Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Temperatury nie straszne, max mam 84 bodajże stopni w OCCT z AVX. Czyli dosyć ta moja sztuka się trafiła? Jeszcze zobaczę w wolnej chwili jego możliwości i napiszę co i jak.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyszedł mój 4770k ale ma batch L334B848 a z tego co czytałem to jeden z najgorszych i nie wiem czy mam odsyłać czy sprawdzić ile się kręci ale wtedy już go oddać chyba nie będzie można :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek szrot 1.3v 4.4Ghz i wytrzymał jakieś 5min w Aidzie

L334B838 max zanotowana temperatura rdzenia 72 stopnie [na wodzie]

Edytowane przez Viperus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa dostepne jakies stronki z batchami?

ja trafilem L344C554 - jak narazie to moge powiedziec tyle ze calkiem chlodny jest ;]

Zobaczymy w weekend jak idzie

Poczytam tylko co i jak z tymi  hansami 

 

Nie kazdy chlodny jest fajny. W zeszlym tygodniu 20 nowych cepow - 4 szt. >4.5GHz 1.2V :/ Jak ktos szuka selekta, to do jutra sie pojawi ogloszenie w stosownym dziale z najlepsza sztuka. Zmiana, PW zasypane.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Panowie czy w okolicach Katowic ktoś jest w stanie profesjonalnie oskalpować i5 4670k. jakoś sam boje się za to zabrać

 

W tej chwili działa @ 4.2 na 1.163V i po ok 3 minutach LinX'a  0.6.5 ma prawie 100C, IBT po 4 minutach ok 85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaczynam swoja zabawe w OC mojego Haswella. Pytanie mam jednak pierwsze: dlaczego w idlu caly czas trzyma mi 4300 MHz? C1e/EIST wlaczone. Co jeszcze powinienem przestawic zeby w idle obinzala sie czestotliwosc i napiecie?

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore mam na Adaptive mode, Offset ustawiony na 0,001V. Fakt, ze profil zasilania mam na max wydajnosc. Po powrocie z pracy zmienie i zobacze czy dziala.
 
Tymczasem zamieszczam screena z wczorajszego szybkiego testu:

 

post-9820-0-11528900-1392278304_thumb.jpg

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mialem okazje troche dluzej pobawic sie jednym z lepszych HW jakie mialem ostatnimi czasy w reku. 1.2V na MVIE, miernikiem w stresie ok 1.21V. Na LC, tylko ze dosc chlodno ;) Ale w temp. pokojowej tez stabilnie.

 

post-11486-0-76967700-1392502404_thumb.png

 

Zeby wzglednie bylo stabilnie 4.9GHz to potrzeba juz 1.35V i raczej ciezko to utrzymac stabilnie w normalnych warunkach, tymbardziej latem.

 

post-11486-0-75125400-1392501841_thumb.png

 

Pieknie by bylo, gdyby takie ustawienia mozna bylo miec na codzien ;)

 

post-11486-0-91744300-1392502365_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek szrot 1.3v 4.4Ghz i wytrzymał jakieś 5min w Aidzie

L334B838 max zanotowana temperatura rdzenia 72 stopnie [na wodzie]

Mam batch L334B835 i też straszna lipa.

4.2 - 1.2V

4.3 - 1.25V

4.4 - 1.3V

Gorszych już chyba nie robią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ustawienie:

4,5 Ghz

Vcore 1.200v

offset +0,045

Vccin 1,85v

..jest dobre?

 

W CPU-z pokazuje 1.234v

Dołączona grafika

 

Czy lepiej już 1.245v Vcore i jakieś offset na "-"?

 

Jest wszystko OK ze stabilnością, poza OCCT z AVX. Temperatura sięga więcej niż 85C i program przestał testować z powodu przekroczonej progu temperatury...czy to jest normalne?

 

Mógłby mi ktoś objasnić oco w tym chodzi i jakie ustawienia proponujecie przy podkręconym procku?

http://i1.wp.com/extremespec.net/wp-content/uploads/2013/08/MSI-Z87-G43-Review-24.jpg

Chłodzenie to Thermalright hr-02 macho black white.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięć to ja Ci nie pomogę bo nie wiem z czym ten offset sie je i czemu ma służyć. Ja ustawiam zadane vcore i tyle. Może ktoś to będzie umiał wyjaśnić. Co do OCCT to w ustawienach możesz zwiększyć limit z 85C do np 95C.

Rozumiem że pytasz jak ustawić prędkosć obrotów wentylatora?

Z tego co tam widac to do 50C wentylator chodzi na 25% a powyżej 70C przyspiesza do 100%

Ja bym poniżej 50C dał calkowite minimum czyli pewnie 12.5% a 100% dopiero od 80 stopnii a może i 85C zakładając normalne uzytkowanie bez testowania w OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie minimum ustawiłem na 50% a ten drugi dałem na 65%. I z tego co zauważyłem wartość obrotu minimalnej wzrosła...i chyba to lepsze rozwiązanie. Nie przeszkadza mnie ten i w ogóle jej nie słychać. Dałem tyle, ponieważ w programie OCCT (z AVX) temperatura już nie przekracza i program nie przerywa testu przed czasem...tyle że wtedy w pokoju panowała normalna temperatura.

 

Może lepiej zwiększe do 60% minimum? Im chłodniej tym temperatury na procku będą mniej szaleć

 

Tak wyglądają temperatury poszczególnych rdzeni (ustawione na 50% wartość minimum, poprzednia 25% zakończyła test przed czasem):

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Napięcia ustawione Override Mode i Dynamic Mode (Turbo i Eist włączone). Gdzie szukać offset, aby na rdzeniu procesora były zmienne napięcia?

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem przykład ustawienia na codzień kiedy siedzi się na internecie albo oglada film, używa jakiś niewymagających programów. Napisałem że to nie do testów a zwłaszcza z AVX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne że w ciągu dosłownie pare sekund od właczenia LinX temperatura i5-4670k @4.2Ghz 1,26v potrafi podskoczyć o 50 stopni i równie szybko się ochładza po wyłaczeniu testu... w spoczynku mam 27 stopni a po chwili juz jest 77 ,proca chłodzi Raijintek EreBoss.Maksymalnie dochodzi do ponad 90 stopni ,troche za duzo ....

Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do kluby Haswelli po trepanacji czaszki. Do zdjęcia blachy po raz pierwszy użyłem metody młotkowej. Według mnie jest bezpieczniejsza i szybsza niż skrobanka, trzeba tylko kąta stukania pilnować. Jak na razie zaaplikowałem mu tylko PK-1, ale efektem na dziś jest jakieś 18-20 stopni mniej przy pełnym obciążeniu. Co ciekawe miernik pokazuje mi, że teraz komp pobiera jakieś 3-4W mniej niż przed operacją.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy po zdjęciu IHS nakłada się inną paste a potem spowrotem IHS czy od razu daje się na nim chłodzenie? Jak zrobić w biosie, aby mieć zmienne napięcie Vcore. Nawet jeśli jest aktywne EIST. Czy warto mieć zmienne napięcie procesora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Tak po zgilotynowaniu dajesz pastę między krzem a ihs, no chyba że zdemontujesz zapinkę to wtedy dasz między krzem a stopę chłodzenia.

Zmianę napięcia idle/load możesz zrobić przez offset i do podkręconego cpu będziesz musiał podbić napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić, aby program CPU-Z ROG czy też AIDA64 pokazał zmienne napięcie Vcore tak jak zmienia się taktowanie. W tej chwili ustawilem na Dynamic Mode, C1E state, Eist, turbo boost. Napięcia ustawione pod Override mode. Czy warto mieć zmienne Vcore czy lepiej już stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem watomierzem różnice w poborze prądu miedzy trybem Adaptive a Override i ustawionym na sztywno taktowaniem 4300MHz i 1.230V. Wszystkie tryby oszczędzania włączone
W trybie Adaptive kiedy częstotliwośc spada do około 800MHz a napięcie do około 0,766 V, komputer z odpalonym pulpitem pobiera tylko około 5W mniej. Uruchomiony film około 6W mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...