Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Haswell to te samo 22nn co w Ivy. Wielkość rdzeni też podobna.

http://www.obr-hardware.com/2012/01/intel-haswell-in-qs-samples.html

 

O 5GHz w domu nie będzie łatwo. Procek kręci się podobnie do IB.

 

W oczekiwaniu na swoje mobaski... bo jakos Tw sie opoznia ze wszystkim. Maly leak:

 

"I mean among the 4770K we have, for highest CPU frequency under LN2, ES is similar to QS, and better than retail.

For example, some retail 4770k’s can only hit 5.9GHz, some 6.0GHz, however ES can hit 6.1Ghz or 6.2Ghz.

Not sure it’s common situation for Haswell."

A jak juz jestesmy przy oc w warunkach domowych, to zraportowalem wiekszosc znajomych z zagranicy: o/c jest zauwazalnie kapke lepsze jak na IB.

 

I tak btw. przestancie sie jarac tymi testami w necie. Biosy plyt sa jeszcze daleko w tyle w stosunku do tego co powinno byc. Jak wychodzil Nehalem to bylo to samo przed premiera - dupne biosy = dupna wydajnosc. W dodatku nie ma informacji: jaki stepping i wersja procesora byla testowana z IB, jaka plyta, jaka wersja biosu. Jesli to jest pre alpha beta omega wersja biosu do plyty w rev. 0.00001, to takie przecieki tylko zamydlaja obraz ogolny - no ale o to chodzi. Nie wazne co mowia, wazne by mowili. Takie informacje tylko maja na celu podbijanie statystyk portali i napedzaniu kasy z reklam.

 

Odnosnie wydajnosci pamieci. Tak jak juz pisalem wiele tygodni temu w tym temacie. IMC HW mimo pewnych udoskonalen, wcale nie wyprzedza wydajnosciowo IB lub tylko nieznacznie. Dlaczego? Zeby mozna bylo robic kosmiczne takty z ciasnymi timingami nawet na powietrzu. Z IB tego nie zrobisz, bo jest IMC zbyt ostro ustawiony kodem i bez mrozenia procka chociazby do -50*C nie da rady pociskac ramu do maksimum z niskimi timingami o ile jakis fajny komplet sie posiada.

 

A teraz mozecie dalej mi wjezdzac, ze nie wiem co mowie, chwale sie i tylko ekstremalne o/c mi w glowie.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak juz jestesmy przy oc w warunkach domowych, to zraportowalem wiekszosc znajomych z zagranicy: o/c jest zauwazalnie kapke lepsze jak na IB.

 

To zauważalnie, czy kapkę? W praktyce na chwilę obecną nie widać żeby w końcu 5GHz zawitało pod strzechy.

 

I tak btw. przestancie sie jarac tymi testami w necie. Biosy plyt sa jeszcze daleko w tyle w stosunku do tego co powinno byc. Jak wychodzil Nehalem to bylo to samo przed premiera - dupne biosy = dupna wydajnosc. W dodatku nie ma informacji: jaki stepping i wersja procesora byla testowana z IB, jaka plyta, jaka wersja biosu. Jesli to jest pre alpha beta omega wersja biosu do plyty w rev. 0.00001, to takie przecieki tylko zamydlaja obraz ogolny - no ale o to chodzi. Nie wazne co mowia, wazne by mowili. Takie informacje tylko maja na celu podbijanie statystyk portali i napedzaniu kasy z reklam.

 

Nie wiem jak będzie za pół roku, ale widać jak jest teraz. Jak na "nową" architekturę to nie jest za ciekawie. A ile się uda wydajności podciągnąć po dopracowaniu BIOSów - 3%? O ile da się cokolwiek podciągnąć, bo tego nie wiemy.

 

 

 

W dodatku nie ma informacji: jaki stepping i wersja procesora byla testowana z IB,

 

 

Przecież u Chińczykow widać, że to wersja sklepowa proca.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zauważalnie, czy kapkę? W praktyce na chwilę obecną nie widać żeby w końcu 5GHz zawitało pod strzechy.

 

 

Nie wiem jak będzie za pół roku, ale widać jak jest teraz. Jak na "nową" architekturę to nie jest za ciekawie. A ile się uda wydajności podciągnąć po dopracowaniu BIOSów - 3%? O ile da się cokolwiek podciągnąć, bo tego nie wiemy.

 

 

Przecież u Chińczykow widać, że to wersja sklepowa proca.

 

Ty na powaznie? Roznica jest wynikiem jakosci danej sztuki, jedna lepiej druga gorzej... pytasz jak nowicjusz. Masz swiadomosc, ze plyty 1150 sa totalnie nowe i sa ciagle poprawiane? Intel jeszcze cos pozmienial calkiem niedawno, dlatego opoznienie w plytach powstalo. Tym bardziej jestem w kontakcie z ta i tamta firma, to mam poglad na aktualna sytuacje. Poszukaj sobie problemow z wydajnoscia pierwszych biosow plyt 1366 i jak wychodzil Conroe  stepping B1 vs B2, roznice spowodowane biosem/steppingiem moga byc ZNACZNE, a nie 3%. Intel od roku walczyl z dostosowaniem wydajnosci. Pierwsze steppingi A mialy gigantyczna wydajnosc, ale zywotnosc krotka i emisje ciepla w kosmos. I pokaz mi test ze sklepowym prockiem, bo ostatnie jakie tutaj sie pojawialy i jakie widzialem to ciagle ESy.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na powaznie? Roznica jest wynikiem jakosci danej sztuki, jedna lepiej druga gorzej... pytasz jak nowicjusz.

 

Sorki, biorę średnią z tego co widać na chwilę obecną. ŻADNEJ rewelacji nikt nie pokazał. Na jakiej podstawie mam sądzić, że jak już proce trafią na półki to nagle będzie cud?

Można Twoje twierdzenie obrócić i powiedzieć, że to co ludzie będą kupowali za kilka tygodni ma się nijak do tego o/c "zauwazalnie kapke lepsze jak na IB', bo przecież jakim wymiernym wynikiem jest jakość tych kilku przecieków, na które się Ty powołujesz. Przecież jedna sztuka lepsza od drugiej...

 

A tak na poważnie - chyba większości z nas zależało na wyraźnie lepszym o/c niż IB, a nie odrobinę lepszym.

 

Poszukaj sobie problemow z wydajnoscia pierwszych biosow plyt 1366 i jak wychodzil Conroe  stepping B1 vs B2, roznice spowodowane biosem/steppingiem moga byc ZNACZNE, a nie 3%.

 

Miałem dostęp obu tych platform w ES, a potem miałem własne retaile niemal od dnia debiutu na rynku. Ja wiem, że jestem już stary i pamięć niedomaga, ale nie pamiętam ZNACZNEGO wzrostu wydajności. Zresztą zależy co rozumiesz pod pojęciem  znaczny wzrost wydajności.

 

Zapewniasz nas tu, że g* wiemy i będzie miód malina. Może i tak, ale jak na razie to ŻADEN dostępny test tego nie potwierdza. Różnica wydajności pomiędzy IB, a H jest marginalna.

Jak rozumiem zapewniasz nas, że jak tylko poprawią BIOSy to zamiast kilku procent różnicy będzie 10-15% między obiema platformami? Osobiście w to wątpię i do chwili, aż tego nie zobaczę to pozwolę sobie pozostać sceptykiem.

 

Spotkamy się tu za pół roku i jeden z nas będzie się musiał kogoś przeprosić. Mam nadzieję, że to będę ja i H będzie fajnym prockiem. Niestety poza Twoim twierdzeniem niewiele na to wskazuje.

 

I pokaz mi test ze sklepowym prockiem, bo ostatnie jakie tutaj sie pojawialy i jakie widzialem to ciagle ESy.

 

Masz link na poprzedniej stronie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyliście że asus, gigabyte  "skopiowali" od asrock dwa gniazda 4 pin na wentylatory cpu Dołączona grafika

 

dla mnie najciekawiej prezentuje się msi gd65 gaming, szkoda że asrock nie zrobił jednej płyty w rozsądnej cenie bez slotów pci...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zmieniać na Haswell'a (a nie będę) to szukałbym płyty z PCI ze względu na dobra kartę dźwiękową, którą posiadam.

Chociaż Purity Sound prezentuje się całkiem ciekawie.

 

Z87 Extreme4 prezentuje się na tip top.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze Asrock i Gigabyte maja plyty ze zintegorwanym chlodzeniem wodnym.

Asus czegos takiego nie zrobil, ew nie ujawnili. A kiedys takie produkty mieli.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad zmianą bo mam okazję sprzedać procka+płytę+ram kumplowi, a że procka mam ciętego to taka okazja drugi raz się może nie powtórzyć... zobaczymy co będzie po premierze w sklepach bo jeżeli znowu glut a nie lut to też sobie daruję taką zmianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie płyta AsRocka ma dużo zbednych złącz tj. PCI, PS2, VGA zamiast tego lepiej było zainstalowac więcej USB na tylnim panelu

jak to bywa z ASRockami moze sie okazać ze będą uszkodzone sockety lub wadliwe pierwsze biosy

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne pci jeść nie woła, a i umieszczone jest w takim miejscu, aby nie przeszkadzały podczas rozbudowy peceta współczesnymi kartami na pci-e. Komplet wyjść (i wejścia hdmi) też jest lepszym pomysłem, niż 12 portów usb, bo te można sobie dodać śledziem i kabelkiem wpinanym w płytę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) pytanie po co ? co do PCI podłączysz użytecznego na dzień dzisiejszy

VGA=D-SUB tak samo rzadko kto już ma CRT monitor i mówimy do czego aspiruje ASRock High-END kto w takiej klasie sprzętu będzie tego używał ?

duża ilość USB 2.0 się przydaje naprawdę sam używam 7

czekam na Haswella aby wymienić obecnego i7 żeby w końcu mieć natywne SATA 3.0 :-) ale z tego co widzę to jedna ASRock mnie nie przekonuje niczym

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają różne zboczenia - niektórzy zbierają oślinione znaczki, inni pakują w swoje pecety magiczne karty z interfejsem pci Dołączona grafika

Każdy ma inne potrzeby, to że ty potrzebujesz 7 usb, nie znaczy, że innym jest tyle potrzebne Dołączona grafika

 

Dlatego na tę chwilę można przebierać w ponad 50 modelach płyt dla haswella

 

http://anandtech.com/show/6970/haswell-z87-motherboard-preview-50-motherboards-from-asus-gigabyte-asrock-msi-ecs-biostar-and-evga

 

zapewne każdy znajdzie coś dla siebie Dołączona grafika

 

btw ciekawe, czy asrock dorobił się wreszcie w pełni cyfrowej sekcji zasilania.

Edytowane przez Auguste Rodin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw ciekawe, czy asrock dorobił się wreszcie w pełni cyfrowej sekcji zasilania.

 

Sekcja zasilania z generacji na generacje ma coraz mniejsze znaczenie. Od momentu premiery Haswella bedzie mialo jeszcze mniejsze znaczenie.*

 

*chyba ze Shamino w Asusie opracuje kilka trikow to bedzie mialo znaczenie jaka plyte kupisz.

 

Nie ma czegoś takiego jak cyfrowa sekcja zasilania , co najwyżej sterowanie szerokością impulsu jest cyfrowe , tylko wlaściwie to nie daje żadnej przewagi.

 

Ot taki to skrot myslowy i tlumaczenie małketingu zoltej nacji po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie okaze , ze mozna krecic i3 na 4,5 Ghz to bedzie znaczylo Dołączona grafika Albo tanie xeony z HT w cenie i5 z odblokowanym mnoznikiem.

a po co intel miałby to robić, konkurencje sam sobie dla i7 i i5

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie okaze , ze mozna krecic i3 na 4,5 Ghz to bedzie znaczylo Dołączona grafika Albo tanie xeony z HT w cenie i5 z odblokowanym mnoznikiem.

 

A po co Intel w Xeonie miałby odblokowywać mnożnik?

Edytowane przez Lancer
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...