Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

co sądzisz side o odpowiedzi asrocka?

 

Olali cie,ale to było do przewidzenia. Gdyby by był większy temat i więcej osób chciałaby mieć możliwość większej ingerencji w zarządzanie energii to mogłoby coś z tego wyjść.

 

Mnie brakuje też opcji z biostara hha i nie ma co liczyć by to dodali , a w biostarze włączasz nawet c7 i wydajność jest taka sama , a na gigabajcie trzeba mieć włączone tylko c1 :lol2: . Ale jak się gra rzadko to nie jest jakiś duży problem.

Ok, a słuchawki/głośniki jakie masz :)?

Koss Porta Pro , głośniki własnej produkcji - podłogowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze im coś odpiszę :) 

 

ja tam wszystkie stany C mam wyłączone od pierwszej chwili kiedy odpaliłem kompa :D dla mnie to podstawa, mój komp nie działa 24/7 także oszczędzanie energii mam w głębokim poważaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wyłączonych wszystkich stanach C na trybie override zrzuca napięcie w idle ? Programy to głupoty pokazują.

C1 i eist może być włączone one nie wpływają negatywnie na wydajność i nadal zrzuca napięcie w idle niezależnie czy używasz adaptive czy override.

 

W gigabyte override to manual , a adaptive to offset.

 

Update:

 

Nie ma problemów wydajnościowych po włączeniu c6/c7 i wyłączeniu c3 , czyli najwidoczniej tylko dla c3 nie jest aktywny undemond.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem 4790k i gigazłoma z97 g5 gaymer ;) odpaliłem prime95 i wedle tego co pokazuje hwinfo to vid w stresie wynosi max 1.125v mini 1.115v temperatury na wodzie 75c także szału nie ma z tym co mam w sigu, pytanie dla ogarniętych co i jak ustawić aby kręcić nie chce mi się przerabiać tych poradników czy wystarczy napięci i mnożnik w górę a reszta auto czy trzeba coś kombinować z vcin vrin i napieciem mostka, czy trzeba podnosić vtt aby zrobić na pamięciach 1.65v i 2400mhz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vccin ustaw na 1.900v vring na 1.20v (oba fixed), cache ratio na 3600 lub 3800, i dalej baw się napięciem procka.

 

vccin możesz potem próbować obniżać. tak niby sugerują na OCN ale umnie powoduje to niestabilność

 

Mój chodzi na 4,6 przy 1,25v (adaptive) i 4300 cache reszta jak wyżej. pamięci mam na 2200-1T nie podnosiłem vtt

 

w tym poście http://forum.purepc.pl/topic/345124-intel-haswell-core-i7-4000-core-i5-4000-testy-w-1-po%C5%9Bcie/page-36?do=findComment&comment=3892705 wrzuciłem screena z ustawień pamięci. jeszcze można ruszyć trefi w dół ale jak narazie nie chciało mi się... :P

 

 

generalnie zrobiłem tak - wczytałem gotowy profil z przygotowanych przez asrocka na 4,6 :D to mi pokazało co oni tam ustawiali, ustawiłem to sobie ręcznie, doustawiałem i w 2 dni było po oc. 

 

 

nie testuj prime95 bo on męczy mocno procka i wyciska z niego temperatury mi dobijał do 100C. jak już coś primem chcesz męczyć to wersją 27,9 nie 28.x

 

occt mi szybko pokazał niestabilność, nawet mediacoder sugerowany przez sida działał mi na niższym napięciu.

 

 

poradnik: https://translate.google.de/translate?sl=de&tl=en&js=y&prev=_t&hl=de&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.hardwareluxx.de%2Fcommunity%2Ff139%2Fhowto-get-my-haswell-stable-guide-und-full-custom-liste-989828.html&edit-text=

 

tam masz podane wartości próbki dla prime95 ja jechałem na 864k

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszytko na wodzie także temperatur sie nie boje dzięki za porady masz plusik, później pochwalę się wynikami ale jak znam życie to pewnie żaden cud nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czy woda bez cięcia procka ci pomoże, jeżeli tak to przymierze się do zakupu zestawu, nawet o tym wątek zakładałem ale nie mogę się zdecydować ze względu na efekt końcowy czy w ogóle taki będzie. procka ciąć nie chcę, planuję go sprzedać jak wyjdzie broadwell.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie zakupiłem 4790k i gigazłoma z97 g5 gaymer ;) odpaliłem prime95 i wedle tego co pokazuje hwinfo to vid w stresie wynosi max 1.125v mini 1.115v temperatury na wodzie 75c także szału nie ma z tym co mam w sigu, pytanie dla ogarniętych co i jak ustawić aby kręcić nie chce mi się przerabiać tych poradników czy wystarczy napięci i mnożnik w górę a reszta auto czy trzeba coś kombinować z vcin vrin i napieciem mostka, czy trzeba podnosić vtt aby zrobić na pamięciach 1.65v i 2400mhz ??

W przypadku gigabyte nie ruszaj Analog/Digital IO i VCCSA , to odpowiada za oc pamięci , na auto z tego co widzę jest najlepiej w gigabajcie. Zacząłem kombinować i ustawiałem jak w biostarze i za cholerę stabilności nie mogłem złapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uncore to cache ustaw sobie np 4000 (ja od tego zaczynałem lub mniej jak wyżej 3800) uncore nie możesz ustawić więcej niż maksymalne taktowanie procka w trybie turbo bez OC czyli 4400 (gdzieś takie mądrości wyczytałem). 

 

vccsa to będzie system agent może tak to masz opisane. 

 

occt odpalam na pierwszej zakładce bez żadnego zmienienia niczego. 

 

oczywiście test mediacoderem też jest wymagany do przeprowadzenia bo wykorzystuje avx.

 

occt avx męczy linpackiem nie sprawdzałem tego.

 

grid autosport też korzysta z avx gdy miałem za niskie napięcie to giera się wysypywała we wbudowanym benchmarku. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak procek wstępnie śmiga na 4700mhz napięci ustawione na stałe (bez offsetu) na 1.28v uncore w tej chwili na 3900, jeszcze pytanie czy dostalście jakieś kody na gry przy zakupie procka, bo ja nic nie otrzymałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ja kupowałem w proline i nie było o tym mowy. zaś na stronie komputronika są dwie wersje w sprzedaży 4790k z grą i bez w tej samej cenie... czyli zależy co kupisz tak dostaniesz

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ocn jak tną procki to zyskują ok 10-15c. gra nie warta świeczki. te procki oprócz temperatury degraduje napięcie dlatego moim zdaniem dobrali taką a nie inną pastę. 

 

czy mógłbyś sprawdzić jakie masz temperatury w prime95 27.9 w teście 8k ?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to na adaptive napięcia czasem ostro skaczą w górę czy to prawda czy blef?? w teście prime 95 27.9 z avx i 8k max 91c troszkę żenujące tym bardziej że woda i napięcia nie za wielkie, o dziwo jak wyłączę to momentalnie spada do 37c


 z tym zestawem się wstrzymaj sam lepiej coś złóż jak kupisz używane ek z allegro to wyjdzie taniej i wydajniej

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oskalpował drania. Dawno, dawno temu, zrobiłem tak z którymś z procków AMD i różnice w temperaturach były gigantyczne. Oczywiście proponowałbym blok na goły rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem sam już się na to czaję ale dopiero dzisiaj dostałem gada niech pochodzi z miesiąc jak nie padnie to idzie pod nóż, blok na goły rdzen spoko ale musiałbym kupić szpilki do bloku a z doświadczenia wiem że wielkich różnic nie ma jak zapoda się między rdzeń clp i na blok ocz exterme którą dostałem od ek, wracając tematem do zakupionego sprzętu, płyta niby dobre recenzje ale jak widzę radiatory na plastikowych kołkach to mnie mdli, lekko dotkniesz to buja się to na wszystkie strony a to zwiastuje kiepskie przewodzenia i późniejsze kłopoty z sekcją zasilania (podejrzewam że sporo tych płyt padnie po oc) całkiem fajnie za to przedstawia się karta dźwiękowa która bez problemu napędza moje słuchawki, choć do xmos 384 na usb jej daleko jeśli chodzi co o jakość dźwięku

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem to na adaptive napięcia czasem ostro skaczą w górę czy to prawda czy blef?? w teście prime 95 27.9 z avx i 8k max 91c troszkę żenujące tym bardziej że woda i napięcia nie za wielkie, o dziwo jak wyłączę to momentalnie spada do 37c

 z tym zestawem się wstrzymaj sam lepiej coś złóż jak kupisz używane ek z allegro to wyjdzie taniej i wydajniej

dzięki za test ale widać że masz 10C mniej od razu niż ja. mój przy 8k dobija do 100C po paru minutach - czyli woda działa. 

 

nie chcę kupować używanego sprzętu bo nigdy nie miałem do niego szczęścia - zawsze coś było nie tak. a ten zestaw pomimo swojej prostoty jest dość tani bo gdy składam identyczny z elementów wychodzi dobre pare stów drożej. ale na razie i tak nie będę tego kupować ponieważ mój cpu do 4.7 potrzebuje powyżej 1.32v także gra nie warta świeczki. lepiej pozostanę przy tym co mam w rozsądnym napięciu i temperaturach i cieszyć się będę wydajnością w grach która mnie mile zaskoczyła - no dobra spodziewałem się tego po tym co pisał side :D

 

odnośnie adaptiv to zależy chyba od płyty. moja podbija tak o 0.3v np w occt mam 1,27~1,28v przy ustawionym w biosie 1,25v. także nie ma tragedii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś w bf4 tej różnicy nie widzę ale może przez to że jadę na jednej karcie, ty masz sli więc mocy cpu trzeba więcej, wie ktoś czy można wyłączyć te wszystkie ficzery do karty killer 2200 które dostaje się w pakiecie razem ze sterami, komu takie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>a potrzebne lepiej jakby dali dobrą integrę intela na tych własnie kartach miałem najlepsze pingi a stery nie obciążały tak mocno procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe ze względu na k2200 omijam takie płyty szerokim łukiem :P, w bf4 różnic nie uświadczysz za to w AC4 i FC3 po prostu miód. skyrima z ENB będę jeszcze męczył ale to za tydzień jak do domu wrócę z wakacji - czytaj przymusowej rozłąki z komputerem na rzecz spędzania czasu z rodziną... lepiej jechać na RODOS przynajmniej blisko do domu hahahahahahhahaha

 

dla tych co nie wiedzą - RODOS - rodzinny ogródek działkowy ogrodzony siatką :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grid 2 nie nadaje się do testowania stabilności cpu , z gier to tylko crysis 3 z odpowiednim miejscu w levelu trawkowym z właczoną wysoką rozdzielczością zegara rzeczywistego obciąża 8wątków na 100% , temperatury niemalże jak na mediacoderze :> Ale mediacoder bardziej ciśniej kontroler pamięci i kasze.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok będę testował, na razie uporał się z killer2200 tym sposobem http://www.techpowerup.com/forums/threads/guide-turn-your-killer-e2200-nic-into-qualcomm-athero-ar8161.198899/ no odpaliłem bez zmiany napięć 4.8ghz ale 1.28v to już za mało do tego traktowania bsod po 20minutach grania w bf4 (ostra rozpierducha na blokadzie 64 chłopa), generalnie 4.7 mi wystarcza i przy tym zamierzam pozostać, teraz cisnę napięcia w dół potem timingi na pamięciach bo 2133mhz i 11 13 13 30 2t jakoś szału nie robi :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grid 2 nie nadaje się do testowania stabilności cpu , z gier to tylko crysis 3 z odpowiednim miejscu w levelu trawkowym z właczoną wysoką rozdzielczością zegara rzeczywistego obciąża 8wątków na 100% , temperatury niemalże jak na mediacoderze :> Ale mediacoder bardziej ciśniej kontroler pamięci i kasze.

Co za zbieg okolicznosci bo wlasnie tak wczoraj przypadkiem testowalem 4690K i pamieci tez. Ja cos jest nie tak po kilku minutach blue screan murowany. Level trawkowy obciaza proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...