Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli podobnie.

U mnie dodatkowo okazało się, że proc jest niestabilny, mimo, iż wszystkie inne testy przechodził bez kłopotu. Prime obnażył braki napięcia. Zarówno Small Ftt, jak i Blend powodował reset kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że aby w pełni sprawdzić stabilność za pomocą Prime test musi chodzić przynajmniej ponad 6h... najlepiej 24h. Nie widzę jak miałbym zostawić kompa z takimi temperaturami na pare godzin. Może lepiej w OCCT - czytałem opinie, że też nadaje się do testowania stabilności i wystarczy 1-2h, żeby wstępnie określić stabilność. Z tego co pamiętam temperatury nie były tak wysokie, a dodatkowo można ustawić, żeby test się zatrzymał po osiągnięciu określonej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przejrzyj parę stron w tył tego wątku i dowiesz się jak testujemy stabilność haswella.

 

1. Aida

2. Mediacoder

3. Trochę occt

4. GRY

 

Prime odpada za bardzo katuje procka

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój 4,5ghz robi na 1.260v, vring: def, Vrin : 1,900v

 

do 4,6ghz to nie wiem ile mu trzeba, nie mogę go ustabilizować 

vring 1,2v
vrin 2.0v
vcore 1.280v

 

uncore ma znaczenie ? z tego co wiem nie może ono być wysokie gdy napięcie vring jest spore

 

@edit: aida64 w wersji trial jest wystarczająca do testowania stabilności ?

Edytowane przez Boru91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zabezpieczyć tranzystorki, czy co to tam jest, obok rdzenia? Zamierzam dokonać skalpu i zapodać CLP między ihs, a rdzeń, oraz gelida między cooler, a ihs.

Hello,

 

najlepiej lakier elektroizolacyjny - taki jak do zabezpieczania uzwojeń, ale wystarczy też zwykły lakier do paznokci. Gdzieś widziałem też tutorial skalpowania i tam został użyty klej na gorąco z pistoletu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu żyletką skalpowałem jakiegoś dwurdzeniowego Athlona. Tym razem mam zamiar użyć imadła, bo w pobliżu mocowania ihs'a znajdują się tranzystory, czy co to jest, a nie chciałbym ich uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

imadło, klocek i młotek. Można też trochę podgrzać suszarką, żeby ten czarny silikon, który trzyma IHS'a po obwodzie trochę zmiękł. U mnie wystarczyło puknąć 4 razy i to niezbyt mocno. Krawędzie imadła warto okleić taśmą izolacyjną, żeby nie uszkodzić powłoki galwanicznej IHS przy montażu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi tylko po co? Skoro i tak powyżej 1.3v haswell ulega degradacji cięcie czapy pomoże z tempami prime ale kto gra w prime? Pod normalnym obciążeniem przecież się nie przegrzewa a po cięciu czapy spada drastycznie jego wartość i przejście na broadwell robi się bardzo drogie...

 

Mialem ciętego ivy pomogło to bardzo z tempami przy OC ale oddalem go za pol darmo... Zresztą nie słyszałem żeby ivy ulegał tak degradacjinpd napięcia i temp jak haswell

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kogo to obchodzi co on mówi, patrz na doświadczenia ludzi podkręcających. Ludziska ładują na codzień ponad 1.4v i w ciągu roku nic się nie dzieje. To samo było z napięciem na pamięciach na sb i ivy banialuki wypisują, w sumie o haswellu to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Detailed Watercooled CPU Overclocking Guide - Mo…:

 

Obejrzyj sobie to w okolicach 8 min koleś mówi ze 1.3v to bezpieczna wartość. Poza tym na ocn tez pisali ze im procki degradowaly jak mieli za wysokie napięcia

 

To odpal google translate jak nie wiesz co koles mowi przed i po 1.3V... Ale w sumie klamsto powtarzane dosc czesto zaczyna byc prawda, co widac po portalach opisujacych kwestie o/c.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak się degradują procki, ale u mnie SB pracował długo na 4,8GHz przy 1,4V, ostatnio po zmianie grafy już tyle nie mógł (może grafa mu w tym pomogła) i był stabilny na 4,6GHz przy takim napięciu.

 

Teraz dostałem nowe zabawki i w sumie nie jest tak źle:

 

 

sxod40.jpg

 

 

Ogólnie nie jest tak różowo, bo o ile programy testujące pokazują jako taką stabilność to taki BF3 jest bezlitosny i obnaża wszelkie niestabilności bardzo szybko. Jak na razie chyba te 4,6GHz przy 1,25V będzie ok, ale muszę trochę pokatować. Z ciekawostek płyta to Gigaszit gaming 5 i nie działa offset. Wszystkie opcję oszczędzania energii włączone, bios najnowszy i nic, proc w idle'u sziedzi ciągle na 4,6GHz i napięcie również nieruszone. Nie to, że to mnie jakoś niepokoi, bo tempy w okolicach 30* i zużycie z gniazdka również w normie, więc nie ma płaczu :) pzdr

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam pytanie, czy ktoś już zweryfikował to, że procesor z włączonymi stanami C1 itp. obniża napięcie w idle pomimo trybu override ustawionego w biosie? Ktoś wypowiadał się tutaj, że faktycznie ma to miejsce pomimo tego iż programy pokazują stały VID. Poszperałem na zagranicznych forach i nie znalazłem tam żadnej wzmianki o tym. To jak to w końcu jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chmiczny wyłącz intel turbo, c3 c6 u mnie offset działa bez problemu, stabilność testowałem bf4 bo szybciej wywala błędy jak aida, bardzo dobry jest occt pierwszy test bez żadnych zmian (czasem trzeba zmienić max temp procka bo powyżej 85c jest fail) u mnie do pełnej stabilności na 4.7ghz trzeba 1.27v i wiecej nie daje bo bez skalpu za wysokie temperatury w syntetykach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi wyłączać tylko niech wymusi napięcie manualnie , w wygrzewaczu mu mocno podbija i jest stabilność ,w grze ma niższe napięcie i dlatego stabilności nie łapie.

 

Ale c3 to lepiej wyłączać ,wydajność spada.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wkleić, to co ostatnio napisał ktoś na overclock.net:

 

46149957992749297258.jpg

 

Zacna tabelka. O ile dobrze zrozumiałem, jeśli ustawię wszystko tak jak w pierwszym jej wierszu, to proc zrzuci napięcie w idlu pomimo tego, że jest ono na sztywno (tryb override) ustawione w UEFI? Gdy tak zrobię, to programy typu HWInfo pokazują wtedy stały VID, niezależnie od tego czy proc jest w idlu czy nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asrock którego posiadasz mi zrzucał napięcia tylko w trybie adaptiv, tak samo obecnie zachowuje się mój asus.

 

 

Ten Asrock ogólnie jest spoko, tylko UEFI jakieś takie fikuśne jak dla mnie jest. Zastanawiam się nad jej sprzedażą i kupnem jakiegoś asusa, może takiego jak Twój?

Zbaczając lekko z tematu to byłby ktoś zainteresowany kupnem? Mam do niej jeszcze Pentiuma G3420, Sprzedam taki zestawik w rozsądnej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...