Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Poskładałem w swojej karierze nie jeden komputer i ani razu procek nie wyzionął ducha.

 

Ok, mogłeś mieć raz turbo pecha i trafić na jakiś przypadek rzadszy niż 6 w totka, że z prockiem było coś nie tak.

Natomiast druga taka sama sytuacja to już nie przypadek.....

 

No to nie tak dużo poskładałeś tych kompów. Fakt, że nie trafia się to często, ale jednak... Jeden z moich IB też padł wkrótce po debiucie w podstawce i czynnik ludzki nie ma tu nic do rzeczy.

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze przejscie z SB na IB to Tick (zmniejszenie procesu) a z IB na Haswella to Tock (zmiana architektury) wiec nie wiem czy mozna to tak rozpatrywac...

Ale tak to sobie rozpatruje producent i jego marketingowcy. Z punktu widzenia użytkownika muszą być jakieś korzystne zmiany i korzyści. Jakby było 0.5% różnicy to nawet 6x Sata III mnie nie przekona.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, już serwisu nie ma, rzeczywiście rzetelne źródło ;D

 

Mowisz o moim linku?

Strona jak najbardziej dziala, jest mocno zamulona bo to link z Reddit'a wiec poszedl maly DDOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Haswell będzie miał to samo mocowanie chłodzenia co 1155? Pytam pnieważ kupiłem już be quiet dark rock pro 2 i nie wiem czy czekać na haswell czy już kupić ivy bridge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mogę napisać biednie wygląda ta wydajność w tabelce, ciekawe jak się kręci na powietrzu, kurcze mała być nowa wydajna architektura a tu [gluteus maximus], jedyne co wnosi to w miarę wydajna grafika, ale to raczej do netbooków do dla mnie w stacjonarce to bez znaczenia, w tym roku tylko amd mnie chyba namówi na upgrade sprzętu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż mogę napisać biednie wygląda ta wydajność w tabelce, ciekawe jak się kręci na powietrzu, kurcze mała być nowa wydajna architektura a tu [gluteus maximus],

Postaw się na miejscu Intela - $$$ leci, więc po co zmieniać ? ;) Druga sprawa, że Desktopowe procesory nie są jakoś mocno opłacalne dla Intela, więc też nie mają ciśnienia. Monopol FTW ! 

 

k....a mać! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue 6 rdzeni to 2011 a po tym jak mnie intel wyruchał na socket 1366 (brak proków w nowym wymiarze mimo że dysponował takimi dla serwerów) nie mam zamiaru w to inwestować, w ogóle po tylu latach od premiery 4 jajpwc na 775,  6 rdzeni powinno dziś być standardem , ja tam generalnie na wydajność 3770k nie narzekam ale też nie mam żadnej motywacji aby zakupić coś nowego 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gierek 4 rdzenie starcza, ew HT.

jaki sie zajmujesz renderem/video itd to robi sie to na grafikach, albo wtedy idziesz w rdzenie w procku, albo jakas mala farme Dołączona grafika

 

w domu 6 rdzeni to waste.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.guru3d.com/news_story/core_i7_4770k_haswell_review_posted_in_china.html

te proce tylko oc +5ghz może uratować 

KaszpiR chodzi o to że powinni dać możliwość wyboru jak chcesz kupujesz 6 jajek ja nie potrzebujesz to 4, ale wtedy platformy 2011 nikt by im nie kupił, poza nielicznymi użytkownikami 3-4 kart graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi dal linka do chinskiej strony, gdzie tez robili testy (jendakze info o chlodzeniu jest niejasne), i notka byla, ze procek na 4.5GHz sie grzal i nie bylo za bardzo jak odprowadzic ciepla - mniejszy proces technologiczny, to i rdzen mniejszy = trudniej go schlodzic.

 

Ale spoko, jeszcze 3 tygodnie do premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że 2500k podkręcony do 4.5Ghz będzie jakiś sens zmieniać na odpowiednik Haswella ?



Chodzi mi tylko o gry. Bo w pozostałych zastosowaniach i różnych smarkach to nie ma żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi dal linka do chinskiej strony, gdzie tez robili testy (jendakze info o chlodzeniu jest niejasne), i notka byla, ze procek na 4.5GHz sie grzal i nie bylo za bardzo jak odprowadzic ciepla - mniejszy proces technologiczny, to i rdzen mniejszy = trudniej go schlodzic.

 

Ale spoko, jeszcze 3 tygodnie do premiery.

 

Przecież Haswell to te samo 22nn co w Ivy. Wielkość rdzeni też podobna.

http://www.obr-hardware.com/2012/01/intel-haswell-in-qs-samples.html

 

O 5GHz w domu nie będzie łatwo. Procek kręci się podobnie do IB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...