Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

ja na tą chwile mam 4.7ghz 1.25v core, 1.15vring, 1.9v vrin, uncore4000 (i o wiecej nie walcze bo z tego co widziałem na overclock.net to nawet nie warto) pamięci 2133mhz 10 12 12 30 1t (niżej nie schodzą musiałbym się bawić alfami a tego mi się robić nie chce) na 2400mhz też nie idą, powalczę jeszcze o niższe napięcia bo wydajność jest już spoko, 4.8 do zrobienia ale vcore powyżej 1.3v a to oznacza temperatury na poziomie 100c a więc kiszka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale daje to coś ?, powiedz mi czy coś robiłeś z power limitami dla cpu i natężeniem prądu dla rdzenia, jak masz ustawione line calibration bo ja dałem na high a jest jeszcze ultra i extreme, czym objawia się niestabilność w mediacoderze ?? bsod czy program jakoś się sypie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncore to taktowanie L3 jak masz szybsze pamięci to różnice są minimalne , 800mhz więcej w kodowaniu zero kopa , w grach to 0-3% i mowa o astronomicznym fpsie.

 

Intel po to wprowadził oddzielnie taktowanie dla L3 , ponieważ wysoko taktowane L3 praktycznie nic nie daje i ogranicza oc. Przepustowość kaszy L1/L2 wzrosła dwukrotnie względem sb/ivy. Został też poprawiony kontroler pamięci dlatego wydajność cpu jest mało zależna od szybkości L3. Nie ma sensu żyłować taktowania L3 , wydajność rośnie w znikomym stopniu a temperatury oraz pobór mocy cpu rosną gwałtownie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli zostawiam standard 4ghz, side daj mnie ustawienia z mediacodera  bo działa ale coś słabo grzeje, wyższe temperatury mam w prime95, ale zauważyłem że napięcie spada do 1,24v i choć stabilne to zastanawiam się czy nie podnieść loadline calibration na ultra albo extereme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediacoder trzeba dobrze ustawić inaczej nie ciągnie proca na maxa i przerabiać materiał wysokiej jakości.

 

LLC działa tylko dla napięcia wejściowego , nie masz wpływu na vdroop na zasilaniu cpu. Z doświadczenia wiem , że praktycznie brak jest vdropa i napięcie w zasadzie jest takie samo jak vid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie 4.7ghz 1.24v (offset +0.060) 1.9v vrin i 1.15v vring uncore 4ghz, bf4, mediacoder grid po kilka godzin stabilne

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przecież pisałem w gigabajcie offset to adaptive. Tak samo jak w przypadku biostara potrafi ładnie walić napięcia pod większym obciążeniem.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś to pod jakimś mega obciążeniem ? ja jestem wciąż w rozłące z moim kompem przez tydzień dlatego zadaję takie pytania :P najchętniej to bym sobie teraz sprawdził offseta u siebie :P

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę przez weekend 4690K i wyniki raczej zadowalające (?). 

 

Uzyskałem 4500MHz przy napięciu  vcore 1.2V / vccin 1.8V. Temperatura w spoczynku 30C, a w stresie max 70C (chłodzenie Fortis 2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyts, odpal Intel Burn Test 2.54 i Real Temp. Ten program dosłownie pali procka ;)

W OCCT, miałem max 73 stopnie, a tutaj sam zobacz.

 

75780749164675271118.jpg

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przecież pisałem w gigabajcie offset to adaptive. Tak samo jak w przypadku biostara potrafi ładnie walić napięcia pod większym obciążeniem.

Nic podobnego

Adaptive to trzyma ci cały czas pod obciążeniem stałe Vcore, spada w idle

Offset zależnie od obciążenia

Jedno i drugie masz w płytach gigabyte

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też mam

bf3vcore.jpg

22 min w bf 

przy adaptive nie ma prawa ci spaść vcore w grze tak samo skakać avg vcore nie ma się różnić od ustawionego

Jak widzisz offset działa, pobaw się stanami C jak ci nie działa

Crysis 3 na offsecie

c1-8.jpg

c2-7.jpg

c3-4.jpg

offset działa tak jak powinien, przy adaptive masz stałe napięcie 1.224V

 

Manual przechodzi na adaptive jak masz ustawione stany C włączone, W idle ci spada w grze trzyma stałe mapięcie.

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie proste rzeczy a nie ogarniasz.

 

Manual - wbijasz stałe napięcie , programy pokazują stały wbity vid oczywiście nie ma to nic wspólnego z realnym napięciem kiedy aktywne są stany energetyczne

 

Auto - działa tak samo jak offset tylko nie masz możliwości zmiany napięć wzgłędem tego co ustawi bios i dokładnie tak samo podbija napięcia w obciążeniu jak offset , u mnie dokładnie +0.1v

 

Offset - napięcie odniesienia dla offsetu to vid ustalony dla taktowania z turbo , podbija podkładnie tak samo jak auto czyli +0.1v pod max obciążeniem

 

Przy auto i offset w idle vid schodzi do minimalnej wartości tylko to i tak nie ma wpływu na pobór mocy przy włączonych stanach energetycznych.

 

Offset to nic innego jak adaptive , im gorsza sztuka cpu tym adaptive przestaje mieć sens , ponieważ pod obciążeniem nadnaturalnie wysoko podbija napięcie. Wychodzi bokiem brak LLC dla napięcia cpu :>

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side nie tłumacz czegoś co jest od ładnych paru lat.

Jak byk masz pokazane w Crysis że offset jest i działa. Przy offsecie tak samo możesz mieć stały zegar i różne napięcia zależne od obciążenia.

Skąd ci się urodziło że w gigusiu offset to adaptive. Jak by tak było to na tym wyżej miał byś stałe napięcie w grze czyli 1.224 a nie tak jak na offsecie 1.032V  -1.044V-1.224V tak samo u asusa,asrocku, msi dziła offset.

Giguś tylko połączył manual z adaptive, ale by adaptive działało musiosz mieć stany C powłączane.

Cofnij się do p67 mogłeś mieć stany powłączane a przy manual napięciu ci nie schodziło w idle.

 

Pomież troch czy nie ma wpływu, po dłuższedj rozgrywce 20-40W różnicy jest..

 

I jeszcze jedno offset to nie to samo co adaptive. Adaptive rusza ci tylkko napięcie od turbo a offset rusza ci od podstawowego vid.

PS.

Po tych trzech SC z crysis3 uż powinieneś odpuścić

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie rzucacie jak panny w kislu. Jak zwal tak zwal te opcje, jedna ustawia na sztywno dane napiecie idle/stress, drugie dorzuca offset do vid. A kto i jak sobie to implementuje w biosie i jak nazywa - kwestia vendora. U jednego mniej lub bardziej trzeba kombinowac z wl/wyl stanow Cx czy co tam chcecie. Brak LLC dla vcore - moze w tanim badziewiu albo niedowoltowanym fivr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walczę od wczoraj z nowa platformą - wam też tak procek się grilluje w nowszej wersji prime95- 2.83 zdaje się ?

Temperatury sa z 15 stopni wyższe niz w xtu i z 10 niż w occt.
Jak widzę na i5 trzymanym na 1.3v na wodzie okolice 96 stopni to robi się nieciekawie  :zonk: 
Najprościej było by nie testować prime ale może najlepszy pod Haswella ? 

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem wczesniej że mimo zapewnień intela procki nie mają lepszej pasty, takie samo <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>o jak poprzednio jak chcesz kręcić wysoko to musisz ciąć czapkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side nie tłumacz czegoś co jest od ładnych paru lat.

Jak byk masz pokazane w Crysis że offset jest i działa. Przy offsecie tak samo możesz mieć stały zegar i różne napięcia zależne od obciążenia.

Skąd ci się urodziło że w gigusiu offset to adaptive. Jak by tak było to na tym wyżej miał byś stałe napięcie w grze czyli 1.224 a nie tak jak na offsecie 1.032V  -1.044V-1.224V tak samo u asusa,asrocku, msi dziła offset.

Giguś tylko połączył manual z adaptive, ale by adaptive działało musiosz mieć stany C powłączane.

Cofnij się do p67 mogłeś mieć stany powłączane a przy manual napięciu ci nie schodziło w idle.

 

Pomież troch czy nie ma wpływu, po dłuższedj rozgrywce 20-40W różnicy jest..

 

I jeszcze jedno offset to nie to samo co adaptive. Adaptive rusza ci tylkko napięcie od turbo a offset rusza ci od podstawowego vid.

PS.

Po tych trzech SC z crysis3 uż powinieneś odpuścić

Cały czas pokazujesz gry , gry nie mają nic wspólnego z dużym obciążeniem cpu. Dwie różne płyty i zachowanie jest dokładnie takie same jak opisałem.

Nic mi się wzięło tylko zachowanie offsetu i adaptive jest takie samo , kłócisz się nie wiem co w biostarze było tylko adaptive i override zachowanie było takie samo. Dokładnie tak samo podbijało napięcie pod większym obciążeniem.

 

Czemu tak męczysz bułe skoro nie masz racji , daje offset +0v i mam napięcie dokładnie jak przy zegarze 3.9ghz , przy auto jest to samo tylko dorzuca ~50mv na każde kolejne 100mhz. Syutacji dotyczy tego konkretnego cpu. Mówie jak jest na obu płytach jest identycznie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...