Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Dałem na 4 GHz cpu ratio, 3,9GHz cache ratio

Napięcie cpu vcore 1,075V, adaptive mode

Napięcie cpu cache 1,050V, adaptive mode

 

Przy obciążeniu prime95 proc dochodzi do ~70C (na chwilę było 73, ale potem spadło), ale cpu-z pokazuje napięcie 1,195V lub 1,118V (skacze ciągle pomiędzy tymi dwiema liczbami).

Ktoś wie jak to interpretować? Dołączona grafika

Czy mój procek rzeczywiście potrzebuje takiego napięcia (do 1,195V) jakie pokazuje cpu-z, czy sobie po prostu tyle bierze bo może (dzięki adaptive mode)?

 

Jestem zielony w świecie oc więc wybaczcie mi te pytania Dołączona grafika Moja wiedza pochodzi tylko z poradników na yt i artykułów na necie.

 

Miałem podobną sytuacje jak u Ciebie. O ile dobrze sie orientuje za "voltowanie" odpowiada opcja "CPU Load Line Calibration" tak ta opcja sie u mnie nazywa. Możesz ją ustawić na Auto lub Levele od 1 do 5. Na Levelu 1 płyta bedzie wysoko "voltowac" procka na Levelu 5 najniżej. Ja ustawiłem na Level 5 i nie mam juz takiego wysokiego skoku napięcia (ustawienia Adaptive VCore) 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie przesadzaj ja mam 4670k który robi 4,5GHz na 1,21V, tylko temp. mnie dobijają. Jak nowa buda przyjdzie i będę musiał rozebrać kompa to zobaczę jak z tym zdejmowaniem ihs jest.

 

Właśnie testuję swojego procka i obecnie lecę na 4,3GHz (4,2GHz cache) przy 1,15V vcore (adaptive) i 1,125V (adaptive) cache. Nie robię testów w żadnych programach typu prime95 żeby nie zwiększać nienaturalnie napięcia - po prostu odpalam różne gry.

Jak dobrze działa w Docie 2, to raczej stabilnie Dołączona grafika

Przy 4,3GHz i 1,1V vcore miałem bsody, ale przy 1,125v juz stabilnie. Czy to oznacza, że mój procek jest "ze średniej półki"? Szału nie robi, ale mogło być gorzej? Dołączona grafika

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Sprawdź ile potrzebuje papu do 4,5GHz

 

 

Ja dziś próbowałem oskalpować swojego cepa i poległem. Ihs do pcb jest tak dociśnięty ze nie dało rady nic tam wcisnąć. Podejście drugie zrobię jak zorganizuje sobie jakieś małe imadło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Sprawdź ile potrzebuje papu do 4,5GHz

 

 

Ja dziś próbowałem oskalpować swojego cepa i poległem. Ihs do pcb jest tak dociśnięty ze nie dało rady nic tam wcisnąć. Podejście drugie zrobię jak zorganizuje sobie jakieś małe imadło

 

Próbowałem @4,5GHz przy 1,2V/1,175V i wywala BSOD w Docie 2. Wyżej napięć nie daję, bo nie ma sensu. Temperatury mi tylko wzrosną, żywotność spadnie a różnicy wielkiej nie będzie (no bo ile mi da zmiana z 4,3 na 4,5...).

 

Co do delidowania - próbowałeś metody z blokiem drewna i młotkiem? Podobno lepsza niż podważanie skalpelem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tyle mnie zastanawia to co piszesz Gkar, że mój egzemplarz też niby-chodzi na 4.6 GHz przy 1.3V. I nawet spokojnie przechodzi większość testów. A w najmniej oczekiwanym momencie, zazwyczaj przy otwieraniu nowej karty przeglądarki - wielki błękit. Tak co najmniej trzy razy na dzień. Żeby dojść do stabilności musiałem zejść do 4.4 GHz, dzięki temu mogłem też zejść z napięciem, ale nadal powyżej Twoich 1.21 i temperatury wcale nie są jakieś tragiczne. I tak zaliczyłem już jeden błękit 124 (dla odmiany przy otwieraniu jakiegoś apletu javy), no ale jako że raz na dwa tygodnie jest już dla mnie do zaakceptowania, to uznaję, że mam to stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalanie się przeglądarki/javy/flasha nie musi oznaczać problemów z przetaktowanym cpu. Miałem podobny problem ze głupiej animacji flash nie dało się obejrzeć w oknie przeglądarki bo był po 2 sec freez. Wystarczyło ze zainstalowałem najnowsze pluginy do ff i problem znikł jak ręką odjął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zapodaj.net/8304be7c19f60.jpg.html

 

wszystko na co stać mój model ES na nh u12p i mx-2 na tych wszystkich wygrzewaczach(linx occt i ibt). ruszyłem tylko vcore i vccin.

 

W aidzie(stability test trail) na 1.3 idzie na 4.7 przy temperaturach max 68 stopni.

 

 

I tu moje pytanie:imadło czy nóź?rozgrzewaliście jakoś swoje procesory przed stuknięciem?Już próbowałem ściągnąć przy pomocy młotka i śrubokrętu i skończyło się na tym że ihs nie jest równy(wybrzuszył się z jednej strony).

 

Zestresowany zmontowałem cały zestaw i nie zobaczyłem żadnej różnicy w temperaturach:/

 

 

W ogóle opłaca się w to bawić jeśli mam go zamiar normalnie użytkować?

 

Jutro jak zobaczę co doradziliście i się zdecyduje to zobaczę czy coś jeszcze zostało z tego wybrzuszenia.

Pozdrawiam! 

 

 

 

edit:Godzina na aidzie

http://zapodaj.net/de799f43464c1.jpg.html

Edytowane przez areczek1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zamocować procesor w czymś co go zabezpieczy a IHS spróbować obrócić żeby zerwać silikon? Wydaje mi się że dłuższa chwila w zamrażalce proca by nie uwaliła i silikon w niskiej temperaturze był by mniej elastyczny i łatwiej było by go "ukręcić". Wszystko ładnie na papierze.. Tylko czy to by się mogło udać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby zamocować procesor w czymś co go zabezpieczy a IHS spróbować obrócić żeby zerwać silikon? Wydaje mi się że dłuższa chwila w zamrażalce proca by nie uwaliła i silikon w niskiej temperaturze był by mniej elastyczny i łatwiej było by go "ukręcić". Wszystko ładnie na papierze.. Tylko czy to by się mogło udać?

Nie ma jak metoda - nic na siłę wszystko młotkiem Dołączona grafika

 

Powtórzę kolejny raz żyletka i obieraj tego kapelusza Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowy w temacie haswell'a wiec zapytam choc  pewnie gdzies  juz  pisaliscie o tym

czy  zapodane przez plyte z  automatu  napiecie 1.39 przy takcie  4,5GHz  jest  bezpieczne  na  24/7

komp chodzi liczy w ciagu dnia 4-5 godzin  gram  czytam filmy  ogladam.

Tak sie zastanawiam skoro  mobas z  automatu zapodal takie vcore to powinno byc  ok  ? gdzies  widzialem ze  max  dopuszczalne  jest  lekko powyzej  1.4V   , dodam ze  podczas  codziennych zajec  max temperatura  50'C

podczas dluzszej gry w  BF4 max  67'C chlodzone  ciecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi

 

:/  Czyli ze co  szpece z  gigabyte pocisli za duzo  papu  ?? skoro tyle zapodala plyta  to raczej nie z  nieba

tylko  ktos  to wprowadzil w bios chyba  ?

 

Problem w tym ze na  zabawe w OC  potrzeba w chu..  czasu  i  kilkanascie albo i wiecej  restartow kompa

a sprzet ma  kopac i zarabiac jak jest  odpowiedni czas :/

 

to na ile bys proponowal  obnizyc  takty i vcore  ??? 1.28V  bedzie  OK ?? chyba 4.2GHz  robil z  automata na takich taktach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zawiesiłem się na LGA775 i teraz nie odnajduję się w ustawieniach def na Z87 Pro3 dla cepa.

I drań z uporem maniaka siedzi mi na mnożniku x38 i napięciu 1.0886 ( CoreTemp tyle wskazuje )

 

Nie jestem wierzący ale pomóż mi Supermanie!1

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coretemp mi zawsze wskazuje głupoty, sprawdź co pokazuje cpuz...

I jeden i drugi to samo po ustawieniu ręcznie 0.968v i x34. OCCT stabilnie z AVX na 1h. Na razie sprawdzam stabilność i temperatury bo pogubiłem się jak Antek na skypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda z młotkiem jest bezpieczniejsza? Po weekendzie będzie inne chłodzenie to pewnie będę ściągał czapkę i wymienię pastę i na nowo silikon. Posiadam Arctic MX - 2 , dobra ona będzie między rdzeń czy coś innego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy rdzeń i czapkę to albo clp (najlepsze temp) albo gelid extreme (wtedy też go możesz zaaplikować pomiędzy Ihs, a chłodzenie). Metoda z młotkiem jest podobno bezpieczniejsza od metody z żyletką.

 

Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metoda z młotkiem jest bezpieczniejsza? Po weekendzie będzie inne chłodzenie to pewnie będę ściągał czapkę i wymienię pastę i na nowo silikon. Posiadam Arctic MX - 2 , dobra ona będzie między rdzeń czy coś innego? 

 

Sam mam MX-2 i po rzucie okiem darowałem sobie pomysł skalpowania/wybijania imadłem bez czegoś o czym wspomniał Lanc

A na razie odkrywam uroki Z87.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To aż takie złe są wyniki z ty MX'em pod czapą? Teraz w spoczynku u mnie 48 a w pokoju 21. Macho z mx'em miedzy ihs po dwóch stronach nie dałby znacznego skoku w temperaturach? 

@ Słyszałem też o metodzie z nitką ;) Ktoś słyszał?

Edytowane przez pielson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P55 Extreme4 też trochę opcji miał, choć tam się już gubiłem z podkręcaniem (vs 775);

Więc narazie edukuję się co do mnie mówi BIOS' ciesząc się i5 na stocku...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...