Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Krzysztof036 Niestety - na tej z sygnatury Dołączona grafika będzie co ma być, najwyżej kiszka to taka zła ta płytka dla Hansa? niestety nie było mnie stać na więcej ;/

 

Płyta zla nie jest ale do OC sie nie nadaje (H87 nie wspiera OC). Choc w sumie nic nie tracisz na zablokowanym procesorze - nie da sie juz podciagnac +4 biny jak w SB/Ivy.

Edytowane przez Krzysztof036

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady wszelkie opinie zawsze dobrze jest słyszeć - zestaw złożony w miarę możliwość bo stary się wysłużył, będziemy testować - to powiem ile dało się z tego zrobić Dołączona grafika  tzn czy w ogólę coś się dało zrobić Dołączona grafika

 

a odnośnie płytki - czytałem własnie że przy przyblokowanym CPU droższe nie wiele się zdadzą więc wybór chyba nie najgorszy.

 

Zobaczymy, jakieś tam małe możliwośći ma i chyba dla mnie wystarczy :D fanem wyciągania siódmych potów z konfiguracji nie jestem

Edytowane przez -NBL-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przesiadłem się właśnie z core 2 duo e8400 na i5 4670K i muszę przyznać że jestem niesamowicie zaskoczony łatwością z jaką podkręca się Haswell.... ponieważ słyszałem że Sandy Bridge i Ivy Bridge podkręcało się jeszcze łatwiej aż trudno w to uwierzyć po nieprzespanych nocach nad e8400 żeby dobić do stabilnego 4.2GHz Dołączona grafika

mój 4670K bez zmiany napięcia poszedł na 4.1GHZ a do stabilnego 4.5GHz wystarczyło 1.175V. jedyne co zmieniałem to Vcore i mnożnik, chociaż pewnie jest więcej ustawień do tuningu Dołączona grafika

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym testowales stabolnosc?

OCCT i grami

jeszcze nie znam dobrze wszystkich opcji podkręcania na tych nowych (UPROSCZONYCH :p) zasadach więc muszę trochę więcej potestować 

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A

Temperatura przy max obciążeniu, którą podałeś jest nierealna. Albo coś źle odczytałeś albo płyta Ci mocno zaniża temperatury.

 

Max co widzialem pod obciazeniem to 55, zazwyczaj oscyluje okolo 50/52. Dlaczego to takie nierealne... Pamietaj ze mam dosyc wydajne wodne chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Max co widzialem pod obciazeniem to 55, zazwyczaj oscyluje okolo 50/52. Dlaczego to takie nierealne... Pamietaj ze mam dosyc wydajne wodne chlodzenie.

 

To weź się zdecyduj czy 50 czy 55 czy 52. Jak ktoś Cię pyta o to jakie osiąga maksymalne temperatury to liczy na to, że nie będziesz mu podawał temperatury podczas grania w pasjansa tylko sprawdzisz to odpowiednim do tego programem ;)

 

Dalej te 55 jest wg mnie nierealne ale dopóki nie dasz jakiegoś screena, to nie będę się z Tobą spierał.

 

A co do Twojego super wydajnego chłodzenia to na razie podałeś jaki masz blok wodny - no chyba, że tylko nim chłodzisz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obowiazkowo sciagnij najnowsze wersje cpuz beta, realtempa, aida64. aida dlatego ze wykorzystuje nowe instrukcje hansa i lepiej testuje stabilnosc - powtarzam za siecia...

 

wrzuc tez jakies foty kompa :) chetnie poogladam twoj zestaw.

 

przy 85c wlacza sie throthling na hansie jakys czasem nie wiedzial ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze trafil na dobrego proca, hehe z dobrze zalozona czapa.

 

Jak sprawdzic czy czasem throthling sie nie wlacza?

np tym programem  http://www.hwinfo.com/download64.html włączasz jakiegoś wygrzewacza i patrzysz na wykresy czy pod wpływem temperatury procek nie zrzuca taktów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 przy 85c wlacza sie throthling na hansie jakys czasem nie wiedzial Dołączona grafika

 

A nie przy 100*C ?

 

O różnicach sampli engineering i retail w procesorach Haswell:

http://www.pcpro.co.uk/news/382267/intel-haswell-hotter-and-slower-than-expected

 

Dzięki za podrzucenie ciekawego linka

Edytowane przez Gkar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jest to jedna wielka reklamowa paplanina, co z tego że może zaktualizują kompilatory i dostaniemy te upragnione 25% wzrostu wydajności, skoro konsole wybrały procka amd który z tych "udoskonaleń" nie posiada (AVX2, FMA3, TSX). nie liczyłbym na wydawców gier którzy robiąc porty na pc będą sobie tym zawracać głowę no chyba że intel sypnie hajcem. poza tym dla mnie liczy się jedno - wydajność w grach i porównanie hs 4,5 vs ivy 4,9 chyba ma możliwość zaistnieć w programach a nie grach. ja liczyłem na to że na hs wycisnę siódme poty z mojego sli i niestety skończyło się na nadziejach. czekam też na jakiś test który porówna sli na hs vs ivy, może naszej redakcji będzie się chciało uwzględnić takie pomiary przy okazji 4670k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patząc na wyniki oc haswella to jest gorsze od ivy , także nie będziesz nawet ~10% do przodu. Jak skończy ci się ivy to samo będzie na haswellu.

 

Gdyby to było 10% plus do tego lajtowe oc na poziomie 5ghz to zmiana ma jakiś sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...