Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mógłbyś spokojnie tego procka jeszcze 400-500 Mhz wyżej pocisnąć jest jeszcze zapas temperatury i napięcia.

 

Nie wiem, jakie temperatury są bezpieczne, bo na stronie Intela piszą, że MAX 72 stopnie :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakie temperatury są bezpieczne, bo na stronie Intela piszą, że MAX 72 stopnie :mellow:

 

Mozesz spokojnie trzymac do wiecej, takie 70-75*C to sa elo temp. przy lajtowym o/c lub zestawie LC. Te 80*C mozna jeszcze akceptowac przy niewielkim wkladzie finansowym. I jak koledzy zauwazyli, jesli faktycznie te 4GHz masz ustawione na 1.2V, to calkiem prawdopodobne ze masz jeszcze zapas kilkuset MHz przy tym napieciu co nie powiekszy temperatur az nadto. Do 1.25-1.3V mozesz smialo testowac o ile znaczaco nie podbijesz sobie temperatur w stresie. Celuj bardziej w 4.5GHz bo sie procesor marnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , nie rozumiem tych opcji z "oszczędzaniem".

 

Mam włączone (enabled) - C States, C1E i Turbo Bost. wszystkie napięcia na override.

Potrzebuję siadając do robienia muzyki (FL Studio) włączyć High Performance w Win 8.1, ponieważ na tym zżucaniu  MHZ, nie najlepiej się pracuje, są przycięcia w programie. Ogólnie powinienem w FL Studio pracować na full proca nawet jak tego nie wykorzystuje.

 

Powiedźcie mi co ustawić na stałe, lub co musze zmieniać za każdym razem jak będe siadał do FL Studio, a co jak będe zwyczajnie oglądał film czy męczył firefoxa. Bo w tym drugim przypadku chyba lepiej żeby nie męczyło proca ? Może wogóle się nie przejmowac tą całą degradacją ?

 

Proc i5 4670k po skalpie ustawiony na - 4400 uncore - 3800, napięcia 1.20 i uncore 1.15, temp max około 70-75 (Mogę oczywiście więcej ale takie OC jest kompromisem między wydajnością - 30% a nie dużymi temperaturami a co za tym idzie ciszą)

Edytowane przez thical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedźcie mi co ustawić na stałe, lub co musze zmieniać za każdym razem jak będe siadał do FL Studio, a co jak będe zwyczajnie oglądał film czy męczył firefoxa. Bo w tym drugim przypadku chyba lepiej żeby nie męczyło proca ? Może wogóle się nie przejmowac tą całą degradacją ?

 

 

Jak nie walisz mu napiecia w opor, masz elo chlodzenie, a kilka W w te czy w tamta Ciebie nie interesuje, bo stac na rachunki za prad (mowa o skali kilku zl/rok), to nie musisz wierzyc w bajki o degradacji i obnizeniu rachunkow o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie walisz mu napiecia w opor, masz elo chlodzenie, a kilka W w te czy w tamta Ciebie nie interesuje, bo stac na rachunki za prad (mowa o skali kilku zl/rok), to nie musisz wierzyc w bajki o degradacji i obnizeniu rachunkow o 50%.

 

To pewnie że olewam bajki :)

W takim razie mam wszystko wyłączyć ? tzn. c states , c1e, turbo bost ? Czy nie wszystko ? a może High performance w win to wyłącza ? No bo właśnie tego nie kumam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak włączasz hp to wyłącza się eist dlatego cpu pracuje cały czas na max mnożniku.

 

aha czyli wystarczy że włączam HP żeby proc grzał na maxa ?

Ja mam asrocka i chyba c1e i eist są połączone, a co z c states i turbo boost, powyłączać czy nie przeszkadzają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost masz wyłączony jak ręcznie wbiłeś mnożnik , co do stanów energetycznych to c2-c3 negatywnie wpływają na wydajność. Z c6 i wyższych stanów procesor "wychodzi" już bardzo niewielkim obciążeniu i raczej nie przeszkadzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło lekkie ochłodzenie za oknem i zobaczcie sami jak to teraz wygląda. Myślę, że całkiem przyzwoicie. Postanowiłem pograć przez 2 godzinki w Battlefield 4 i oto jak wyglądają temperatury procka.

cpui5-4670ktemp.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boost masz wyłączony jak ręcznie wbiłeś mnożnik , co do stanów energetycznych to c2-c3 negatywnie wpływają na wydajność. Z c6 i wyższych stanów procesor "wychodzi" już bardzo niewielkim obciążeniu i raczej nie przeszkadzają.

 

Przepraszam że dopiero teraz odpisuję. Spojrzałem w uefi (płyta Asrock) i dokładnie to mam powłączane:

 

Intel SpeedStep Technology - Enabled

Intel Turbo Bost Technology - Enabled

CPU C States  Support - Enabled

Enhanced Halt State (C1E) - Enabled

C3, C6, C7 State Support - DIsabled (wszystkie)

 

Bardzo bym prosił ostatecznie co mam zmienić a co olać :) Zakładając że będe uruchamiał opcje HP w windowsie.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to właściwy wątek ale ma związek.

 

mam problem z asrock z97 extreme 4.

 

polega on na tym że jak odłączę od płyty zasilanie np poprzez wyłączenie zasilacza, komp się nie uruchamia. w końcu się uruchomi właśnie z niego piszę ale nie wiem o co chodzi. 

 

żeby teraz na nim działać próbowałem wszystkiego. rozmontowałem wszystko (obejrzałem pod lupą socket), założyłem chłodzenie boxowe, jedna kość pamięci nie wstaje. wciskałem clear cms kilkukrotnie błykałem zasilaczem komp się odpalił, poza tym parę razy próbowałem przełączać między biosami, wyciągałem baterie, raz gdy była jedna kość pamięci klawiatura obraz przez igpu w pętli restartował się na kodzie 6F - błąd chipsetu - wg instrukcji zrób clear. zrobiłem odpalił się do biosu. 

 

po złożeniu wszystkiego do kupy lipa znowu to samo nie uruchamia się - żeby złożyć wszystko musiałem odłączyć zasilanie od płyty głównej. w nerwach poddałem się odszedłem od kompa na kilka minut wciskam power działa.

 

co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? oddać ją na gwarancji? pisać do supportu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnąłem na noc baterię i oczywiście za pierwszym razem rano się nie uruchomił. postał z 30 min od podłączenia zasilania i w końcu się odpalił. 

 

dzisiaj zmieniam tego aszrota na asus z97 pro może z nią nie będę miał takich cyrków i będę mieć te 10 czy 14 dni na zwrot w razie czego. 

 

aszrota oddaję na gwarancji jak wróci ten sam to będę go do skutku reklamować aż mi wymienią go na nowego żebym mógł go sprzedać na alledrogo albo gdzieś tam... 

 

 

edit:

 

od wczoraj mam asus z97 pro wifi-ac. płyta ciekawa, posiada rozbudowane opcje w biosie. posiada możliwość regulacji ASPM  :P domyślnie jest wyłączona, możliwe że na arocku było podobnie. "rozbita" też jest opcja EIST i C1 można je osobno ustawiać - w asrocku były zbite w jedną.  

 

z różnic jakby lepiej działało sli ale to pewnie sugestia... tak poza tym to różnice są zbyt małe no może oprócz takiej że z tą płytą nie mam już takich problemów jak z asrockiem.

 

support mi odpisał:

 

Hello,

 

maybe problem with the power supply? Please test another one if you have.

Check the system in minimal configuration:

CPU+cooler, 1x memory module, onboard graphics, keyboard and moouse.

Happen the same? If so, it looks like something damaged on mainboard or CPU…

 

Best regards,

 

 

ASRock Support

ASRock Europe B.V.
Bijsterhuizen 1111
6546 AR Nijmegen 

The Netherlands
www.asrock.com

 

niestety innego zasilacza nie posiadam ale zasilacz podłączany "na krótko" za każdym razem startuje a płyta główna już jakoś nie chce. poza tym support asrocka po raz kolejny działa sztampowo, gdyż opisałem im w wiadomości że w ten sposób sprawdzałem już kompa. jutro oddaję ją na gwarancję, mam nadzieję otrzymać nową, którą oczywiście będę chciał sprzedać.

 

 

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wyciągnąłem na noc baterię i oczywiście za pierwszym razem rano się nie uruchomił. postał z 30 min od podłączenia zasilania i w końcu się odpalił. 

 

dzisiaj zmieniam tego aszrota na asus z97 pro może z nią nie będę miał takich cyrków i będę mieć te 10 czy 14 dni na zwrot w razie czego. 

 

aszrota oddaję na gwarancji jak wróci ten sam to będę go do skutku reklamować aż mi wymienią go na nowego żebym mógł go sprzedać na alledrogo albo gdzieś tam... 

 

 

edit:

 

od wczoraj mam asus z97 pro wifi-ac. płyta ciekawa, posiada rozbudowane opcje w biosie. posiada możliwość regulacji ASPM   :P domyślnie jest wyłączona, możliwe że na arocku było podobnie. "rozbita" też jest opcja EIST i C1 można je osobno ustawiać - w asrocku były zbite w jedną.  

 

z różnic jakby lepiej działało sli ale to pewnie sugestia... tak poza tym to różnice są zbyt małe no może oprócz takiej że z tą płytą nie mam już takich problemów jak z asrockiem.

 

support mi odpisał:

 

Hello,

 

maybe problem with the power supply? Please test another one if you have.

Check the system in minimal configuration:

CPU+cooler, 1x memory module, onboard graphics, keyboard and moouse.

Happen the same? If so, it looks like something damaged on mainboard or CPU…

 

Best regards,

 

 

ASRock Support

ASRock Europe B.V.

Bijsterhuizen 1111

6546 AR Nijmegen 

The Netherlands

www.asrock.com

 

niestety innego zasilacza nie posiadam ale zasilacz podłączany "na krótko" za każdym razem startuje a płyta główna już jakoś nie chce. poza tym support asrocka po raz kolejny działa sztampowo, gdyż opisałem im w wiadomości że w ten sposób sprawdzałem już kompa. jutro oddaję ją na gwarancję, mam nadzieję otrzymać nową, którą oczywiście będę chciał sprzedać.

 

 

 

 

 

 

Widzisz, zanim napisales posta, chcialem Tobie zasugerowac rowniez problem z zasilaczem. Niektore z moich topowych >1kW na topowych plytach z HS zadzialaja i zadnych problemow, Natomiast przy tanszych plytkach jak Twoja juz nie odpale platformy - tylko na nowszych zasilaczach. Ta PRowa nagonka na zasilacze przed premiera Haswella nie byla bez powodu w niektorych przypadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak wiekowy, to mogl zaczac swirowac po czasie od zbyt malego obciazenia. Wskazuje na to, ze jak go pomeczysz chwile, to zacznie dzialac. Mialem kiedys taki objaw, radzilbym Tobie rozgladac sie za nowym zasilaczem jak niechcesz miec przykrych niespodzianek niedlugo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ten zasilacz bez problemu startuje z samymi dyskami twardymi gdy spinam zielony z czarnym we wtyczce ATX.

 

Powtórzę problem z odpaleniem płyty występuje tylko wtedy gdy odlacze zasilanie (prąd) od zasilacza. Gdy po takim zimnym starcie płyta w końcu zaskoczy i nie odłączam prądu to płyta startuje za każdym razem.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy takie temp nie są czasem za wysokie?
 

20408823668164447060.jpg

 

Macho Rev A BW + Small Ftt Prime.

Ja wiem, że prime nieźle grzeje, ale mimo wszystko, chyba te tempy są ciut za wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...