony w kręceniu, więc tylko wyłączyłem oszczędzanie energii i napięcie ustawiłem ale i tak skacze... i mnożnik w górę i tyle. Czym sprawdzić czy jest sprawny 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja mam tylko lekko inny odcień zieleni bo przespałem kilka socketów od Intela. Najlepiej rzuć okiem na wcześniejsze posty i podane linki. 

Ustawiłeś napięcie bazowe ( Vcore ) na adaptive i  prawdopodobnie zostawiłeś pozostałe na dodawaniu OFFSET na AUTO. Czyli przy obciążeniu płyta zarzuca wyższe napięcie wg. jakiś tam tabel napięć. 

Być może w google masz jakiś sensownie opracowany poradnik na G43 który wskaże Ci drogę podkręcania bez żyłowania napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do temperatur to są akceptowalne? Nie trzeba ciąć? Bo jeśli tak to znalazłem film jak robi się to szczelinomierzem . Wydaje się proste, a pewnie bezpieczniejsze niż żyletką. Gdybym dał offset na minusie to w spoczynku miałbym niższe napięcia i mnożnik? Bo non stop siedzi na 4 i na stałym napięciu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że jestem jeszcze zielony, bardzo zielony w kręceniu, więc tylko wyłączyłem oszczędzanie energii i napięcie ustawiłem ale i tak skacze... i mnożnik w górę i tyle. Czym sprawdzić czy jest sprawny 100%?

Prime 95 blend z 1h, a potem linx z avx przez 1h. Chociaż u mnie najszybciej niestabilność wychodziła w Far Cry 3 (gra po prostu się wyłączała bez żadnego błędu i widziałem pulpit). Bf3 też jest dobrym testerem stabilności. W grach jak cpu miał za niskie napięcie to wywalały po 5-10 minutach - kiedy na tym samym napięciu linx potrafił 1h latać bez błędów ;) Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo po prostu miałem pulpit albo czasami "Program wykonał nieprawidłową operację bla bla bla". Upewniłem się, że to proc po zjechaniu o 100 MHz zostawiając napięcie z wyższego taktowania. Potem wróciłem na 4.7 GHz i leciałem z napięciem do góry aż się nie wywalał (nawet w 3h sesji gry). W każdym razie prime i linx nic nie wykryły wcześniej dlatego tak jak pisałem wyżej - najlepiej CPU sprawdzać w grach. Tapatalk 4 @ SGS 3

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nalepiej podkrecać nie spiesząc sie, jeżeli komp wydaje sie stabilny po testach 24h programami typu OCCT czy Linx, to dodatkowo przez 4-5 dni warto potestować go wymagającymi grami Crysis3 FarCry 3 BF3/4 itp. Jeżeli po tygodniu testów Dołączona grafika komp nie zaliczy wpadki to znaczy że jest 100% stabilny ... tak jak u mnie, chociaż kosmicznego OC nie mam, tylko 400 MHz Dołączona grafika

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...