Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w dziale sprzedam pojawilo sie ogloszenie? Dostales PMke? Pytania czysto retoryczne, nie musisz odpisywac. Beda jak beda. Brac 50-100zl za takie o/c jak daje DDR2, to rownie dobrze moge oferowac boxy bez otwierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że wszystkie sztuki z jakimi się zetknąłeś robiły te 4600mhz przy rożnych napięciach ? Gość z ddr2 pisał mi że nie zdarzyła mu się żadna robiąca 4600 przy 1.2v ciekawe tylko ile sprawdził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brac 50-100zl za takie o/c jak daje DDR2, to rownie dobrze moge oferowac boxy bez otwierania.

na 99% oni robią dokładnie to samo, ew dla picu otworzą boxa Dołączona grafika

 

 

 

Co do hansa to memy prowadzą bardzo fajnie ale o/c to nie komentują znajomemu na fc jego sztuka robi

niecałe 5ghz, a można trafić gorzej...

 

Jest tak źle,zę potka ryby nawet nei montował na hansie tylko bawi się na ivy ;/

 

 

Oby Costa Rica pokazała cokolwiek więcej, ale Malezja i Kostaryka to tylko miejsca montowania krzemu w obudowy, więc wafle będą pewnie podobnie udane ...

 

 

Do wyczynu jak ktoś ma znajomości albo $ i przetrzepie sobie 30-40 sztuk to trafi na coś w miarę ale reszta to ma szanse jak wygrania w totku Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb, zaodrze244, ryba:

Dzięki panowie to na razie sobie jeszcze poczekam Dołączona grafika

 

Jedyny sens wymiany w Twoim przypadku to chyba tylko i wyłącznie "estetyczny", mógłbyś sobie w końcu jakąś ładniejszą płytę kupić Dołączona grafikaDołączona grafika W przeciwnym razie szkoda zachodu dla kilku procent zysku w realnych/codziennych zastosowaniach, jeszcze CI ten "dinozaur 3770k" długo posłuży Dołączona grafika

No nie przesadzajmy moja obecna płyta aż tak brzydka nie jest Dołączona grafika Choć przyznam że nowe MSI MPower pod Haswell'a kusi Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb, zaodrze244, ryba:

Dzięki panowie to na razie sobie jeszcze poczekam Dołączona grafika

 

No nie przesadzajmy moja obecna płyta aż tak brzydka nie jest Dołączona grafika Choć przyznam że nowe MSI MPower pod Haswell'a kusi Dołączona grafika

Wiesz co, mam Xpowera na chacie, Mpowera widzialem tez na zywo. Radiator - szczegolnie ta zolta czesc, wyglada obrzydliwie z bliska, wykonanie jest strasznie kiepskie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale chyba testy o/c macie do poprawki. W SB i IB IMC podkreca sie 1:1, a w HW zostaje na 3.9GHz. Przynajmniej tak to widac po Waszych testach, ze raczej wydajnosc pamieci w tescie o/c jest gorsza jak bez o/c. I kwestia pamieci w testach, 1333? C'mon, wszystkie platformy bez wyjatku z tego testu (o ile maja taki odblokowany mnoznik) ciagna pamieci DDR3 1866 bez problemu. Zmiencie to w najblizszej przyszlosci.

Uncore nie ma praktycznie żadnego przeliczenia na wydajność, szkoda nawet sobie głowę zawracać żyłować. 3.5 vs 4.5 różnic praktycznie brak.

 

Konfiguracja testowa:

Dołączona grafika

 

Wyniki

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Asrock ex6 jest piękna bez zbędnych bajerów Dołączona grafika

Lepiej poczytaj jak ASRocki słabo wypadają w OC w stosunku do innych producentów :> Coś jest chyba w BIOS skopane, że nawet dla Extreme6 ustabilizowanie 4.5 GHz jest trudne. Ten sam CPU na GB/ASUS leci na 4.8 GHz więc to ewidentnie widna MOBO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej wersji biosu jest robiony ten test? do tego czasu wyszedł nowy Dołączona grafika

Na najnowszej oficjalnej były + beta biosy spod lady Dołączona grafika Muszą jeszcze popracować, bo konkurencja teraz działa po prostu lepiej. Dlatego trochę z testami się wstrzymaliśmy mobasów, żeby producenci mieli czas na doszlifowanie tego i owego. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge sie zdecydowac pomiedzy Asrockiem Extreme4 i Asusem Z-87 Pro... Asrock jest ladny i ma PCI (mi sie moze przydac), ale kiepskie wyniki OC. Asus z tym musztardowym kolorem wyglada koszmarnie, ale jest wydajna i dobra w OC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Z87-G45 jest miodna za ~550-600 PLN - dobry dźwięk, niby lepsza sieciówka, fajny design, kręci przyzwoicie, a cena rozsądna Dołączona grafika

Niestety w morelach anulowali mi zamówienie na nią (napisali, że będzie niedostępna w ciągu najbliższego miesiąca).

Co byście polecali w zamian w podobnej cenie? Może być trochę wyżej. GD65 za 850zł jest już trochę za droga

Zestaw z i7-4770k. Zależy mi na dobrym OC, SLI i trwałości.

Może być http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-z87x-ud3h-lga1150-intel-z87-4xddr3-vga-ga-z87x-ud3h-581298/? Czy lepiej coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A jak ma się sprawa ze starszymi zasilaczami (np. mój), a nowa architekturą Haswell, czy całe to straszenie sprawdziło się ?

 

Ja tez włśnie jestem przed zakupem nowych części i tak się zastanawiam czy brać 3570K i sprawdzona płytę, czy brać 4670K (chłodzenie box przez ok 2 miesiące) coś Asrock lub Gigabyte do 550zł czy MSI Z87-G45?

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...