Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki, super odpowiedz.
Nie oplacalo mi sie kupowac wersji z K. Po prostu jestem ciekawy.

Widzę, że nie wolno się nawet o nic zapytać.

Brak słów.

Edytowane przez Pazura
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam was. Jako że procka z k na koncu mam od ponad 2 lat, dziś stwierdziłem ze pobawie sie w OC. Poczytałem troche poradników, podenerwowałem sie jak po raz ktorys z rzędu OCCT wysypywał sie po paru minutach, ale w koncu wykręciłem go na 4.4 ghz. No i teraz moje pytanie. Czy jest możliwość że procek te 4.4 miał tylko gdy jest na to zapotrzebowanie? Pytam ponieważ teraz będąc nawet w idle, tzn na pulpicie, procek chodzi cały czas na 4.4 ghz gdzie w zasadzie jest to zbędne i troche z obudowy hałasu jest, w koncu schłodzić go trzeba. Nigdzie nie umiałem znaleźć odpowiedzi na to pytanie ale myśle że na forum będzie masa ludzi którzy będą znać odpowiedź. Pozdrawiam i dzięki z góry.

 

Edit : Nie wiedziałem, że do tego by napisać " do tego by procesor wchodził na wyższe obroty sam służy paramter x" trzeba znać cała konfigurację i listę przebytych chorób. No ale skoro tak to podaje.

 

CPU i5 4670k
GPU GTX 780 ZOTAC AMP
MOBO Asrock extreme 4 z87
RAM 16gb Crucial Ballistics 1600mhz
Windows 10 x64

 

Ustawienia:

 

CPU Ratio x44

CPU Cache Ratio x42

VCore adaptive Voltage 1.240 V

VCore voltage additional offset 0.050 V

VCore Voltage Mode Adaptive

CPU Cache Voltage mode Adaptive

CPU cache adaptive voltage 1.200 V

CPU cache voltage offset 0.050V

Edytowane przez DarkSoul88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam procesor i5 4690k i plyte msi z97pc mate

 

Chodzi mi o core speed wacha sie od 800 do 4100 mhz jest mozliwosc zmiany minimalnej wartosci np na 2000 do 4100 ? bo wydaje mi sie ze w trakcie grania jak sie uspokoi otoczenie i procesor zwolnie do 800 to potem jak znow zaczyna sie cos dziac i procesor musi wkrecic sie na 4100 to mam spadek fps przez czas kiedy byl na 800 i sie rozpedza

 

Pytanie ktora opcje w biosie zmienic zeby minimalna wartosc taktowania wynosila okolo 2000 i czy nie zaszkodzi to w niczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Przepraszam jesli zle miejsce watku, ale mam problem z rozkminka napiec.

 

Plyta msi z97 gaming 3, od pewnego czasu stal na 4400 ale zaczely sie zwiechy w niektorych grach. 

 

I teraz,  mam ustawione tryb na offset i nie moge wtedy zmienia vcore. jesli zmienie na auto to przy mnozniku 44 i v core auto pokazuje mi na 1.272 co wydaje mi sie naprawde wysokie, bo po dodaniu offseta wychodzi blisko 1,4v...

 

Jakim cudem inni maja 4,4 GHz przy 1.25 v core i jak to ustawic w trybie offset? Chodzi mi o to czy to jest normalnby wynik i czy i jak jechac w dol z vcore w trybie offset (zalezy mi zeby podbijal tylko w grach a nie przy przegladaniu neta)

 

VCCIN mam na 1,78.

 

Prosze o pomoc w wytlumaczeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Siedzisz tu już tyle czasu i nie ogarniasz forum ?

Od kiedy to jest temat o Coffe Lake ?

Co do pytania - jak trafisz na 8700K z OC lepszym niż 4.6 Ghz ( sporo lepszym aby miało to sens ) to możesz wymieniać , sam 8700K jest nie wiele wydajniejszy niż 5820K ( przy tych samych zegarach ) .

Stracisz obsługę QC - o ile potrzebujesz 4 kanałów dla ram .

Cenowo taka zamiana może wyjść na plus jak będziesz miał szczęście ( przy założeniu że zostawisz swoje obecne ramy )

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ogarnia gdzie poza Amazon w poronionej cenie dorwę jeszcze używkę 5775C?

Koś chce się pozbyć albo zna kogoś kto chce się pozbyć?

Wychodzi na to, że co najmniej przez kolejny rok nie ma sensu bym zmieniał platformę, ale dodatkowe wątki się przydadzą ponieważ chcę przejść na WQHD lub 4k i 1080.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.07.2018 o 09:56, tom256 napisał:

Chyba na Aliexpress coś było.

@Edit
Znalazłem za 285$ i 295$.

Też to właśnie widzę tylko nie mogę się doszukać co znaczy ta seria ES i czy to standard. To czasem nie są sample inżynieryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...