Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

no szału ten jego procek nie robi, ba nawet jakiś słaby, jeśli to się przełoży na całość produckji, to ten cały devil to jakaś lipa 

Ale czego się spodziewałeś? Przecież to ten sam haswell , a do testów były wysyłane selekty z wybranymi dobrymi batchami np. L336. 4770k z tymi batchami kręciły się tak samo jak 4790K.

Więc kupując ze sklepu jest skazany na loterie tak jak było w przypadku 4770k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 czyli 5ghz na co dzień z pudełka nadal nie realne, czekam na kolejną generację, może choć nvidia mnie zaskoczy na jesień i da dobre karty graficzne choć w to wątpię, nadal 28nm i żadnych rewolucji w architekturze, jakiś zastój w rozwoju od kilku lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mogliby dać 6 rdzeni dla ludu bo 4 mamy od kilku lat

6core do grania to kasa wyrzucona w błoto

może choć nvidia mnie zaskoczy na jesień i da dobre karty graficzne choć w to wątpię, nadal 28nm i żadnych rewolucji w architekturze, jakiś zastój w rozwoju od kilku lat

Żebyś się nie przeliczył z tą jesienią , 20nm czy 28nm to bez większego znaczenia. TSMC i GF mają tylko 20nm SOC , więc ten proces nie wiele wnosi.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.7GHz @ 1.25V :zonk:

 

http://imgur.com/yR8tQl6

Żadna rewelacja, bo to ES :> Na redakcji mamy Core i7-4770K ES co robi 4700 MHz na 1.2V (rekord to 4713 MHz). Używamy go do testów mobasów. Sklepowe mają jakby... problem z osiągnięciem takich taktów.

 

http://www.purepc.pl/plyty_glowne/jaka_plyta_glowna_do_core_i5_i_core_i7_test_modeli_lga_1150_intel_z87?page=0,66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech chociaż te tempy okaża sie niższe i już jakiś plus względem i5 4670K/I7 4770K. Szczerze wątpię by sztuki sklepowe robiły więcej niż 4.5 ghz.  Chyba że się dobrze trafi. Niestety czasy Sandy Bridge  z 5.0 ghz na 1.23 v mamy dawno za soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

trochę się wstępnie pobawiłem zanim poskładam sprzęt do końca i tak się zastanawiam czy da się coś jeszcze z tego wycisnąć i czy warto próbować. Procek po skalpie, choć temperatury bez szału. Zastanawiają mnie te napięcia, to co  widać zupełnie nie pokrywa się z tym co jest w biosie. Mam włączony ten tryb "offset", napięcie mi pokazuje 1,072V dla VCORE i w offsecie dodane mam 0,15 czyli wydawało mi się, że nie powinno przekroczyć po dowoltowaniu w potrzebie 1,222. Czy te programy źle odczytują napięcie czy jest w biosie jakaś inna opcja która karmi proca dodatkowo, czy ja robie to źle? Czy może lepiej ustawić wszystkie napięcia ręcznie, tylko czy wtedy w idle będą spadały razem z taktami - teraz w idle mam 800MHz i napięcie w okolicach 0,76V.

 

Pozdrawiam

post-146344-0-46798400-1403436885_thumb.png

post-146344-0-44181500-1403436982_thumb.png

post-146344-0-62718000-1403436982_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Load line calibration level, automatycznie dodaje trochę żeby przeciwdziałać v-dropu.

 

W rożnych boisach może być pod inna nazwa.

 

Też bym chciał takie temperatury :(

 

Tapatalk

Edytowane przez kapi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem:

 

af5da6d0_club.jpeg

 

 

http://cdn.overclock.net/e/eb/eba17e31_zrzutekranu.png

 

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony ze zmiany z ivy. Różnica w grach ac4 fc4 powala. W tych tytułach zniknęły przycięcia gra się super ustawienia takie same jak na 3570k@4.6 a i nawet trochę podnioslem detale. Oczywiście zawiodlem się na watchdogu miałem nadzieje na jaką kolwiek poprawę, nie zmieniło się nic gra się tnie jak durna gdy jezdze samochodem. Teraz czekam na kolejne nowe gierki i gram jeszcze raz w powyższe.

 

Egzemplarz procka jest słaby do 4,7 potrzebuje ponad 1.3v temperatury lecą na 100 od razu nawet pod Aida. Chłodzenie nh-d14.

 

4.6 pod obciążeniem dochodzi do 1.257v pod Aida i primem. W grach jest do 1.23v i 73c także jest znosnie. Ciąć go nie będę chce go sprzedać jak będzie brodwell.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten test x264 jest nic nie warty , ponieważ słabo obciąża cpu. Jak włączysz kodowanie w mediacoder x264 z avx jakiś materiał 720p z większym bitrejtem to będziesz miał non stop 99% obciążenie. Jak ci przejdzie na tych 1.2v te 4.6ghz to sztukę masz dobrą i te 4.9ghz jest do zrobienia , oczywiście nie na stock paście.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak żeby zobaczyć takty pod obciazeniem procka katowalem 1h primem teraz leci Aida no i grałem wczoraj 2h w bf4. Jak będę w chacie to sprawdze tego mediacodera.

 

miales oczywiscie racje ze będzie lepiej z haswellem i SLI stad ta zmiana ;)

 

Side daj jakiegoś linka do tego mediacodera :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediacoder

 

 

Dlatego trochę mnie śmieszą te testy w sieci i te małe różnice względem ivy. Szkoda , że nie wybrałeś płyty z możliwością wyłączenia ASPM(zarządzanie energią pci-express) z biosu , to daje kopa w grach , pewnie w sli różnica byłaby większa.  Masz karty z 2gb pamięci w sli , więc w WD nie może być dużo lepiej na texturach ultra , jak dasz na high powinno być dużo lepiej.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiedziałem że jest taka opcja. A która płyta ma taką możliwość? Dzięki za linka.

W WD juz gram na high nawet ustawialem FHD zamiast 1440p i tnie się dalej.

 

 

 

edit.

nie umiem chyba użyć tego mediacodera żeby wykorzystał avx. więc mam filmiki porobione aparatem mpeg-4 ustawiam żeby konwertował je przy użyciu H.264 przy użyciu cpu. ale napięcie wg cpuz mam 1.218v, natomiast aida64 ciągnie 1,257 podczas testu. to jest dobrze czy źle?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASPM mają biostary , asusy i gigabyte.

 

Mediacoder

 

Untitled.jpg

 

 

By nie mieć wahań napiecia musisz mieć zmienić z adaptive na override dla cpu i uncore.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie rozumiem po co ustawiać override skoro ono trzyma napięcie na stałe? dlaczego nie robi się tego przez adaptive - rozumiem że płyta potrafi podbijać napięcie w sposób nie kontrolowany, ale do tego mam przecież LLC i ustawiłem sobie 4 level mało agresywny. 

 

kodowanie obnażyło braki napięcia :) już je podbiłem na 1.24 w biosie. cpuz pokazuje na zmianę 1,243 -1,277v. 

 

zrobiłem sobie taki 3h plik mp4 (16gb) i go miętolę. 

 

ps. aplikacja asrocka a-tuning wzięła i przypisała sobie kombinację klawiszy ALT+S do uruchamiania nie mam "si" jak to cholerstwo wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLC jest tylko dla napięcie wejściowego vrin , nie ma LLC dla napięcia cpu/uncore , ale to bez znaczenia vdropa praktycznie nie ma. Jak dasz override masz zawsze tyle ile ustawisz w biosie niezależnie od obciążenia , w idle nadal jest niskie napięcie ~0.8v.

 

Przy adaptive lubi walić kosmiczne napięcia zwłaszcza przy avx czy fma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz adaptive to przy niższym obciążeniu da mu mniej niż wklepałeś , a przy większym więcej niż wklepałeś. Dajesz override niezależnie od poziomu obciążenia (mowa o sytuacji kiedy procesor działa już na max mnożniku) masz stałe napięcie. Czyli aida , gry , kodowanie , occt etc. jest zawsze tyle samo , ale w idle czy pośrednich trybach zostają ustawienia def.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem o co ci chodzi tylko ze to tak nie działa na tym asrocku. W biosie przy override widnieje opis the voltage is fixed. Mnożnik zrzuca, napięcie trzyma zadane w biosie.

 

140629220249.png

 

 

cos jeszcze mozna zmienic w ustawieniach pamieci:

140629215742.png

 

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś patrzę, że adaptive działa na waszych płytach jeszcze inaczej niż u mnie na Asusie.

To tak jakby rozwinięcie starszego offsetu z s1155. Jedną wartością ustawiam maksymalne napięcie jakie chcę aby dostał proc, a drugą ustawiam offset - czyli o ile płyta ma dać napięcia więcej/mniej przy stanach pośrednich niż żąda proc. I nie mam jakichś dziwnych wyskoków napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mój asrock tez jakoś specjalnie nie szarzuje z napięciem podbija tak gdzieś o 0.03v.

 

Mam teraz odpalone kodowanie przy 1.22v w biosie napiecie skakalo i się restartowal. Teraz mam 1.23 i tyle trzyma i napiecie nie skacze w gore.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mediacoder

 

 

Dlatego trochę mnie śmieszą te testy w sieci i te małe różnice względem ivy. Szkoda , że nie wybrałeś płyty z możliwością wyłączenia ASPM(zarządzanie energią pci-express) z biosu , to daje kopa w grach , pewnie w sli różnica byłaby większa.  Masz karty z 2gb pamięci w sli , więc w WD nie może być dużo lepiej na texturach ultra , jak dasz na high powinno być dużo lepiej.

 

 

 

 

Czy mógłbyś pokazać różnice  między ASPM włączonym, a wyłączonym  :)

Edytowane przez sly44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w zależności od gry w jednej jest 3% ,w drugiej 5-6%. W sumie różnice mogą być większe jeżeli gpu intesywniej korzysta z pci-express ,kiedy zaczyna brakować pamięci etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...