Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

1600mhz cl10 to 100% nie kontroler .Na początek podnoś uncore , jak zacznie się restartować komp to zaczyna brakować napięcia wejściowego. Jak zacznie się pojawiać bsod 101 to brakuje napięcia na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zalezy Tobie na gwarancji? Generalnie doleczkami sie nie musisz przejmowac. Jak jest jakis "zadzior" do gory, to ew. sobie cooler/blok porysujesz. Na wydajnosci nie stracisz. Ale jak zaczniesz szlifowac, to z mostu masz brak gwary nawet jak ladnie przykleisz IHS.

 

A ta nowa super wypas extra płatna gwarancja Intela będzie działać w takich przypadkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cos Ty, procek musi byc bez uszkodzen zewnetrznych zeby przeszedl RMA.


Pamięci mam bez rewelacji - Kingi HyperX 1600 CL10 i tak też pracują (1,5v)

 

Napięcie wejściowe mam na 1.900v w uefi (chyba o to V chodzi?). Natomiast cache rzeczywiście przestawiłem z Auto (gdzie podawał 1.29v), na 1.2v. Podniosłem teraz do 1,23v, włączyłem OCCT i zobaczymy.

 

Mozesz sie tez zainteresowac timingami bardziej szczegolowo i podniesc napiecie na ram. Tym bardziej, ze masz 16GB ramu, musisz brac na poprawke zabawe w napiecia - takie zestawienia nie zawsze dzialaja z palca na auto. Mocniej obciazasz IMC i jak jakosciowo jest "gorszy" to takie jazdy potrafia sie pojawic. Czyli oba I/O w gore. Cache woltujesz w zaleznosci od MHz IMC i pamieci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 1,23v dla keszu i rdzenia, przeleciał 3 godziny OCCT. Czyli zwiększenie napięcia uncore pomogło. Mam teraz kesz x42@ 1,23v. Dla pewności zjadę do x40 i zabiorę się za rdzeń, który przy 4500 jest stabilny przy 1,2v, a przy 4700 OCCT wywala BSOD przy 1,303v. Natomiast XTU przechodzi bez problemu kilka godzin 4,7GHZ przy owych 1,3v.

 

Poza tym, mimo iż mam Macho rev A BW (na max obrotach i w otwartej budzie), to temperatura w Prime95 sięga 100C :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max to ~ +0,25v , czyli w granicach 1.3v. Tylko pisałem przy tak wolnych pamięciach podnoszenie i/o nic ci nie da , jedynie podniesie temperatury na cpu.

 

Nie wprowadzaj czlowieka w blad. Wiecej jak 8GB (w ekstremalnych przypadkach 4) wymaga podbicia napiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widzę w swoim biosie to to że płyta podbiła napięcie chipsetu do 1.082v z 1.05v. z czym to jest związane Waszym zdaniem? z pamięciami, z uncore, czy ogólnie z podkręceniem?

 

140721183634.png

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę później u siebie i zobaczę ile mi płyta serwuje na chipset.

 

Na razie 4600Mhz @ OCCT 2:30h. Napięcie strzeliłem w ciemno na 1.27v.

53765199878805245665_thumb.jpg

 

Teraz się zastanawiam, czy próbować zbijać napięcie, czy pociągnąć na 4700Mhz

 

ryba, w tej chwili ustawiłem pamięci z palca, wcześniej miałem ustawione, aby wczytywało profil (choć ustawiłem dokładnie jak w tym profilu). Na razie nie podbijałem I/O i napięcia na ram (1,5v).

Temperatury mnie jednak martwią. Zastanawiam się nad pastą Gelid'a, bo w tej chwili mam tę fabryczną od Macho. Ile można zyskać, z 10C, czy naiwny jestem?

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj czlowieka w blad. Wiecej jak 8GB (w ekstremalnych przypadkach 4) wymaga podbicia napiec.

To chyba jak masz kapcia nie procesor , przy tym taktowaniu 1600mhz i 16gb to z kontrolera możesz nawet zdjąć napięcie. Zabawa z vccsa i io zaczyna się od około 2133mhz 16gb i mocnym oc cpu. U siebie przy 2400mhz cl9 nawet nie tykam vcssa i io.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, dzisiaj oddawalem klientowi kompa z 4570 bez K, plyta B85, pamieci 1600MHz i uwierz mi, wszystko na auto nie dzialalo w pelni stabilnie w tym secie ktory dostalem. A kazdy komponent w innym secie dzialal bez zarzutow... Kompatybilnosc ktos powiada?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, spróbowałem podbić o 100Mhz CPU. Niestety przy 4700@1.27v, w OCCT dostałem bsod: 124. To chyba nie będzie jednak od (kontrolera) pamięci, tylko po prostu za mało papu dla procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja widzę w swoim biosie to to że płyta podbiła napięcie chipsetu do 1.082v z 1.05v. z czym to jest związane Waszym zdaniem? z pamięciami, z uncore, czy ogólnie z podkręceniem?

 

(...)

 

Asrock tak ma na standardowych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

dalej się męczę z napięciami, płyta wali je wręcz kosmiczne :evil:  W tej chwili mam w zasadzie stabilne 4,4 GhZ, chcę podejść do 4,5 ale szkoda mi katować procesor.

 

stability_test_2.png

 

Na chwilę ustawiłem napięcie procesora ręcznie (CPU Core Voltage) na 1.25V i wszystko chodziło OK. Niestety, potem uruchomiłem testy po 10 minutach w teście Aida komputer się zresetował. Nie miałem już czasu na zabawę więc powróciłem do starych ustawień. Sprawdzę jeszcze napięcie ustawiane na stałe w okolicach 1.28 - 1.3, ale ta opcja nie zbyt mnie interesuje, bo sztywno trzyma zadaną wartość nawet kiedy w idle takty spadają. LLC mam teraz ustawioną na lvl 5 - czy to możliwe, że w stresie LLC wali takie wartości napięć?

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po przesiadce na porządne chłodzenie powietrzem (Noctua NH-D14) i nareszcie Haswell zrobił się chłodniejszy ta Noctua to ogromne monstrum istne bydle bałem się, że nie zmieści mi się do tego ZALMANA, Z3 ale na szczęście udało się. W porównaniu do BOX'owego chłodzenia INTELA nie ma nawet sakli porównawczej totalny nokaut.

zdj-cie0424.jpg

zdj-cie0427.jpg

zdj-cie0428.jpg

zdj-cie0430.jpg

Gorące powietrze jest wyrzucane tyłem oraz górą obudowy przy okazji mam dodatkowy nadmuch na kartę graficzną. Na froncie obudowy są podłączone dwa wentylatory (białe 120mm 1300 obr/min) ZALMANA podpięte pod kontroler obrotów na przednim panelu odpowiadają one za wtłaczanie powietrza do wnętrza obudowy. Na samym tyle oraz u góry na grzbiecie obudowy zamontowane są 3 wentylatory Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm 1500 obr/min charakteryzujące się wysokim współczynnikiem przepływu powietrza na poziomie 71,25 CFM (121,07 m³/h) zasysają one gorące powietrze z obudowy i wyrzucają je na zewnątrz.

PS. Sorry za kiepską, jakość zdjęć, ale robiłem je późno w nocy telefonem byłem już totalnie zmęczony.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu tak jak doradzaliście  niestety, ale temperatury wzrosły a chłodzenie zamontowane dobrze na 100 % pasta rozprowadzona też tak jak powinna być 3 razy sprawdzałem.

zdj-cie0438.jpg

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty to upchnales nad RAM'em? :biggrin:

 

Low Profile

 

corsair-vengeance-lp.jpg

 

spokojnie mogę dołożyć jeszcze kolejne dwie takie kości RAM'u miejsca nie brakuje

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

ale masz ciasno w tej obudowie :> . Nie wiem, czy nie było by lepiej, żeby przez górę obudowy pchać chłodne powietrze do środka wprost na cooler CPU ( w konfiguracji takiej, jak pokazałeś na początku), a wyciąganie nagrzanych oparów zostawić wentylatorowi zamontowanemu z tyłu odbudowy. Jakie masz w ogóle temperatury?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przestańcie pieprzyć bzdury początkowy montaż był najwydajniejszy i do niego bym wrócił (czyli ciepłe powietrze pchane w górę obudowy, które jest wyciągane przez wiatraki) małe obudowy mają tą zaletę że szybciej następuje wymiana powietrza przy niższym rmp wiatraków, najlepsze rezultaty by uzyskał jakby miał na grafie fabryczną turbinę która wyrzuca ciepło na zewnątrz

seba twój pomysł jest całkiem do bani bo zakłóci naturalną cyrkulację powietrza (ciepłe powietrze unosi się do góry)

azgan wróć do poprzedniego ustawienia radiatora, sam to sprawdzałem różne konfiguracje z nh-d14 i właśnie wentyle skierowane w górę były najwydajniesze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd mam dwa wentylatory o góry, które wyciągają powietrze z budy temperatury CPU spadły o jakieś 2-3 w maksymalnych wartościach. Sprawdziłem to przy Prime95 przed i po montażu. Czuć ciepłe powietrze jak wychodzi z obudowy. Z przodu jest jeden duży wentyl co wciąga powietrza z zewnątrz. I jeden z tyłu 120mm co tez wyciąga..  Zastanawiam się czy nie obrócić ten z tyłu że by też wciągał powietrze. Ale to chyba by spowodowało że gorące powietrze z karty (czyli u dołu obudowy) by miało zła cyrkulację.   Tak więc tak chyba jest najlepiej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil mam tak samo w swojej hf922 z tym że ja mam do góry chłodnice która wyrzuca powietrze do tego 120 na tyle też wyrzuca i jeden z przodu pompuje do obudowy, zasilacz zaciąga z spodu obudowy i wyrzuca na zewnątrz także ma komfortowe warunki bo nie zaciąga ciepłego powietrza z środka obudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 godzinach i 30 min grania w Battlefield 4 powiedźcie mi czy takie temperatury są akceptowalne? Proc ustawiony na 4GHz.

 

nh-d14-i5-4670k.jpg

 

Jeśli chodzi o przepływ powietrza w Z3 tak to wygląda

 

z3-plus.jpg

 

Gorące powietrze jest wyrzucane tyłem oraz górą obudowy. Na froncie obudowy są podłączone dwa wentylatory (białe ZALMANA 120mm 1300 obr/min) podpięte pod kontroler obrotów (na przednim panelu) odpowiadają one za wtłaczanie powietrza do wnętrza obudowy. Na samym tyle oraz u góry na grzbiecie obudowy zamontowane są 3 wentylatory Enermax T.B. Silence PWM UCTB12P 120mm 1500 obr/min charakteryzujące się wysokim współczynnikiem przepływu powietrza na poziomie 71,25 CFM (121,07 m³/h) zasysają one gorące powietrze z obudowy i wyrzucają je na zewnątrz.

 

enermax-t.jpg

 

Pierwotnie tak to wyglądało

 

zalman-z3.jpg

 

obecnie właśnie takie dwa wentylatory są na froncie obudowy podpięte do kontrolera ZALMAN'a.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...