Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś podzieli się ustawieniami UEFI na screenach jak powinien być prawidłowo ustawiony i5 4670K na ASRock Z87 Extreme 4 na początek chciałbym ustawić go na 4.50GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy nawet jesli mysle o tych 4 Ghz to intelowska pasta pod IHSem moze byc problemem ? Bo jakos te temp nie sa przekonujace :(

Wszystko zależy oczywiście od konkretnego egzemplarza, wiadomo, ale z tego co czytam i widze na forach, to osiągnięcie 4 GHz wymaga tylko niewielkiego podniesienia napięcia, a tym samym wzrost temperatur nie jest jakiś masakryczny i jest możliwy do zniesienia. W moim przypadku procek lata na 4.2 Ghz przy 1.24V i po obciążeniu go 8 wątkami BOINC temperatura rdzeni nie przekracza 72 - 75 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy nawet jesli mysle o tych 4 Ghz to intelowska pasta pod IHSem moze byc problemem ? Bo jakos te temp nie sa przekonujace :(

 

Znajomy  na 4670K i Macho HR-02 ustawił 4200 MHz na 1.175V i po 3h OCCT ma trochę ponad 60*C , natomiast na 4400 Mhz i 1.25V po 20 minutach OCCT zaczyna przekraczać 95*C. :lol: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie warto mieć zmienne napięcie skoro różnice są niewielkie. Więc sobie odpuszczę i dałem Eist, turbo, C1E, override mode, dynamic mode, XMP i coś tam  ;)

 

MaciekCi

Ja mam tak samo. Tylko, że 4500 MHz i 1.230v (wcześniej było 1.245v), dalej z napięciami już się nie bawiłem. Niech spróbuje teraz obniżyć napięcie, może to coś teraz da? Z temperaturami jest niewielka, bo 3-4C różnicy (OCCT z AVX) po zmianie napięcia a w normalnych warunkach (gry, programy etc) jakieś 6-7C.

 

Czy warto kręcić jeszcze FSB? Mam pamięci 1866 Mhz a obecnie jest ustawione na 1600 MHz, gdyż więcej dało 28:3 DRAM:FSB (obecnie 24:3)?

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie warto mieć zmienne napięcie skoro różnice są niewielkie. Więc sobie odpuszczę i dałem Eist, turbo, C1E, override mode, dynamic mode, XMP i coś tam  ;)

 

MaciekCi

Ja mam tak samo. Tylko, że 4500 MHz i 1.230v (wcześniej było 1.245v), dalej z napięciami już się nie bawiłem. Niech spróbuje teraz obniżyć napięcie, może to coś teraz da? Z temperaturami jest niewielka, bo 3-4C różnicy (OCCT z AVX) po zmianie napięcia a w normalnych warunkach (gry, programy etc) jakieś 6-7C.

 

Czy warto kręcić jeszcze FSB? Mam pamięci 1866 Mhz a obecnie jest ustawione na 1600 MHz, gdyż więcej dało 28:3 DRAM:FSB (obecnie 24:3)?

Testowałem Ram na 1600 i 1800 i była różnica ale tylko w syntetycznych testach w Aidzie, natomiast już w 3dmarkach nie było prawie żadnej różnicy, o codziennnym zastosowaniu nie wspominająć. Jeżeli bym jednak"szedł na rekord" i każdy punkt w marku by się liczył to pewnie i ram bym podciągnął ale wtedy trzeba dovoltować procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi oto aby obniżyć mnożnik do tej wartości, by móc podkręcić FSB do wartości jakiej uzyskam w RAM-ie np. do 1866 Mhz. A obecne taktowanie 4500 MHz dalej będzie takie same, jedyna różnicą będzie zmiana mnożnika na niższy z 45 na np.40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się im nie dziwie , jak procki latają na gwarę z powodu wysokich temperatur to musieli coś z tym zrobić. Wystarczy , że wsadzą pastę na poziomie mx-2 by rozwiązać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy i tak jest brak wsparcia dla chipsetów opartych na 8 serii   :P

 

 

edit:

się zaczyna wyjaśniać: Haswell Extreme 

 

http://www.techpowerup.com/199058/intel-updates-desktop-cpu-roadmap-haswell-e-broadwell-devils-canyon-blip.html

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się im nie dziwie , jak procki latają na gwarę z powodu wysokich temperatur to musieli coś z tym zrobić. Wystarczy , że wsadzą pastę na poziomie mx-2 by rozwiązać problem.

 

Uważasz że MX-2 jest lepszy niż obecna papka pod czapką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mam wspomnianą wcześniej i oporowego na oc cepa. Z niskimi temperaturami. Zabawa pewnie nie warta świeczki chyba że gdzieś ciągle robię błąd na miarę dziecka neostrady...

 

Jak masz w opor niskie temp. to nie boj sie napiecia do 1.35 jak potrafisz to ochlodzic. Niektore sztuki maja bardzo kiepskie o/c i tyle. Bywalo ze 4.1 nie bedzie stabilne na 1.15-1.2V i koniec. Ale jak masz dobrze zalozona czapke, to do 1.3-1.35V spokojnie mozna dzialac jak w stresie nie bedziesz mial wiecej jak te  ~85*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PK-1 pod czapką, to u mnie po tygodniu 'przestała' działać - tempy zaczęły skakać do kosmicznych wartości. Myślałem, że pata po prostu wyparowała (nie wiem jakim cudem). Proca rozbierałem i smarowałem 3x i ciągle był ten sam efekt. Po trzecim razie bez efektu naszły mnie myśli, że jakimś sposobem CPU zwyczajnie zaczyna ducha oddawać, ale w akcie desperacji nasmarowałem MX-2 i jest w miarę OK. Tzn jest cieplej o jakieś 3 stopnie niż po pierwszej aplikacji PK-1 gdy jeszcze 'działała', ale mijają 2 tygodnie i temp z MX są na w miarę stałym poziomie. Całe wydarzenie jest dla mnie po prostu magią :blink:

CLP mam w szafce, ale wstrzymuję się ze smarowaniem do chwili konserwacji kibla.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dziwne, że po dokładnym wyczyszczeniu rdzenia i blachy oraz aplikacji nowej warstwy działo się za każdym razem to samo. Może moja PK-1 skisła po prostu w szafce ;)

Może jakiś syf dostał się pod czapę , a może dawałeś jej za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dostało. Smarowałem trzykrotnie równiutko i za każdym razem dokładnie czyściłem i rdzeń i blachę.

 

Przypomnijscie sobie stara akcje Yotomeczka z Dothanem - szlifowal rdzen, bo byl krzywy i chlodzenie zle dolegalo. Wystarczy ze ktorys z rantow DIE bedzie posiadal lekka chropowatosc, to juz nie bedzie idealnego nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...