Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

a mi chodziło o to żeby osoby które nie mają Haswella.... kupiły je i testowały.

BTW, AIDA64 przy tych ustawieniach 5.0 może chodzić godzinami.. wiem, bo sprawdziłem... chcesz dowodu?

zapuść AIDA64 na swoim Haswellu.

właśnie to mnie najbardziej wk... irytuje że osoby nie posiadające danej jednostki uwielbiają się wypowiadać w temacie jej OC!

Koleżanki i Koledzy Hasswella... ukażcie swoje oblicza! nie pozwólmy się oczerniać przez jakichś 3770!

bo według tabelki to ja chcę zobaczyć IVY 3770 na 5500MHz przy Vcore 1.33V! :D

Edytowane przez gravimag
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Haswella. Zweryfikowałem swoje potrzeby i doszedłem do wniosku, że nie potrzebuję aż takich zmian. Może za rok coś się zmieni, albo jak aktualny sprzęt zdechnie.

 

A co do testów, pewne aplikacjie lepiej albo gorzej testuja procesory, ew inne komponenty. Po prostu dla niektórych pewne testy są bardziej miarodajne od innych.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie to mnie najbardziej wk... irytuje że osoby nie posiadające danej jednostki uwielbiają się wypowiadać w temacie jej OC!

Ale, że jak ? Teraz chcesz nas przekonać, że skoro masz Haswella, to Ty najlepiej wiesz, co go najbardziej obciąża i jest to Spi ? Czy jak, bo nie rozumiem ? Dodatkowo, rozumiem, że żebyś mi odpowiedział, muszę wrzucić screena swojego haswella ? Jeśli tak to proszę:

 

 

Dołączona grafika

 

 

A teraz poproszę o odpowiedź, o co się tak burzysz. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałeś 5.0GHz masz screen z 5.0GHz na Haswellu... nie podoba się????

pokaż swoje 5.0GHz na Haswellu!?

jak nie masz to załatw Haswella, wyciśnij na nim 5.0GHz przy takim Vcore, to wtedy pogadamy.

 

 

Tak jak Maciek napisał - chciałem screen z obojętnie jakiego programu testującego stabilność a nie z SPI, które rozgrzało Twojego i5 do aż 59C Dołączona grafika

Czytałem Twoje posty na labie i tam szczycisz się tym, że Twój proc robi 5GHz na 1.33v a tutaj ja mówię : "sprawdzam" bo na tym forum bajeczek nikomu nie wciśniesz jeśli chodzi o o/c.

Powiem więcej - cały światek o/c opiera się na weryfikacji, po to masz właśnie checksum'y w Spi, Validate w CPU-Z itd, żeby potwierdzić swoje dokonania, więc nie płacz, że ktoś Cię prosi o potwierdzenie swoich wyników. 

 

 

 

Koleżanki i Koledzy Hasswella... ukażcie swoje oblicza! nie pozwólmy się oczerniać przez jakichś 3770!

bo według tabelki to ja chcę zobaczyć IVY 3770 na 5500MHz przy Vcore 1.33V! Dołączona grafika

 

Ty masz coś z głową ? Jakie oczernianie, stary naprawdę przewietrz się bo chyba Ci upały nie służą. Jak nie potrafisz odpowiadać na widocznie, trudne dla Ciebie pytania i chcesz sobie pisać tylko w kółku wzajemnej adoracji, to załóż sobie własne prywatne forum...

 

 

 

właśnie to mnie najbardziej wk... irytuje że osoby nie posiadające danej jednostki uwielbiają się wypowiadać w temacie jej OC!

 

No tak, bo przecież razem z premierą Haswella wszystko obróciło się o 180 stopni i teraz tylko tacy profesjonalni overcklokerzy jak Ty więdzą o co w tym temacie chodzi... Dołączona grafika

 

Zacytuję Ci twój pierwszy post w tym temacie : "przesiadłem się właśnie z core 2 duo e8400 na i5 4670K i muszę przyznać że jestem niesamowicie zaskoczony łatwością z jaką podkręca się Haswell...."

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, aby moderator trollowal?

Chcę poznać przyczynę, czemu gravimag się tak burzy, przecież nikt mu nic złego nie robi. ;) A widzę, że On już nie chce rozmawiać z ludźmi nie mającymi Haswella, więc... ;) taki malutki troll. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie chłopak ma fajną sztukę i się cieszy imo

Ja natomiast czekam na jakieś wieści od Ryby o jego selektach.

 

Tak z ciekawości, odpisał Ci na pm czy masz z nim jakiś lepszy kontakt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Platforma Intel Shark Bay zadebiutowała na początku czerwca, przynosząc nową generację procesorów bazujących na architekturze Haswell, kolejne chipsety i podstawkę LGA 1150. Producent ponownie nie dokonał rewolucji w wydajności rdzeni, położył natomiast silny nacisk na kwestię energooszczędności oraz wzmocnienie zintegrowanego układu graficznego. Premierowy artykuł opublikowany na łamach PurePC dotyczył Core i7-4770K, czyli najmocniejszego przedstawiciela nowej rodziny, aczkolwiek większość zdecydowanych na Socket LGA 1150 celuje w znacznie niższą półkę. Skoro jednostki Core i3 oraz Pentium stanowią jeszcze pieśń przyszłości (Q3 2013), uwaga klienteli skupiona jest na modelach Core i5-4000. Właśnie formalnemu następcy Core i5-2500K i Core i5-3570K postanowiliśmy się dzisiaj bliżej przyjrzeć, bowiem Core i5-4670K powinien szybko zyskać popularność wśród osób, które postanowiły nareszcie wymienić starsze platformy. Jednak czy Haswell będzie rzeczywiście lepszym wyborem niż jego odpowiedniki zbudowane na architekturze Sandy i Ivy Bridge? Całą trójkę sprawdzimy w krzyżowym ogniu testów, powalczymy także o uzyskanie jak najwyższego wyniku podczas podkręcania. Przed Wami porównanie procesorów Core i5-4670K vs Core i5-3570K vs Core i5-2500K.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb, dorzuccie takie wykresy:

Te trzy tytulowe procki @stock clock vs ich podkrecone wersje do 4.5GHz, aby kazdy mogl zobaczyc jak sie skaluja.

 

Czyli w sumie na wykresie 6 słupków.

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jak to jest z tymi NON-K & OC, ino przez BCLK? da radę więcej szyną wycisnąć niż z IVY? mnożnik ponoć zablokowany Dołączona grafika... tak se myślę nad i5-4570 no i mobo chyba B85 jak nida rady OC???

procki bez K nie podkręcają się wcale lepiej dorzuć te 100-200 i bierz z K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie napiecie VRIN ustawiales do tego wyniku? I ile masz ustawione na codzien?

VRIN ustawione 1.8V, zmierzone w IDLE 1.78V, zmierzone pod obciążeniem 1.712V

na co dzień mam ustawione AUTO... 1.8V w teorii, zmierzone w IDLE 1.78V, pod obciążeniem 1.712V  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potestuj czy zmiana do 2.1V da Tobie jakies wymierne korzysci. Po podniesieniu VRIN calkiem mozliwe, ze Vcpu, Vring, Vsa podbija sie odrobine to bedziesz mogl je troche obnizyc recznie by zachowac je na tym samym poziomie co przy 1.8VRIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niestety, ale chyba testy o/c macie do poprawki. W SB i IB IMC podkreca sie 1:1, a w HW zostaje na 3.9GHz. Przynajmniej tak to widac po Waszych testach, ze raczej wydajnosc pamieci w tescie o/c jest gorsza jak bez o/c. I kwestia pamieci w testach, 1333? C'mon, wszystkie platformy bez wyjatku z tego testu (o ile maja taki odblokowany mnoznik) ciagna pamieci DDR3 1866 bez problemu. Zmiencie to w najblizszej przyszlosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba testy o/c macie do poprawki. W SB i IB IMC podkreca sie 1:1, a w HW zostaje na 3.9GHz. Przynajmniej tak to widac po Waszych testach, ze raczej wydajnosc pamieci w tescie o/c jest gorsza jak bez o/c. I kwestia pamieci w testach, 1333? C'mon, wszystkie platformy bez wyjatku z tego testu (o ile maja taki odblokowany mnoznik) ciagna pamieci DDR3 1866 bez problemu. Zmiencie to w najblizszej przyszlosci.

Będziemy jeszcze kombinować z OC HW, sprawdzimy więc ten wątek dogłębniej, skoro coś wzbudza wątpliwości. 

 

Natomiast co do samych pamięci - 1333 MHz stosujemy z kilku powodów: 1.) najwięcej osób nadal kupuje i używa takich modułów 2.) Wszystkie CPU mają takie same ustawienia, więc różnica w wydajności na wykresach powinna być wprost proporcjonalna do różnicy w taktowaniu DDR 3.) Testy pamięci i ich wpływu na wydajność, to będzie osobna historia - niedługo ruszymy ten temat.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ... przyznam że spodziewałem się trochę więcej po Haswell'u ale cóż źle też nie jest Dołączona grafika Teraz to pozostaje tylko pytanie czy jest sens wymieniać 3770K @ 4.5GHz na 4770K ...

Nie, to sztuka dla sztuki obarczona ryzykiem słabszego OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ... przyznam że spodziewałem się trochę więcej po Haswell'u ale cóż źle też nie jest Dołączona grafika Teraz to pozostaje tylko pytanie czy jest sens wymieniać 3770K @ 4.5GHz na 4770K ...

 

Jedyny sens wymiany w Twoim przypadku to chyba tylko i wyłącznie "estetyczny", mógłbyś sobie w końcu jakąś ładniejszą płytę kupić :lol: ;) W przeciwnym razie szkoda zachodu dla kilku procent zysku w realnych/codziennych zastosowaniach, jeszcze CI ten "dinozaur 3770k" długo posłuży :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ... przyznam że spodziewałem się trochę więcej po Haswell'u ale cóż źle też nie jest Dołączona grafika Teraz to pozostaje tylko pytanie czy jest sens wymieniać 3770K @ 4.5GHz na 4770K ...

Na chwile obecna to tylko lepsze zarzadzanie energia i lepsze prowadzenie pamieci w stosunku do IB. Wszyscy czekaja na procki Costa Rica, bo Malay sie narazie nie popisuje z o/c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...